Lekarstwo dla duszy

Justyna Kopińska
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Lekarstwo dla duszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

 Zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń najczęściej nagradzanej polskiej dziennikarki


Lekarstwo dla duszy to owoc wieloletniej działalności publicystycznej Justyny Kopińskiej, a zawarte w tej książce teksty – wcześniej publikowane na łamach "Vogue.pl", zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru – łączy jeden wspólny mianownik.


Dobro.


Przypadkowe spotkanie, przypadkowa rozmowa. Kopińska sięga głęboko pod powierzchnię codzienności i wykorzystuje każdą możliwą okazję, żeby dzielić się trafnymi spostrzeżeniami i żeby inspirować.


Czy dobro wyzwala dobro? Jaka ważna jest bliskość? Zaufanie? Czy warto płynąć z prądem? Co zrobić, żeby w końcu poczuć szczęście?


 Ta książka to prawdziwe lekarstwo dla duszy.
 
Data wydania: 2020-02-26
ISBN: 978-83-8139-386-7, 9788381393867
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 304
dodana przez: ejwa1960

Autor

Justyna Kopińska Justyna Kopińska Justyna Kopińska – polska dziennikarka prasowa, socjolożka, autorka reportaży. Jej twórczość przyniosła jej wiele nagród, m.in. jako pierwsza Polka została uhonorowana nagrodą European Press Prize, w 2015 była najczęściej nagradzaną polską dzienn...

Pozostałe książki:

Polska odwraca oczy Z nienawiści do kobiet Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Obłęd Lekarstwo dla duszy Współczesna wojna
Wszystkie książki Justyna Kopińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mała pastylka

9.06.2022

Mała pastylka, lekarstwo, które uśmierza ból. Podana w odpowiednim czasie przywraca dawną sprawność i chęć do życia. Jest jak motor, który naprawiony w odpowiednim czasie może posłużyć przez kolejne lata. Tak wiele, a tak nie wiele. Taka mała rzecz, a cieszy. Cieszy również to, że po raz kolejny w moje ręce trafił bardzo ciekawa pozycja, która wyw... Recenzja książki Lekarstwo dla duszy

Reportaż

19.01.2021

Dziś recenzja najnowszego reportażu Justyny Kopińskiej, Lekarstwo dla duszy, która ma wielu zwolenników i przeciwników. Pamiętamy przecież tę doskonałą publicystkę, która zastanawiała się: Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Ostrzegała przed znieczulicą i obojętnością: Polska odwraca oczy. Przedmiotem jej zainteresowania były rozmaite kwestie, z... Recenzja książki Lekarstwo dla duszy

Lekarstwo dla duszy

16.03.2020

„Lekarstwo dla duszy” to zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń dziennikarki, które wcześniej były publikowane na łamach "Vogue.pl". Zostały zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru. Po przeczytaniu nasuwa mi się myśl, że książka ta jest o wszystkim i o niczym. Zostało poruszonych w niej wiele tematów, osobistych przemyśleń a... Recenzja książki Lekarstwo dla duszy

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Darek
2020-03-16
5 /10
Przeczytane Posiadam 2020

Po lekkim rozczarowaniu pozycją "Z nienawiści do kobiet" i wielkim rozczarowaniu "Obłędem", długo zastanawiałem się, czy sięgnąć po najnowszą książkę autorki.

„Lekarstwo dla duszy” to zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń dziennikarki, które wcześniej były publikowane na łamach "Vogue.pl". Zostały zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru. Po przeczytaniu nasuwa mi się myśl, że książka ta jest o wszystkim i o niczym. Zostało poruszonych w niej wiele tematów, osobistych przemyśleń autorki, zawiera dużo analiz poszczególnych wydarzeń, których świadkiem była Kopińska. Często autorka odnosi się do jej reportaży ze zbiorów „Polska odwraca oczy” i „Z nienawiści do kobiet” analizując je jeszcze raz.

Jest kilka rzeczy, które mi się nie podobały. Jedną z nich jest to, że książka przybrała trochę formę „jak żyć, złote rady Kopińskiej”, nie ma oczywiście w tym nic złego, są to w końcu felietony i przemyślenia autorki, natomiast czasami te rady były przedstawiane w sposób bardzo nachalny, narzucający, że jest to jedyny słuszny punkt widzenia na poszczególne sprawy. Było natomiast też kilka tekstów, które zmusiły mnie do refleksji i chwili zastanowienia się nad życiem. W jakim momencie jestem, że może warto trochę zastopować, patrzeć na świat nas otaczający i ludzi wokół, być życzliwym, nie żyć w ciągłym biegu i patrzeć również na potrzeby innych, nie tylko na własne. To jest duży plus.
Kolejna rzecz, która mi się nie podobała to powtórzeni...

× 2 | link |
AG
@agnieszkawinczer
2020-05-06
2 /10
Przeczytane

Sukcesu 'Polska odwraca oczy' oraz 'Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?' nie da się powtórzyć. Z każdą następną książką czuję się coraz bardziej oszukana.

× 1 | link |
@Madison
2022-11-19
9 /10
Przeczytane

Ważny zbiór przemyśleń, ważne słowa, ważne pytania, które warto, by każdy z nas sobie je zadał. Przypomina, zmusza do myślenia, do zastanowienia.

"Nigdy nikt nie stał się lepszym człowiekiem przez udowadnianie innym, że są gorsi od niego."

Żeby zacząć żyć w wolności, żyć naprawdę, tworzyć dobre, bezpieczne społeczeństwo, w którym wartością jest szacunek do drugiego człowieka, zrozumienie, "warto zacząć od nietrwonienia słów na krytykę innych, o których życiu, bólu i obciążeniach nie mamy żadnego pojęcia". Ten świat zalewa nas wszechobecnym hejtem w każdej możliwej postaci, króluje kłamstwo i manipulacja, wciskanie kitu w żywe oczy, coraz więcej jest obojętności na krzywdę słabszych, prawo i sprawiedliwość jest dla silnych i bogatych, dla cwaniaków, dla ludzi, którzy dorabiają się wyzyskując innych. którym zależy na władzy i posiadaniu. Bo wtedy czują się silniejsi, choć wszyscy wiemy, że zdecydowana większość to totalne miernoty i ludzie o prymitywnych poglądach, którzy nie myślą długofalowo, a "dobro wspólne" to wyświechtany frazes w ich podłych gębach.
Pielęgnujmy w sobie empatię. I piętnujmy zło, nie udawajmy, że nie istnieje, bo nas nie dotyka osobiście. Teraz nie, ale okrężnymi drogami może nas odnaleźć. Reagujmy w najdrobniejszych podłościach, które dzieją się na naszych oczach. Nie bójmy się, że stracimy w oczach większości, znajomych, że ktoś nas oceni. Ważne, by nie tracić siebie w swoich oczach. I sami unikajmy oceniania. Szczególnie tego ...

| link |
@Ada_Kinga_Ganska
@Ada_Kinga_Ganska
2022-08-04
7 /10
Przeczytane
@intheheavenofbook
@intheheavenofbook
2022-01-20
9 /10
Przeczytane
@apo
2021-11-19
8 /10
Przeczytane
@justyna8166
2021-06-29
5 /10
Przeczytane
@anna.madrakowska
@anna.madrakowska
2021-05-27
7 /10
Przeczytane
@nuttellacoco
2021-02-06
5 /10
Przeczytane
@ladymakbet33
2021-01-19
8 /10
Przeczytane
@monika_rolf
@monika_rolf
2020-11-20
5 /10
Przeczytane
@Zaczytane_koty
2022-05-26
8 /10
Przeczytane
@Gabriela_Deda
@Gabriela_Deda
2020-03-25
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Zło w człowieku nie zamiera
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl