Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci

Marta Galewska-Kustra
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Odwiedźcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi pełen ekscytujących zdarzeń czas w mieście! Zajrzyjcie na plac budowy, do supermarketu, na dworzec kolejowy, do parku, gabinetu taty i na wystawę cioci Igi. Z tym sympatycznym maluchem, ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy, na pewno nie będziecie się nudzić!
Szósta część przygód Pucia może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom. Jej celem jest wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.

Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletni pracownik naukowy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 mama małego Krasnala.

Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.
Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-10-13656-5, 9788310136565
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Serie: Uczę się, Pucio
Stron: 40
dodana przez: chudini0505

Autor

Marta Galewska-Kustra Marta Galewska-Kustra Dr n. hum. logopeda i pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie jest adiunktem w Zakładzie Psychopedagogiki Kreatywności Akademii Pedagogiki Specjalnej i...

Pozostałe książki:

Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem Pucio mówi pierwsze słowa Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków Pucio umie opowiadać Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci Co robi Pucio? Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania Pucio rośnie zdrowo Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Pucio mówi dobranoc Pucio u lekarza Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki Pucio mówi dzień dobry Pucio robi porządek Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci
Wszystkie książki Marta Galewska-Kustra

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Strusiowata
2021-03-01
10 /10
Przeczytane

Podróż do świata Pucia jest dla mnie zawsze przyjemnością. Tym razem, bardzo na plus, zaskoczył mnie format książki. Wielkość A4 pozwoliła na cieszenie się z fantastycznych ilustracji p. Joanny Kłos, a także na zabawę, zaraz po przeczytaniu tekstu.
Maluch, z którym będziemy poznawać przygody w mieście sympatycznego Pucia, może z przyjemnością odpowiadać na zadawane przez nas pytania. Ale każda z historyjek jest zaledwie punktem wyjścia do rozmów nie tylko o tym, co wydarzyło się na konkretnym obrazku, ale także do przypomnienia swoich doświadczeń: czy to w sklepie, czy na placu zabaw, czy podczas przejścia przez ulicę.
Zastanawiałam się czy np. 3 latek ma szanse usłyszeć „Dzień doberek” zamiast "Dzień dobry" czy "Cześć". Ale myślę, że przyjmie te słowa jako świetną nowość.

Sądzę, że chłopcom szczególnie spodobają się strony poświęcone maszynom, takimi jak : wywrotki, koparki czy betoniary. Pojawiają się też trudne tematy, a mianowicie – wypadek na drodze i zachowania różnych osób.
Fantastyczne, jak zawsze jest zakończenie książki, gdzie znajdziemy: przypomnienie kilkunastu występujących w książce postaci ( Kto to?) oraz przedmiotów ( Co to? ).
Na sam koniec mamy kółeczka zawierające scenki z paru sytuacji ( Co się wydarzyło?).

Ten kolejny, szósty już tom przygód Pucia na pewno spotka się z zachwytem przedszkolaków. Dzięki zabawie z ulubionym bohaterem odkryją nowe nazwy, a także ćwiczyć będą umiejętność opowiadania....

× 7 | link |
@bargielita
@bargielita
2022-07-17
10 /10
@aneta.sawicka05
2021-06-20
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl