W poszukiwaniu mądrości życia t.1

Arthur Schopenhauer
W poszukiwaniu mądrości życia t.1
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Szkic dziejów nauki o tym, co idealne, i co realne, urywki o historii filozofii, o filozofii uniwersyteckiej, transcendentna spekulacja na temat pozornej celowości indywidualnych losów, esej o przywidzeniach i o wszystkim, co się z tym wiąże.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-01-13880-6, 9788301138806
Wydawnictwo: PWN - Naukowe PWN
Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii
Stron: 656

Autor

Arthur Schopenhauer Arthur Schopenhauer
Urodzony 22 lutego 1788 roku w Niemczech
Arthur Schopenhauer – filozof niemiecki, przedstawiciel pesymizmu w filozofii, opracował teorię, która obejmuje w równej mierze teorię poznania, metafizykę, estetykę i etykę W XIX-wiecznej filozofii rozwinął własną pozycję idealizmu subiektywnego i ...

Pozostałe książki:

Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów O wolności ludzkiej woli O podstawie moralności O religii O samobójstwie i inne pisma pomniejsze Psychologia miłości. Sztuka prowadzenia sporów Świat jako wola i przedstawienie t.1 Aforyzmy o mądrości życia Czworaki korzeń zasady racji dostatecznej Erystyka. O wolności ludzkiej woli Feministyka albo sztuka obchodzenia się z kobietami Metafizyka miłości płciowej Metafizyka życia i śmierci On the Suffering of the World Penguin Great Ideas Poczwórne źródło twierdzenia o podstawie dostatecznej W poszukiwaniu mądrości życia : parerga i paralipomena : drobne pisma filozoficzne. T. 2 W poszukiwaniu mądrości życia t.1 Świat jako wola i przedstawienie t.2
Wszystkie książki Arthur Schopenhauer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę W poszukiwaniu mądrości życia t.1? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

Najmniej wartościowym rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują”.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl