Aktoreczka

9.05.2024

„ Prawda bywa okrutna, więc nieraz lepiej posłużyć się kłamstwem, by się przed nią obronić.” (str. 467) Polski fotograf Konrad przebywał na emigracji w Nowym Jorku. Były żołnierz AK. W czasie wojny robił zdjęcia będące świadectwem okrucieństwa nazistów i Sowietów. Zabiegał o ich opublikowanie, jednak napotykał się na trudności z uzyskaniem zgod... Recenzja książki Aktoreczka

"Jęk zamykanych bram"

9.05.2024

“Życie nauczyło ją, żeby nie planować”. Arek Maj pracuje jako ochroniarz w warszawskim klubie “Trzynastka. W wyniku ciężkiego pobicia trafia do szpitala, niebawem zostaje znalezione jego ciało z poderżniętym gardłem. Lekarka Andżelika Majewska, którą targają wyrzuty sumienia, bezskutecznie próbuje powiadomić bliskich Arka. Okazuje się, że osoba, ... Recenzja książki Jęk zamykanych bram

Poszukiwanie własnej drogi

9.05.2024

"Azyl" Izabeli Sowy to nastrojowa opowieść o zawiedzionej miłości, zdradzonym zaufaniu, ale także o tym, że gdy odchodzi stare, to trzeba zrobić miejsce na nowe. I, że w życiu wszystko, nawet najmniejsze wydarzenie ma swój sens, nawet jeśli jest bolesne i trudne. To historia o uczuciach i relacjach. A także o trudnych wyborach i niełatwych decyzja... Recenzja książki Azyl

Siła miłości

9.05.2024

Zdarza Wam się brać udział w konkursach? Ja przyznam szczerze, że kiedyś częściej brałam udział w różnych konkursach, obecnie od czasu do czasu gdzieś się zgłoszę dla frajdy. A trafiliście kiedyś na taki konkurs, gdzie oprócz głównej wygranej (mam na myśli konkursy książkowe) były nagrody pocieszenia? Ja pierwszy raz spotkałam się z czymś takim na... Recenzja książki Znikające nadzieje

Co przyniesie nam los

9.05.2024

Współpraca reklamowa @editiored "Wpadka" to jeden z tych debiutów literackich, na który czekałam z niecierpliwością. Bardzo zaintrygował mnie ten tytuł nie tylko ze względu na opis historii, ale również z powodu samej autorki, której konto z recenzjami obserwuje od 2022 roku. Chociaż Katarzyna Lewandowicz dzieli się swoim literackim talentem na w... Recenzja książki Wpadka

Black Bird Academy

9.05.2024

Cóż to była za książka! Wiedząc, jest zaliczana do young adult nie obiecywałam sobie po niej zbyt wiele, a tu tak fantastyczne zaskoczenie! Wciąga od pierwszych stron. Choć momentami ma nieco “niedojrzały” wydźwięk, jak to klasyka tego gatunku, ale ogólnie wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie! Intrygi, spisek, morderstwa, twory nadprzyrodzone... Recenzja książki Zabij Mrok. Black Bird Academy.

Nie zostawiaj mnie

9.05.2024

Magdalena Kułaga to jedna z tych osób autorskich, po których książki sięgam bez zastanowienia, bo mam stuprocentowe zaufanie, że mnie nie zawiodą. Czytałam już cykl Uzdrowiciel, do którego chętnie bym wróciła, gdyby pojawił się w formie audio oraz powieść ,,Strażnik Pieczęci", której patronuję co wiele mówi o tym, że książki autorki darzę ogromną ... Recenzja książki Nie Zostawiaj Mnie

Doskonała kontynuacja serii 🔥

9.05.2024

“Mara Dyer. Przemiana” to drugi tom kultowej trylogii Michelle Hodkin, który przenosi czytelników w jeszcze głębsze zakamarki paranormalnego świata. Kontynuacja historii Mary Dyer jest niczym wir emocji i tajemnic, które z każdą stroną wciągają coraz mocniej. W “Przemianie” Mara zmaga się z ciężarem swojej przeszłości i niezwykłymi mocami, któ... Recenzja książki Mara Dyer. Przemiana

Zapraszam w słodko-gorzki świat nastolatków

9.05.2024

Dziś znów zabieram Was w słodko-gorzki świat nastolatków. Nie było innej opcji, żeby nie poznać kolejnych przygód naszych bohaterów. W każdym tomie Artur skupia się na jednym z bohaterów. Poznaliśmy już Tomka i Amandę, a teraz przyszła pora na Anię. Cichą myszkę, która pokazała jak wielka siła w niej drzemie. Ania od zawsze przyjaźni się z Aman... Recenzja książki Słona wanilia. Tom 3

Ilu ludzi na świecie, tyle definicji szczęścia...

9.05.2024

Ilu ludzi na świecie, tyle definicji szczęścia... Dla jednych będzie to rodzina, dla innych religia, miłość, pieniądze, wiedza, pasja... Wszyscy gonimy za tym, co namacalne, ziemskie, doczesne. Tymczasem Bartosz Bokuju w książce "Wieczne szczęście- duchowe przebudzenie" prezentuje wizję szczęścia, które jest niezależnie od świata zewnętrznego. Ukr... Recenzja książki Wieczne szczęście

MO
@monika_herba

,,I zadrżała noc’’ nie jest porywającą powieścią...

9.05.2024

... nie czyta się jej z zapartym tchem, przerzucając kolejne strony, nie połyka się jej i nie czeka na to, co będzie dalej. Bo w zasadzie wiemy, co będzie dalej. Znamy tę historię. Ta książka wywoływała we mnie przede wszystkim dyskomfort biorący się z wrażenia podglądania cudzego nieszczęścia. Obserwujemy psychopatyczną i ewidentnie zaburzoną... Recenzja książki I zadrżała noc

Historia dwóch miłości

9.05.2024

Jestem sroką okładkową, dlatego ta książka wpadła mi w oko od pierwszych zapowiedzi. Wiedziałam, że muszę to przeczytać. Dziękuję @Link i Magdzie za niespodziankę jaką mi obie sprawiłyście. Kiedy otworzyłam paczkę i zobaczyłam swoje marzenie, zabrakło mi słów, a w oczach błysnęły łzy wzruszenia. Dziękuję dziewczyny. Miałam rację, nie pomyliłam się... Recenzja książki Historia dwóch miłości

Recenzja

9.05.2024

Tytuł : Bez Wyjątku Autor : Milena Wysocka Data premiery : 12.03.2024r #współpracareklamowa #współpracabarterowa #współpracarecenzencka Opis książki : Uwierzyła, że przeszłość zostawiła daleko za sobą. Nie spodziewała się, że ponownie będzie musiała wkroczyć w okrutny świat przemocy i zawalczyć o swoje szczęście i wolność. Razem ze śmiercią jedyn... Recenzja książki Bez wyjątku

Wniosek o wybaczenie

9.05.2024

,,Paragraf na miłość" zakończył się tak, że musiałam czym prędzej sięgnąć po tom drugi ,,Wniosek o wybaczenie". Po pierwszym tomie byłam bardzo zła na Piotra, bo prawie od początku czułam, że nie jest do końca szczery z Judytą. Jednak kłamstwo ma krótkie nogi i to co on zataił, też szybko wyszło na jaw. Tylko, że jak prawda dotarła do Judyty rozpę... Recenzja książki Wniosek o wybaczenie

Jeżeli lubicie takie bohaterki, wątki sensacyjne, a to wszystko okraszone odrobiną namiętnośc...

9.05.2024

Niedawno minął rok od premiery ,,Paragrafu na miłość". Rok temu byłam także początkującym recenzentem, ale już wtedy zauważyłam zapowiedzi Paragrafu. I już wtedy wiedziałam, że muszę to przeczytać! Los się do mnie uśmiechnął i wpadły mi książki Natalii do recenzji. W tym miejscu dziękuję za egzemplarz do recenzjiTo było świetne, ale o tym za chwil... Recenzja książki Paragraf na miłość

Zachwycająca i poruszająca opowieść o dorastaniu!

9.05.2024

Może się wydawać, że o trudach dorastania napisano już wszystko, gdy jednak skuszona opisem zaczęłam czytać „Woda w jeziorze nigdy nie jest słodka” włoskiej autorki Giulii Caminito i każde zdanie przeszywało mnie na wskroś, a ulubione cytaty zajęły cztery strony, wiedziałam, że trafiłam na historię wyjątkową i że w tym temacie z pewnością nie powi... Recenzja książki Woda w jeziorze nigdy nie jest słodka

Świat ludzi, świat driad

9.05.2024

Risten to doświadczony najemnik, który wraz z resztą oddziału towarzyszy księciu w jego sekretnej podróży. Jego spryt i siła bardzo przydaje się podczas wyprawy, ale niedługo potem zaczyna tracić kontrolę nad sobą w różnych, pozornie błahych sytuacjach… Najemnik wkrótce zostaje banitą, a splotem nieszczęśliwych wypadków ląduje w... Recenzja książki Na skraju

@gloria11@gloria11 × 6

Ale mama

9.05.2024

„Alemama, czyli historie z życia wzięte” to książka Agaty Wolnej, której rodzinę uwielbiam i od lat podziwiam! Oboje rodziców są mi doskonale znani i bardzo przeze mnie lubiani, a ich rodzina jest dla mnie idealnym przykładem rodziny, którą sama chcę posiadać. Podziwiam ich za wspaniałe zorganizowanie, miłość, która jest widoczna gołym okiem i rad... Recenzja książki Alemama, czyli historia z życia wzięta

@Gosia@Gosia × 2

Pochwała i hymn do życia

9.05.2024

Autorką „Kiedy byłyśmy ptakami” jest Ayanna Lloyd Banwo, pochodząca z Trynidad i Tobago - wyspy na morzu Karaibskim, obok Wenezueli. „Debiutancka powieść When We Were Birds zdobyła nagrodę Bocas Prize for Caribbean Literature 2023, nagrodę Authors’ Club Best First Novel Award i znalazła się na krótkiej liście do Jhalak Prize i McKitterick Prize” (... Recenzja książki Kiedy byłyśmy ptakami

Mara Dyer Przemiana

9.05.2024

Wczoraj zachwycałam się pierwszym tomem a dzisiaj przychodzę z moją opinią na temat kontynuacji. Tutaj już Mara jest bardziej świadoma swoich mocy, które posiada. Okazuje się, że Noah też ma swoje. Czyli nie zwariowała. Nie miała omamów i nie powinna była się znaleźć się w zakładzie psychiatrycznym. Lecz ktoś chciał, żeby tak się stało. Kto? I pr... Recenzja książki Mara Dyer. Przemiana

Czy szczęście ma smak szarlotki???

9.05.2024

“Szczęście ma smak szarlotki” to ciepła i lekka opowieść obyczajowo-romansowa. Książka napisana jest prostym językiem, to jakby pamiętnik, który główna bohaterka zaczęła pisać dopiero przed trzydziestką. Mira jest samotną matką, wychowuje siedmioletnią Manię i chociaż ojciec dziewczynki pomaga je w tym, to jego lekkomyślny sposób życia spowodował ... Recenzja książki Szczęście ma smak szarlotki

@maciejek7@maciejek7 × 14

Tylko tyle

9.05.2024

🌺🌺🌺🌺 Recenzja 🌺🌺🌺🌺 Aleksandra Krawczyk " Tylko tyle " @aleksandra_krawczyk_s.autorka Wydawnictwo: WasPos @waspos 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺 " Ten moment był jak przekroczenie granicy między rozsądkiem a pożądaniem. Mój umysł i ciało znalazły się w konflikcie, a ja wewnątrznie walczyłam z pragnieniem i zdrowym rozsądkiem..." " Tylko tyle " To emocjonująca ... Recenzja książki Tylko tyle

Łatwopalna

9.05.2024

Jak to jest, że jedną książkę choćby krótką, czyta się i czyta bez końca, a inną, mającą znacznie więcej stron - w okamgnieniu? Zawsze sięgając po książki Ludki jest to samo - zacznę, nie mogę się oderwać i w efekcie kończę ekspresowo, szybciej niż bym tego chciała. “Łatwopalna” to jedna z tych książek, za które uwielbiam twórczość autorki... Recenzja książki Łatwopalna

Okrucieństwo Stalina, szalone pomysły Chruszczowa

9.05.2024

Powróciłem po latach do książki Pichoi, wydanej u nas w 2000 r. To była pierwsza znana mi pozycja, która w sposób systematyczny i niezakłamany opisywała historię polityczną ZSRR po wojnie. Ciekawa jest postać autora, historyk, bliski współpracownik Jelcyna, był na początku lat 90. szefem rosyjskich archiwów państwowych, jego zasługą jest otwarcie ... Recenzja książki Historia władzy w Związku Radzieckim 1945-1991

@almos@almos × 11

Impuls do zmian

9.05.2024

"Na moment przed świtem" otwiera nowy cykl powieściowy Magdaleny Wali zatytułowany "Za zakrętem". Autorka zabiera nas na Śląsk, gdzie po sąsiedzku mieszkają dwie wyjątkowe kobiety - Adriana i Agnes. Dzielą je pokolenia, różni sposób wychowania i nabrane doświadczenia, a łączą życiowe wybory, dylematy i drzemiąca gdzieś w środku buntownicza natura.... Recenzja książki Na moment przed świtem