Kolejne wizualne (i nie tylko) dzieło sztuki

2.06.2024

"Opowieści Baśniomistrza. Księga koszmarów. Transylwania" to już trzeci tom serii. Stanowi idealną propozycję dla osób lubiących poeksperymentować, popróbować dostępnych możliwości, a także wcielić się w różne postacie. Wszystko to daje właśnie połączenie książki z grą. Osoby, które znają Wydawnictwo Black Monk nie zdziwi fakt, że publikacja i tym... Recenzja książki Opowieści Baśniomistrza. Księga Koszmarów: Transylwania

O czym książka?

2.06.2024

O czym jest książka „Aquila”? Czy jest to powieść przygodowo-awanturnicza z fabułą osadzoną w dawnych czasach? Czy może jest to powieść obyczajowa z odległego okresu historii Polski? A może jest to romans umiejscowiony fabularnie w siedemnastowiecznej Rzeczypospolitej? Czy raczej jest to powieść sensacyjna z konkretnego momentu demokracji szlachec... Recenzja książki Aquila

Jak rozpoznawać autyzm i wspierać osoby w spektrum?

2.06.2024

"Autyzm. Poradnik dla rodziców i opiekunów. Jak rozpoznawać autyzm i wspierać osoby w spektrum" to książka warta uwagi rodziców i opiekunów dzieci, u których podejrzewa się lub potwierdzono spektrum autyzmu, ale także polecam ją wszystkim osobom pracującym z dziećmi oraz młodzieżą (także tym po prostu zainteresowanym tematem neuroróżnorodności). ... Recenzja książki Autyzm. Poradnik dla rodziców i opiekunów

Przypadkowe odkrycia medyczne

2.06.2024

Czy zdarza wam się czasem zastanawiać nad tym, jak coś zostało odkryte? Mnie osobiście naprawdę bardzo często. Potrafię zająć się jakimiś codziennymi sprawami i nagle mieć przemyślenia na temat tego, kto i dlaczego np. wpadł na to żeby połączyć ze sobą mąkę, mleko, jajka, olej i wodę, wymieszać to wszystko ze sobą a potem usmażyć z tego cienkie pl... Recenzja książki Przypadkowe odkrycia medyczne

Błąd

1.06.2024

Książka otrzymana z Klubu Recenzenta nakanapie.pl, za co bardzo dziękuję❤️ BŁĄD Elle Kennedy to druga część serii Off The Campus, a jednocześnie druga książka autorki, po którą sięgnęłam. Po świetnym "Układzie" wypatrywałam tej premiery jak własnych urodzin czy świąt - nie mogłam też doczekać się momentu, gdy listonosz dostarczy mi ją do drzwi, a... Recenzja książki Błąd

Interesująca i wartościowa

1.06.2024

„Walerka i bohaterki Jastry” to druga część cyklu „Borkowie i kaszubskie przygody” Darii Kaszubowskiej. Nie czytałam pierwszego tomu tego cyklu, ale po lekturze tej części wiem, że te braki nadrobię. Znam jednak trochę twórczość autorki z "Sagi kaszubskiej", dlatego spodziewałam się, że ta książka może mi się spodobać. Mimo że to lektura dla dziec... Recenzja książki Walerka i bohaterki Jastry

Nic co ludzkie nie jest tu przemilczane

1.06.2024

"Ludzka rzecz" to książka, po którą warto sięgnąć. To książka gatunkowo nieszablonowa, fabularnie nieprzewidywalna, językowo zaskakująca, porażająca trafnością spostrzeżeń i ocen, uformowana w całości z "naszego" polskiego DNA. To jeden z ciekawszych obrazów Polski i Polaków, który oglądany z dystansu ukazuje wybrane wydarzenia historyczne na tle ... Recenzja książki Ludzka rzecz

@Antytoksyna@Antytoksyna × 17

Kto zabił Rogera Gifforda?

1.06.2024

Morderstwo o Poranku, lub jak w oryginale "w Primrose Cottage" to trzecia część serii przytulnych kryminałów o Florze Steele autorstwa Merryn Allingham, którą śledzę od drugiej części. Spokojnie można ją czytać jako samodzielną historię, ponieważ każda książka jest odrębną sprawą kryminalną, jednak trzeba się wtedy nastawić na pewne spojlery dotyc... Recenzja książki Morderstwo o poranku

Zemsta Białej Bestii

1.06.2024

Kiedy człowiek walczy o przetrwanie - przestaje myśleć o zasadach moralnych a wtedy jego wewnętrzne zwierzę przejmuje kontrolę. Książka, która poruszyła mnie do granic możliwości. Kiedy pierwszy raz obejrzałam jej ekranizację (nie wiedząc, że jest na podstawie książki) miałam naprawdę mieszane uczucia. Rozumiałam zarówno tragedię jak i jej skut... Recenzja książki W samym sercu morza

Życie bogatej dziewczyny a przewrotny los!

1.06.2024

O czym jest ta książka? To pierwszą myśl sobie pomyślam kiedy zaczynałam czytać tę powieść.Początek też się nieźle zapowiadał. Więc byłam z tego powodu bardzo zadowolna. Niewiem czemu odkładałam jej przeczytanie na później teraz wiem że to jest bardzo ciekawa książka. A jej okładka bardzo przyciąga mój wzrok. O czym mowa a chodzi mi właściwie o ks... Recenzja książki Olga

Po prostu wyrzuć mnie na śmietnik.

1.06.2024

Kiedy umrę, wystaw mnie na śmietnik – rzucił. Będę martwy, więc co to za różnica. Ty na pewno będziesz wypłakiwać oczy – zaśmiał się. I ja też, bo oboje wiedzieliśmy, że nie będę. Ja nigdy nie płaczę. Gdy zgodnie ze słowami taty, zostawiłam jego ciało na śmietniku, wszyscy uznali, że to straszne i niezgodne z prawem. Skąd niby miałam to wiedzieć? ... Recenzja książki Dziwna Sally Diamond

Sinnersi powracają

1.06.2024

Jakże ja tęskniłam za tą szaloną rodzinką, nawet nie wiedziałam jak bardzo, póki nie sięgnęłam po ten najnowszy tom. Pani Agnieszka wraca do nas z szóstą odsłoną perypetii o tajemniczych i niebezpiecznych bikerach z „Sinners & Reapers” i ich drugich połówkach. Ponownie wkraczamy w świat pełen niebezpieczeństw i wielkich namiętności, jednak w tym p... Recenzja książki Wybór Huntera

"Morderstwo z malinką na deser"

1.06.2024

“Szczęście samo się nie znajdzie. Czasem trzeba mu jakoś pomóc…” Sylwana czuje, że wszystko jej się wali, a końca katastrof nie widać. Mąż zostawił ją dla młodszej, jakby tego było mało, prawie okradł ją z resztek oszczędności, a prowadzona firma zbankrutowała. Córka też nie była lepsza, sprzedała ich dom i wyjechała za granicę. Co z nią było nie... Recenzja książki Morderstwo z malinką na deser

Niewykorzystany potencjał

1.06.2024

Nie potrzebuję w zasadzie żadnego powodu, by sięgnąć po polski tytuł, ale taki zagraniczny musi już mieć w sobie coś, co zwróci moją uwagę. Może to być okładka, opis, jakieś szczególne informacje o autorze albo bookstagramowe polecenie. O tym, że przeczytałam powieść, o której dziś opowiem, zdecydowały te pierwsze dwa czynniki. "W gąszczu kłamstw... Recenzja książki W gąszczu kłamstw

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...

1.06.2024

Lata osiemdziesiąte XX wieku dość dobrze pamiętam i wiem jak trudno było kupić wydawałoby się teraz zwykłe, normalne rzeczy, jak kawa czy rajstopy. Dziś wydaje się to rzeczą absurdalną i wręcz niemożliwą, jednak w tamtych latach większość rodaków marzyła o wyjeździe za granicę, żeby dobrze zarobić lub chociaż wyrwać się do "lepszego" świata... Ksi... Recenzja książki Białe kwiaty czarnego bzu

@maciejek7@maciejek7 × 28

"Okra" Konrad Modrzejewski

1.06.2024

W "Kasztanowie" Konrada Modrzejewskiego mocno zaintrygowała mnie postać komisarza Filipa Schillera. Bohatera, który przyciąga śmierć niczym magnes. Zastanawiałam się na kogo kostucha wskaże swój pazur tym razem w "Okrze", bo to oczywiste, że ktoś z najbliższego otoczenia komisarza zginie. Niestety, ten element tym razem już nie przypadł mi do gust... Recenzja książki Okra

Miłość w azjatyckim stylu

1.06.2024

Po książkę sięgnęłam bo spodobała mi się okładka, po opisie wiedziałam, że będzie to romans z motywem układu, a ja takie lubię. Główna bohaterka Kareena Mann to kobieta, która spełnia się zawodowo, marzy o miłości jak z bajki, jednak wciąż ma inne rzeczy na głowie przez co zaniedbuje strefę uczuciową. Kobieta ma trzydzieści lat, wywodzi się z hin... Recenzja książki Doktor Serce

"Skradzione dni", Grażyna Jeromin-Gałuszka

1.06.2024

"Jak to się wszystko splata ze sobą, Kira, jedno zdarzenie, jedno słowo rzucone w odpowiednim momencie odwraca sytuację o sto osiemdziesiąt stopni, zmienia los na lepszy lub gorszy, burzy to, co wydawało się nie do zburzenia." "Skradzione dni" Grażyny Jeromin-Gałuszki to wielowymiarowa powieść, w której śledzimy losy dwóch kobiet: Marii i Kiry. N... Recenzja książki Skradzione dni

"Sprośne listy", Vi Keeland, Penelope Ward

1.06.2024

"Spontanicznie chwyciłem Lukę i zacząłem z nią powolny taniec na środku supermarketowego parkingu. Trzymając jej rękę w swojej dłoni, kołysałem się z nią w ciszy." "Sprośne listy" VI Keeland i Penelope Ward to powieść, po którą niekoniecznie bym sięgnęła z własnej woli. Niestety, ale pierwszy człon tytułu trochę mnie razi, ma dla mnie mocno pejor... Recenzja książki Sprośne listy

"Wszystko, co widziałeś"

1.06.2024

“Bo jest takie zło, które nigdy nie gaśnie. I raz zaprószone tli się aż po kres czasu”. Troje licealistów popełnia zbiorowe samobójstwo, początkowo wydaje się, że jest to tragiczny zbieg okoliczności. Śledztwo przejmuje prokurator Kroon, który za nic ma opinie innych. Wyraźnie coś mu w tej sprawie nie gra, czuje, że sprawa ma swoje inne, głębsze ... Recenzja książki Wszystko, co widziałeś

Znakomita, paragrafowa gra grozy!

1.06.2024

Świat grozy, horroru, koszmaru i wielkich wyzwań... - do takiej oto rzeczywistości zabiera nas najnowsza odsłona serii drużynowych gier paragrafowych „Opowieść Baśniomistrza” - gra o wiele mówiącym tytule „Księga grozy. Transylwania”. To właśnie za sprawą tej pozycji udamy się do krainy krwiożerczych wampirów, bym tam stawić czoła wielu wyzwaniom... Recenzja książki Opowieści Baśniomistrza. Księga Koszmarów: Transylwania

@Rozczarowany

1.06.2024

Już dawno chciałam zapoznać się z piórem Agaty Przybyłek, ale autorka ubiera swoje opowieści w kilku tomowe cykle, co nie specjalnie mi odpowiada. Kilka dni temu wpadła mi w ręce powieść "Mam wiadomość" i okazało się, że jest to jednotomowa historia - taka, jakby skrojona specjalnie dla mnie. Nie zastanawiając się więc zbytnio postanowiłam ją prze... Recenzja książki Masz wiadomość

Mała Charlie

1.06.2024

Charlie, młoda studentka chce zaznać wolności, użyć studenckiego życia, doświadczać nowych rzeczy, stać się w końcu kobietą. Co nie jest łatwe gdy jest się pilnowaną przez braci. Nieoczekiwanie pomocą przychodzi jej Ashton, starszy brat jej przyjaciółki,czego Charlie totalnie się nie spodziewała. Ashton chce wprowadzić ją w ten intymny etap dorosł... Recenzja książki Mała Charlie

NA
@natalia_fabisiak

Szachowa rozgrywka

1.06.2024

Ali Hazelwood to autorka, po której książki sięgam w ciemno. I to dosłownie, ponieważ przestałam czytać opisy jej kolejnych publikacji, bo wiem, że o czym by nie pisała, kupię i przeczytam każdą publikację, która wyszła spod jej pióra. "Szach-mat" to jej najnowsza powieść, która doczekała się polskiego tłumaczenia oraz jedna z pokaźnej kolekcji ks... Recenzja książki Szach-mat

Za obrazem ukryte

1.06.2024

„Czarny portret” to trzecia część cyklu z Kubą Krallem i Ingą Rojczyk, po „Czerwonym jeziorze” i „Dzikich psach”. Muszę przyznać, że pierwszy tom przeczytałam trochę z przekory – ktoś twierdził, że to taka fatalna książka i postanowiłam sprawdzić, czy faktycznie. Ale już po drugi sięgnęłam dlatego, że pierwszy mi się spodobał – był dobry, nie fata... Recenzja książki Czarny portret

@OutLet@OutLet × 21