Czarownice z Salem Falls

3.10.2010

Po raz kolejny moje "spotkanie" z pisarką Jodi Picoult zakończyło się wielkim sukcesem. "Czarownice z Salem Falls" to już trzecia książka amerykanki i na pewno na niej nie poprzestanę, bo ta kobieta ma niesamowity talent oraz dar od kogoś na górze, dzieki któremu rozstacza wokoło swoich dzieł pełną ciepła, uczucia i emocji aurę, którą ja podziwiam ... Recenzja książki Czarownice z Salem Falls

@saruska@saruska

Kto sie boi dzikiej bestii

3.10.2010

Kolejne spotkanie z komisarzem Sejerem. W lesie na odludziu mieszka wdowa Helldis. Jest już nieco starsza, ale jeszcze w pełni sił, bardzo samodzielna i nie potrzebuje niczyjej pomocy w codziennych zajęciach. A nwet wzbudza respekt wśród uczniów okolicznego poprawczaka. W każdym razie mimo że mieszka sama, nie czuje się zagrożona. Któregoś dnia je... Recenzja książki Kto się boi dzikiej bestii

Pod piracką flagą

3.10.2010

Jamajka w 1665 roku, samotny przyczółek brytyjskiej potęgi wśród hiszpańskich posiadłości na spalonych słońcem Karaibach. Stolica Jamajki, Port Royal, miasto rzezimieszków, pijaków i nierządnic to ostatnie miejsce, skąd można przypuścić atak na pobliską hiszpańską twierdzę. A jednak właśnie taki plan obmyślił znany korsarz, kapitan Charles Hunter, ... Recenzja książki Pod piracką flagą

@Archideus@Archideus

Magiczny słoń

3.10.2010

Po przeczytaniu książek pt. "Opowieść o Despero" i "Cudowna podróż Edwarda Tulana" w mojej biblioteczce przyszedł czas na kolejne dzieło Kate DiCamillo, a mianowicie na cudowną historię "Magiczny słoń". Lektura przedstawia nam losy dziesięcioletniego chłopca, który po śmierci rodziców był wychowywany przez starego żołnierza. Ze wszelkich sił stara... Recenzja książki Magiczny słoń

Cudowna podróż Edwarda Tulana

2.10.2010

"Cudowna podróż Edwarda Tulana" to książka ukazująca swoim czytelnikom, jak bardzo możemy zmienić się pod wpływem innych. Głównym bohaterem lektury jest Edward - królik prawie w całości wykonany z porcelany. Wraz ze swoją właścicielką Abilene i jej rodziną zamieszkuje dom przy ulicy Egipskiej, gdzie traktowany jest iście po królewsku. Codziennie r... Recenzja książki Cudowna podróż Edwarda Tulana

Cevdet Bej i Synowie

2.10.2010

Gdy Wydawnictwo Literackie zaproponowało mi zrecenzowanie książki Orhana Pamuka pt. "Cevdet Bej i Synowie", to przyjęłam tą propozycję z wielką przyjemnością. Tym bardziej, że tego typu książki ostatnimi czasy bardzo mnie fascynują. W końcu poznawanie innej kultury poniekąd kształtuje nasz rozwój. "Cevdet Bej i Synowie" jest lekturą będącą debiute... Recenzja książki Cevdet Bej i synowie

Opowieść o Despero. Historia myszki, księżniczki, zupy i szpulki nici

1.10.2010

Bajki towarzyszą większości z nas już od najmłodszych lat. Bardzo często bohaterami tych niezwykłych opowieści są zwierzęta, które poprzez alegorię przekazują nam wiele życiowych mądrości. Z przykrością obserwuję sytuacje, w których genialne i zarazem edukacyjne filmy animowane zostają zastępowane ukazywującymi przemoc. Dzisiejszy świat coraz częśc... Recenzja książki Opowieść o Despero. Historia myszki, księżniczki, zupy i szpulki nici

Przeżyłem !

1.10.2010

Jack Eisner miał trzynaście lat, gdy to wszystko się zaczęło i dziewiętnaście, gdy się skończyło. Żydowski chłopiec, któremu skradziono dzieciństwo, nastolatek z pistoletem za pasem, a wreszcie młody mężczyzna, któremu w uszach dzwoniły głosy umarłych, którego wspomnienia miały barwę popiołów, a sny płonęły okropnościami. Książka jest jedynym dzieł... Recenzja książki Przeżyłem !

@karolas2@karolas2

Czynnik miłości

30.09.2010

Czytając opis można dojść do wniosku, że jest to kolejna książka, w której pojawia się przystojniak skrywający mroczny sekret. Lecz to nieprawda. Główną bohaterką jest Patrycja Adler, chociaż tak naprawdę równie dokładnie obserwujemy losy jeszcze jednej dziewczyny, jej najlepszej przyjaciółki – Magdy Dzik, która nazywana jest Magdzikiem. Każda z ni... Recenzja książki Czynnik miłości

@Susie95@Susie95

Od zagmatwanych wróżb lepsza jest ludzka rada

30.09.2010

Od zagmatwanych wróżb lepsza jest ludzka rada. – przysłowie abisyńskie. Takie słowa możemy przeczytać na pierwszej stronie książki „Ostatnią kartą jest śmierć”. Są one bardzo adekwatne do całej powieści oraz niesamowicie sprawdzają się w dniu codziennym. Anna Klejzerowicz ma już w swoim dorobku literackim, zbiór opowiadań „ Złodziej dusz” oraz pow... Recenzja książki Ostatnią kartą jest śmierć

@agacia@agacia

Światła pochylenie

30.09.2010

"Światła pochylenie" jest książką opowiadającą o duszy, która od stu trzydziestu lat tuła się po świecie. Za żadne skarby świata nie może sobie przypomnieć chwili, w której umarła ani nawet jej przyczyny. Nie wie także dlaczego po śmierci nie trafiła do nieba, czy też do piekła. Przez cały czas główna bohaterka podróżuje od jednego człowieka do dru... Recenzja książki Światła pochylenie

Miasto Szkła

29.09.2010

„Miasto szkła” jest trzecim tomem cyklu Cassandry Clare „Dary Anioła”. W tym cyklu zostanie wyjaśniona sytuacja Jocelyn, a Clary zrobi wszystko by odzyskać matkę. Valentine zdecyduje się na wielki finał swojego wieloletniego, niszczycielskiego planu. Jego wiedza i umiejętności w połączeniu z niezbyt korzystnymi dla bohaterów konsekwencjami dodadzą... Recenzja książki Miasto szkła

@Gabi662@Gabi662

Odyseja kota imieniem Homer

29.09.2010

Jako miłośniczka zwierząt gdy tylko przeczytałam opis tej książki, nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Historia Homera od początku mnie poruszyła. Kilkudniowy kociak, który nie zdążył jeszcze otworzyć oczu, musiał być ich na zawsze pozbawiony. Opiekująca się nim pani weterynarz, chcąc mimo wszystko walczyć o jego życie, najpierw usunęła mu oczy... Recenzja książki Odyseja kota imieniem Homer

@Susie95@Susie95

Nadzieja na ocalenie

29.09.2010

Ben Hope (cóż za strategicznie wybrane nazwisko!) jest byłym żołnierzem elitarnej jednoski SAS. Ma on dosyć swojego życia związanego z armią, a zresztą tragiczne wydarzenia z przyszłości nie pozwalają mu się na niej skupić Decyduje się więc powrócić do przerwanych kilkanaście lat temu studiów teologicznych na Oxfordzie. Zaczyna je pełen zapału, stu... Recenzja książki Proroctwo Sądnego Dnia

@enga@enga

Ogród wiecznej wiosny

29.09.2010

Debiut hiszpańskiej pisarki Cristiny Lopez Barrio "Ogród wiecznej wiosny" już chyba zawsze będzie mi się kojarzył wyłącznie z wakacjami. Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłam tę książkę na liście bestsellerów sklepu internetowego @Link, gdzie wszyscy się nią zachwycali - od razu ją pokochałam, nawet bez zapoznania się z czątkami jakiejkolwiek fabuły... Recenzja książki Ogród wiecznej wiosny

@saruska@saruska

"Wesołe jest życie staruszka..." ;)

29.09.2010

„Wesołe jest życie staruszka…” – brzmiały słowa pewnej, trącącej już dziś nieco myszką, piosenki z repertuaru Wiesława Michnikowskiego. A jeśli nie staruszka, to przynajmniej – emeryta. I to nie byle jakiego, bo jesień życia spędzającego w pięknej i tętniącej życiem Hiszpanii. Do takich właśnie wniosków można dojść po lekturze autobiograficznej ksi... Recenzja książki Nasze piękne dni i kochane psy w andaluzji

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

28.09.2010

Stieg Latsson - dla jednych znany szewdzki dziennikarz i ekspert od ruchów nazistowskich, antydemokratycznych, rasizmu czy przemocy wobec kobiet - dla drugich autor bestsellerowej tylogii Millenium, który niestety nie doczekał swojego światowego sukcesu. Pierwszy raz spotkałam się z tym nazwiskiem, a właściwie z tytułem książki jego autorstwa przez... Recenzja książki Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Księga jesiennych demonów

28.09.2010

To właściwie moje pierwsze, tak poważne spotkanie z prozą pana Grzędowicza. Muszę przyznać, że bardzo miłe. Czasami pojawiają się tak trafne, bezpośrednie teksty i riposty, że mimowolnie porównuję tą prozę do serialu Dr. House. Jest to może inny profil wypowiedzi, ale bardzo podobny sposób postrzegania świata z dużą dozą pesymizmu, i bez zbędnego o... Recenzja książki Księga Jesiennych Demonów

@fri2go@fri2go

Między nami dobrze jest

28.09.2010

Warszawa. „Wielokondygacyjny budynek ludzki”, a w nim dwa światy, dwie odmienne rzeczywistości. W jednym miejscu, które mogłoby być ulokowane w jakimkolwiek innym zakątku Polski, przeplatają się losy dwu grup ludzi. Ludzi, mających odmienne spojrzenie na świat, żyjących w odmiennej rzeczywistości, żyjących zupełnie inaczej... Pierwszy ze światów r... Recenzja książki Między nami dobrze jest

@milagros@milagros

Kobieta w podróży to ja

28.09.2010

Cudzoziemka... Jestem stąd i nie jestem stąd. Ci ludzie są mi zupełnie obcy, ale jestem jedną z nich. Żyję w tłumie, ale osobno. Mam walizkę, torebkę, płaszcz i parasolkę. Paszport i bilet – na pociąg, na samolot, na statek. W jedną stronę, w dwie strony. Bilet na samotność... w jedną stronę. Mam ciężką walizkę wypełnioną demonami z przeszłości. I... Recenzja książki Kobieta w podróży

@przystan1@przystan1

Rok w Poziomce

28.09.2010

„Gdzie dom twój, tam miłość twoja” Po skończeniu „Roku w Poziomce” poczułam w sercu ciepło i ukojenie, bo taka właśnie jest ta książka… kojąca. Poznajemy perypetie Ewy lat ponad trzydzieści, która najbardziej na świecie pragnie własnego domu, który udaje jej się w końcu odnaleźć we wsi Urle. Jednak, żeby dom stał się jej, potrzebuje pieniędzy na... Recenzja książki Rok w Poziomce

@Isabelle19@Isabelle19

Wicked: życie i czasy złej czarownicy z zachodu

27.09.2010

Muszę przyznać, że na przeczytanie tej książki miałam ochotę już od dawna. Niestety, gdy wpadłam na nią w księgarni, to nie posiadałam przy sobie na tyle gotówki by ją do siebie przygarnąć. Z kolei na owocną wizytę w Bibliotece Miejskiej nie miałam co liczyć. Dopiero nie dawno dzięki uprzejmości Wydawnictwa Initium moje marzenia spełniły się. Nie m... Recenzja książki WICKED: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu

@Lena173@Lena173

Jaka decyzja jest decyzją prawidłową?

27.09.2010

Warszawa, dwie kobiety – Marta i Iwona. Jedna bogata, pracująca w dużej firmie, posiadająca męża, ekskluzywne mieszkanie, wszelkie dobra. Druga biedna, harująca na dwa etaty w szkole i sklepie, mieszkająca kątem u matki, porzucona przez męża. Marta jest bezdzietna, po kilku poronieniach, pragnie dziecka najbardziej na świecie. Iwona ma dwójkę dzie... Recenzja książki Kukułka

@enga@enga

Najgłupszy anioł

27.09.2010

Dawno, dawno temu... zraziłem się do książek wychwalanych na ostatniej stronie okładki przez wydawcę oraz autorów innych książek, którzy jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności mieli ochotę przeczytać właśnie tę, którą trzymam w ręku, wypowiedzieć się o niej, chwalebnie rzecz jasna, i jakby tego było mało, zaproponować zamieszczenie swoich peanów w na... Recenzja książki Najgłupszy anioł

@AdamV@AdamV

Historyk

27.09.2010

"Historyk" Elizabeth Kostovy jest klasycznym przykładem tego, że celny marketing potrafi czynić cuda, jak również, że niektórzy nie powinni zabierać się za pisanie beletrystyki, zwłaszcza w tak odległym od swoich zainteresowań gatunku. Pani Kostova, jeśli wierzyć informacjom zebranym na ostatniej stronie okładki, jest z wykształcenia historykiem sz... Recenzja książki Historyk

@AdamV@AdamV × 2