Beata Wróblewska

Autorka 34 czytelników
Obserwuj
8.6 /10
19 ocen z 4 książek,
przez 19 kanapowiczów
Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1985 roku mieszka w okolicy Podkowy Leśnej, od czternastu lat pracuje w Podkowiańskim Liceum Ogólnokształcącym.
W 1998 roku została wydana jej książka poświęcona literackiemu obrazowi Podkowy Leśnej, zatytułowana “W salonie i Arkadii”.
Jest autorką felietonów, recenzji i wywiadów, które ukazywały się w “Podkowiańskim Magazynie Kulturalnym” oraz sześćdziesięciu bajek dla dzieci napisanych w latach 98/97 na zamówienie “Gazety Wyborczej”.
W roku 2004 ukazał się tomik poetycki zatytułowany “Zeszyt rodzinny”. Książka “Małgosia z Leśnej Podkowy” powstała dzięki współpracy z czasopismem “Dziecko”. Niektóre rozdziały książki ukazywały się w tym piśmie jako samodzielne felietony w latach 96/97.
W roku 2004 wydawnictwo Znak przyznało “Małgosi z Leśnej Podkowy” trzecią nagrodę w konkursie” Popisz się przed dzieckiem”.
Inspirację do napisania tej książki stanowiły przeżycia jej dwóch córek: Anny i Marysi.
Autorka
najbardziej lubi życie rodzinne, dobre filmy, czytanie książek, spacery po lesie i okolicznych łąkach, długie górskie wędrówki i sobotnie zakupy na targu w pobliskim Milanówku.

Książki (4)

Sortowanie:
Jabłko Apolejki
Jabłko Apolejki
Beata Wróblewska
{}9.2/10
Rodzina głównej bohaterki, Kasi, i jej sześcioletniej siostry Oli - pozostawiona przez ojca bez środków do życia i niepokojona przez jego wierzycieli - opuszcza dom i przenosi się do małego miasteczka...
Małgosia z Leśnej Podkowy
Małgosia z Leśnej Podkowy
Beata Wróblewska
{}9.3/10
Seria: Magnes
Nastoletnia Małgosia, mieszkająca w uroczej miejscowości pod Warszawą, opowiada o swojej rodzinie, przyjaciołach i codziennych zdarzeniach. Bohaterka w okresie "bałaganu w głowie i uczuciach" wszystko...
Motyl w podróży
Motyl w podróży
Beata Wróblewska
{}10/10
Książka porusza trudny problem, z którym zmaga się dziś coraz więcej rodzin. Jej bohaterka, dziesięcioletnia Marta marzy o normalnym domu. Wprawdzie ma wokół siebie wspaniałych, kochających ludzi, któ...
Wszystko świetnie
Wszystko świetnie
Beata Wróblewska
{}6/10
Seria: Seria w kratkę
Malwina czuje ucisk w żołądku na myśl o dniu, kiedy zostaną ogłoszone wyniki matur. Skandynawistyka, którą chce studiować, wydaje się jej nierealna i odległa. Odnosi wrażenie, że wszystko jej się wym...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Beata Wróblewska

{} Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl