Cytaty

Aforyzmy dają nadzieję, pocieszają i rozbawiają. Cytaty pięknie ubierają w słowa nasze uczucia. Miłość, smutek czy samo życie ujęte w tych kilku słowach oddających cały ich sens.
Dodaj nowy cytat

Ostatnio dodane cytaty

Czy tego chcesz czy nie, życie biegnie do przodu, dobrze dorównać mu kroku i nie zostawać w tyle... Dlatego trzeba mieć przy sobie kogoś bliskiego, kto w razie konieczności trochę cię popchnie w odpowiednią stronę albo pociągnie za rękę.
Babcia Klimcia nie była moją prawdziwą babcią. Tylko tak na nią mówiłam. Przychodziła do nas co tydzień i przynosiła nam biały ser zawinięty w pieluchę.
Krowy to bardzo kochane stworzenia. Kiedy byłam jeszcze bardzo mała, Tata sadzał mnie na grzbiet czarnej krowy u wujka Karasia i śmiał się, że jestem kowbojem.
Bardzo lubiłyśmy bawić się w pogrzeby i w komunię świętą. Najczęściej byłam księdzem. Nawet mój stary kuzyn, który był już w ósmej klasie, bawił się z nami, klękał przede mną, a ja błogosławiłam go patykiem.
W Olszynach nocna muzyka zmienia się, ale nie za często. Przez cały rok koncertują psy. Coś do siebie mówią. Czasami wyją, czasem szczekają. Od domu do domu.
Pewnie każdego roku, o tej samej porze, jacyś chłopcy wpadają na pomysł dmuchania w żaby słomką.
Na wiosnę zaczynał się wysyp żab. Przeskakiwały przez asfalt jedna po drugiej, w sobie tylko wiadomym kierunku. Leżały potem zmumifikowane na asfalcie obok wysuszonych końskich gówien.
Musieliśmy wietrzyć klasę, bo wszyscy śmierdzieliśmy pożarem. To dziwny zapach. Ani lepki, ani suchy. Ale bardzo mocny. Ale zapachy też kiedyś wietrzeją.
Przewieszamy linę przez paryję, od jednego drzewa do drugiego, i wysyłamy sobie tajne wiadomości w pudełku od zapałek. Najczęściej piszemy o Bladych Twarzach, które mogą w każdej chwili nadejść. Bo jesteśmy Indianami. Nikt nie chce być Blada Twarzą. Ludzie z Olszyn wyglądają jak Indianie.
Strasznie wstydziłam się, że to pijak daje mi lody, i jadłam je bardzo szybko, tak żeby zdążyć przed powrotem do domu. Aż bolały mnie zęby. Brzydziłam się tego, że pijak.

Popularne cytaty

- Źle pan wygląda - zawyrokował.
- Niestrawność - odparłem.
- A co panu zaszkodziło?
- Życie.
Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami i z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi
Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar.
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Nie ma jak lektura, to moje święte przekonanie. Książka nigdy człowieka nie męczy. Kiedy będę miała własny dom, nie zaznam spokoju bez wybornej biblioteki.
chyba najsmutniejsi
są ci, którzy żyją czekając
na kogoś i nie mają pewności
czy ten ktoś istnieje.
Rupi Kaur
× 57 Link
„Życie jest trudne, czasem wszystko się układa i jest pięknie i cudownie, a w jednej chwili wszystko zaczyna się rozpadać i nie nadążamy, by to złapać.“
Ludzie odchodzą, wspomnienia zostają.
Żona archeologa ma jak w raju, bo z każdym rokiem staje się dla swojego partnera bardziej interesująca
Czasem spotykamy ludzi, co do których od razu mamy uczucie, że znaliśmy ich całe życie. O innych po prostu się ocieramy, niewiele czując i nie robiąc na nich większego wrażenia.

Cytaty

Chyba większość osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że cytaty mogą dodać otuchy, dać nadzieję, a w gorszych chwilach pocieszyć czy rozbawić. Wiele z nich towarzyszy nam na co dzień, podczas wielu, często skrajnych, sytuacji. Na portalu Na Kanapie zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu aforyzmy z książek, które najlepiej wyrażają myśli, podsumowują rzeczywistość, wzruszają, a nawet bawią do łez! Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Cytaty na każdy dzień

Książki to skarbnica wiedzy. Bez wątpienia literatura ma wpływ na życie człowieka, kształtując jego postrzeganie świata, poglądy, a także wyrabiając wrażliwość na innych. Czy kiedykolwiek losy bohaterów książek zdawały się być podobne do tego, co odczuwasz? A może analizując ich losy, wyciągnąłeś także lekcję dla siebie? Cytaty na każdy dzień to zbiór krzepiących tekstów, które podejmuje ważne i aktualne tematy, często trafiając w samo sedno danego zagadnienia.

Najpiękniejsze cytaty, o których warto pamiętać

Cytaty z książek mogą pomóc w lepszym zrozumieniu codziennej rzeczywistości, a także wpłynąć na zmianę perspektywy. Aforyzmy są esencją, wyrazem klarowności myśli, a także zamykają kluczowe idee dosłownie w kilku zdaniach. Najlepsze cytaty podejmują tematy związane z miłością, radością, smutkiem i chwilami zwątpienia. Zobacz sentencje, jakie stworzyli Twoi ulubieni autorzy książek. Jedno jest pewne - aforyzmy z książek są na tyle uniwersalne, że można je przełożyć na wiele sytuacji z własnego życia, znajdując odpowiedź na nurtujące pytania. Filozofia, romans? Na tym nie koniec! W tej kategorii umieściliśmy najpiękniejsze cytaty pochodzące z różnych gatunków literackich - tak, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie! Miłośnicy aforyzmów - łączcie się!

nakanapie.pl
© 2023
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl