Cytaty

Aforyzmy dają nadzieję, pocieszają i rozbawiają. Cytaty pięknie ubierają w słowa nasze uczucia. Miłość, smutek czy samo życie ujęte w tych kilku słowach oddających cały ich sens.
Dodaj nowy cytat

Tagi

Ostatnio dodane cytaty

Gdy siedzę obok osoby z mojego pokolenia i mówię: "Czy pamiętasz to czy tamto?", słowa, których używam, dotykają pewnych wydarzeń w pamięci mojego sąsiada i powietrze między nami ożywa, zasłuchane i czujne. Kiedy zadaję to samo pytanie osobie z młodszego pokolenia, cała sytuacja przypomina rzucanie kamieniami w morze.

- Boże! - krzyknął w noc. - Tak pragnę, abyś był! Bądź! Bądź!

... hej, ja mruczę! To jest jakby... jakbym się w środku uśmiechała.

Fantaści jeszcze mniej wierzą w cuda niż prostytutki w miłość.

Jak to się dzieje, że gdy tylko ktoś zbuduje mur, ktoś inny zaraz chce wiedzieć, co jest po jego drugiej stronie?

Zachować honor lub go stracić możesz jedynie wobec kogoś równego sobie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje honorowego zachowania ze strony doulosa czy kratistosa. Wobec silniejszego zachowujemy się tak, jak pozwala nam jego Forma; słabszym sami ustalamy Formę zachowania. Pies może być ci wdzięczny i możesz być dla psa łaskawa, ale nie sposób złożyć psu przysięgi.

Tkanka blizny nie ma własnego charakteru. Nie jest tym samym co tkanka zdrowej skóry. Nie nosi znamion choroby ani wieku, nie widać na niej bladości czy opalenizny. Blizna nie ma owłosienia, por ani zmarszczek. Jest jak ciężki pokrowiec. Osłania i kryje to, co pozostało jeszcze pod spodem. Dlatego człowiek nauczył się ją wytwarzać, żeby coś ukryć.

Ten żuraw to ty, a żurawie przynoszą szczęście, jak się je wypatrzy, bo ich widok oznacza, że wszystko jest jak należy, że dobrze pada, że są ryby, że w błocie na bagnach wiją się przysmaki i że trawa nad bayou niedługo się zazieleni. Żurawie to życie.

Pytasz, o czym powinnaś pisać. Boisz się, że cokolwiek napiszesz, okaże się banalne albo będzie po prostu kolejną wersją tego, co już powiedziano. Ale pamiętaj, istnieje w tobie przynajmniej jedna książka, której nie mógłby napisać nikt inny oprócz ciebie. Moja rada - kop głęboko i ją odszukaj.

Strzeż się ironii, ignoruj krytykę, wzoruj się na tym, co proste, przyglądaj się małym i pokornym stworzeniom, rób to, co jest trudne, właśnie dlatego, że jest trudne, nie szukaj odpowiedzi, ale kochaj pytania, nie uciekaj od smutku i przygnębienia, ponieważ to one mogą stanowić warunek niezbędny twojej pracy. Szukaj samotności, przede wszystkim szukaj samotności.

Przeglądaj wszystkie cytaty

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
Książki to kopalnia wiedzy i mądrości życiowych. Setki stron pełne cytatów i krzepiących tekstów. Cytatów, które dają nadzieję, pocieszają czy rozbawiają. Któż z nas, czytając książkę, nie miał choć raz myśli, że jakieś zdanie trafia w samo sedno. Że miłość, smutek czy samo życie ujęte w ten właśnie sposób, w tych kilku słowach oddaje cały jego sens. Dlatego właśnie tak bardzo kochamy cytaty. Wyrażają pięknie nasze myśli, podsumowują rzeczywistość, bawią nas do łez. Są pocieszniem w smutku, dają nadzieję w chwili rozpaczy i pięknie ubierają w słowa nasze uczucia miłości czy radości. Wszyscy kochający aforyzmy - łączmy się. Tu na tej stronie jest nasz świat.
{}