Cytaty

Aforyzmy dają nadzieję, pocieszają i rozbawiają. Cytaty pięknie ubierają w słowa nasze uczucia. Miłość, smutek czy samo życie ujęte w tych kilku słowach oddających cały ich sens.
Dodaj nowy cytat

Ostatnio dodane cytaty

[…]nie graj, tylko uwierz. Cały świat to scena a ludzie to aktorzy.
Mówi się – chociaż dokładnie nie wiadomo, kto mówi – że starta dziecka, albo zbliży rodziców do siebie, albo ich poróżni.
Wszyscy Cienie są tacy sami. Wielcy jak brzozy, głupi jak kozy.
"Nie ma dnia, aby poczta nie przyniosła mi przynajmniej jednego listu od młodej (lub czasami nie tak młodej) osoby, która chciałaby pójść w moje ślady i zostać smoczym przyrodnikiem. Oczywiście teraz to całkiem szacowna dziedzina."
"Cela była niewielka, może trzy na trzy metry. Ściany odlano z betonu. Drzwi wyglądały na wyjątkowo solidne. Chłopak obmacał je, a potem z podeszwy buta wyciągnął "żydowski włos" - złodziejską piłkę.
- Araba zwalczajmy arabskimi wynalazkami - mruknął, patrząc na widoczne w świetle księżyca wężyki obcego alfabetu zdobiące wyślizgane ostrze."
Grupa jako całość przewyższa każdego ze swoich członków.
"Zawsze możesz dokonać zmiany i stać się najlepszą wersją samej siebie. W każdym momencie swojego życia. Ja zmieniłam swoją rzeczywistość o 180 stopni. Moja droga niech stanie się Twoją siłą."
Okupacja Ruhry zadała ostateczny cios marce. 1 lipca 1923 roku za dolara płacono już sto sześćdziesiąt tysięcy marek; 1 sierpnia milion; 1 listopada sto trzydzieści miliardów. Załamanie się marki nie tylko kładło na obie łopatki handel i prowadziło do bankructwa interesów, ale oznaczało również brak żywności w większych miastach i bezrobocie co pociągało za sobą klasyczny skutek wszystkich katastrof ekonomicznych, bo sięgając także w dół dotykało każdego członka społeczeństwa w sposób, w jaki nie dotyka go żadne wydarzenie polityczne.
Rodzina jest wszystkim, o co warto walczyć na tym świecie.
dziewictwo i obrus są na 1 raz

Popularne cytaty

- Źle pan wygląda - zawyrokował.
- Niestrawność - odparłem.
- A co panu zaszkodziło?
- Życie.
Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami i z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi
Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar.
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt z książki Oskar i pani Róża
#zycie, #zachwyt, #swiat, #czowiek
{}× 44 Link
Nie ma jak lektura, to moje święte przekonanie. Książka nigdy człowieka nie męczy. Kiedy będę miała własny dom, nie zaznam spokoju bez wybornej biblioteki.
chyba najsmutniejsi
są ci, którzy żyją czekając
na kogoś i nie mają pewności
czy ten ktoś istnieje.
Rupi Kaur
{}× 36 Link
„Życie jest trudne, czasem wszystko się układa i jest pięknie i cudownie, a w jednej chwili wszystko zaczyna się rozpadać i nie nadążamy, by to złapać.“
Czasem spotykamy ludzi, co do których od razu mamy uczucie, że znaliśmy ich całe życie. O innych po prostu się ocieramy, niewiele czując i nie robiąc na nich większego wrażenia.
Żona archeologa ma jak w raju, bo z każdym rokiem staje się dla swojego partnera bardziej interesująca
Ludzie odchodzą, wspomnienia zostają.

Cytaty

Chyba większość osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że cytaty mogą dodać otuchy, dać nadzieję, a w gorszych chwilach pocieszyć czy rozbawić. Wiele z nich towarzyszy nam na co dzień, podczas wielu, często skrajnych, sytuacji. Na portalu Na Kanapie zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu aforyzmy z książek, które najlepiej wyrażają myśli, podsumowują rzeczywistość, wzruszają, a nawet bawią do łez! Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Cytaty na każdy dzień

Książki to skarbnica wiedzy. Bez wątpienia literatura ma wpływ na życie człowieka, kształtując jego postrzeganie świata, poglądy, a także wyrabiając wrażliwość na innych. Czy kiedykolwiek losy bohaterów książek zdawały się być podobne do tego, co odczuwasz? A może analizując ich losy, wyciągnąłeś także lekcję dla siebie? Cytaty na każdy dzień to zbiór krzepiących tekstów, które podejmuje ważne i aktualne tematy, często trafiając w samo sedno danego zagadnienia.

Najpiękniejsze cytaty, o których warto pamiętać

Cytaty z książek mogą pomóc w lepszym zrozumieniu codziennej rzeczywistości, a także wpłynąć na zmianę perspektywy. Aforyzmy są esencją, wyrazem klarowności myśli, a także zamykają kluczowe idee dosłownie w kilku zdaniach. Najlepsze cytaty podejmują tematy związane z miłością, radością, smutkiem i chwilami zwątpienia. Zobacz sentencje, jakie stworzyli Twoi ulubieni autorzy książek. Jedno jest pewne - aforyzmy z książek są na tyle uniwersalne, że można je przełożyć na wiele sytuacji z własnego życia, znajdując odpowiedź na nurtujące pytania. Filozofia, romans? Na tym nie koniec! W tej kategorii umieściliśmy najpiękniejsze cytaty pochodzące z różnych gatunków literackich - tak, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie! Miłośnicy aforyzmów - łączcie się!

nakanapie.pl
© 2021
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe