Cytaty

Aforyzmy dają nadzieję, pocieszają i rozbawiają. Cytaty pięknie ubierają w słowa nasze uczucia. Miłość, smutek czy samo życie ujęte w tych kilku słowach oddających cały ich sens.
Dodaj nowy cytat

Ostatnio dodane cytaty

Przeszłość to sprawa zamknięta. Nie może nas już skrzywdzić
Człowiek musi być najsilniejszy, kiedy czuje się najsłabszy
Z natury uczciwy to ja nie jestem, ale od czasu do czasu zdarza mi się taki nagły napad uczciwości i nie mogę nic poradzić.
Niewyrażone emocje nigdy nie umierają. Zostają zakopane żywcem, aby powrócić w znacznie gorszej postaci.
Ja nie eksperymentuję, jak ty to nazywasz. Ja się taki urodziłem, to jest w mojej krwi.
Czy istnieje coś bardziej pociągającego (...), niż ktoś, kto już cię nie chce?
Nadchodzi taki moment (...), kiedy coś przestaje być źródłem przyjemności, a staje się źródłem bólu.
Bo problem z nadzieją polega na tym, że trzeba ją trzymać pod kontrolą. Inaczej pochłania cię jak woda. Może przez jakiś czas zdołasz utrzymać się na powierzchni, ale w końcu przyjdzie odpływ, a ty ugrzęźniesz w piachu.
- Boisz się swojego temperamentu? (...)
- Nie (...). Tak. Może.
Udawanie kogoś innego pozwala człowiekowi odetchnąć.

Popularne cytaty

- Źle pan wygląda - zawyrokował.
- Niestrawność - odparłem.
- A co panu zaszkodziło?
- Życie.
Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar.
"Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami i z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi"
chyba najsmutniejsi
są ci, którzy żyją czekając
na kogoś i nie mają pewności
czy ten ktoś istnieje.
Nie ma jak lektura, to moje święte przekonanie. Książka nigdy człowieka nie męczy. Kiedy będę miała własny dom, nie zaznam spokoju bez wybornej biblioteki.
Żona archeologa ma jak w raju, bo z każdym rokiem staje się dla swojego partnera bardziej interesująca
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt z książki Oskar i pani Róża
#zycie, #zachwyt, #swiat, #czowiek
{}× 12 Link
Czasem spotykamy ludzi, co do których od razu mamy uczucie, że znaliśmy ich całe życie. O innych po prostu się ocieramy, niewiele czując i nie robiąc na nich większego wrażenia.
„Życie jest trudne, czasem wszystko się układa i jest pięknie i cudownie, a w jednej chwili wszystko zaczyna się rozpadać i nie nadążamy, by to złapać.“
Patrzyła na niego i tak bardzo pragnęła cofnąć wskazówki zegara. Oddałaby wszystko, aby spędzić z nim więcej czasu. Bezsensownie zmarnowali go tak wiele. Przez te lata mogła zdobyć tyle pięknych wspomnień, do których później mogłaby wracać. A tak… Żal, smutek, rozpacz i te przytłaczające wyrzuty sumienia, niczym nie dało się ich zagłuszyć.
Książki to kopalnia wiedzy i mądrości życiowych. Setki stron pełne cytatów i krzepiących tekstów. Cytatów, które dają nadzieję, pocieszają czy rozbawiają. Któż z nas, czytając książkę, nie miał choć raz myśli, że jakieś zdanie trafia w samo sedno. Że miłość, smutek czy samo życie ujęte w ten właśnie sposób, w tych kilku słowach oddaje cały jego sens. Dlatego właśnie tak bardzo kochamy cytaty. Wyrażają pięknie nasze myśli, podsumowują rzeczywistość, bawią nas do łez. Są pocieszniem w smutku, dają nadzieję w chwili rozpaczy i pięknie ubierają w słowa nasze uczucia miłości czy radości. Wszyscy kochający aforyzmy - łączmy się. Tu na tej stronie jest nasz świat.
{}