Cytaty

Aforyzmy dają nadzieję, pocieszają i rozbawiają. Cytaty pięknie ubierają w słowa nasze uczucia. Miłość, smutek czy samo życie ujęte w tych kilku słowach oddających cały ich sens.
Dodaj nowy cytat

Tagi

Ostatnio dodane cytaty

Dyskutuje się po to, żeby zwyciężyć! – Tak uważasz? A ja myślę, że dyskutowanie pomaga nam się rozwijać. Za każdym razem, kiedy ktoś podważa mój punkt widzenia, uczę się czegoś nowego.

Zebrani interesowali się głównie zagadnieniami natury materialnej. Pytali, czy jest w Sowietach cukier, bo jakoś zabrakło? Albo materiały na ubrania? O cokolwiek jednak zapytali, na wszystko agitator odpowiadał, że tego jest pod dostatkiem, że tylko trzeba zaczekać a podwiozą wszystkiego! Wtedy jego coś skusiło, nieczysta siła chyba, zażartować: wstał z ostatniej ławki, na której siedział i zapytał: "A nędzy u Was dużo"? Użył polskiego słowa "nędza" i agitator nie zrozumiał znaczenia. Na wszelki jednak wypadek odpowiedział, że mnóstwo jest, że ją podwiozą...

"To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu."

Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom.

Nie musisz się wstydzić tego, co teraz czujesz. Przeciwnie... to, że odczuwasz taki ból, jest twoją największą siłą.

"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć"

Jeśli chcesz poznać człowieka, patrz jak traktuje podwładnych, a nie równych sobie.

"Ja nie szukam żadnych kłopotów - to kłopowy zwykle znajdują mnie. "

"Nigdy nie ufaj niczemu i nikomu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg. "

"Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie."

Przeglądaj wszystkie cytaty

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
Książki to kopalnia wiedzy i mądrości życiowych. Setki stron pełne cytatów i krzepiących tekstów. Cytatów, które dają nadzieję, pocieszają czy rozbawiają. Któż z nas, czytając książkę, nie miał choć raz myśli, że jakieś zdanie trafia w samo sedno. Że miłość, smutek czy samo życie ujęte w ten właśnie sposób, w tych kilku słowach oddaje cały jego sens. Dlatego właśnie tak bardzo kochamy cytaty. Wyrażają pięknie nasze myśli, podsumowują rzeczywistość, bawią nas do łez. Są pocieszniem w smutku, dają nadzieję w chwili rozpaczy i pięknie ubierają w słowa nasze uczucia miłości czy radości. Wszyscy kochający aforyzmy - łączmy się. Tu na tej stronie jest nasz świat.