Cytaty

Aforyzmy dają nadzieję, pocieszają i rozbawiają. Cytaty pięknie ubierają w słowa nasze uczucia. Miłość, smutek czy samo życie ujęte w tych kilku słowach oddających cały ich sens.
Dodaj nowy cytat

Tagi

Ostatnio dodane cytaty

(...) pieśni, która miała być jednak ostatnim śpiewem umarłych, tych, którzy oddawszy się wodom, nie powinni byli być przywoływani ponownie na pisaki żywych, nim samo morze zwróci ich na przyznane im brzegi.

Choćby i każdy z nas zapamiętał tyle, ile ziaren piasku zmieści się w dłoni - i tak nie zatrzymamy ich wszystkich.

"Ona jest moją jedyną nadzieją. Myślę, że mogłaby zrozumieć – ta dziewczyna, która ma dużo mniej niż ja kiedyś miałam, a jednak dużo więcej, niż ja kiedykolwiek będę miała"

"Jestem zawieszona między "wtedy" a "teraz", między przeszłością a tym, co miało być moją przyszłością"

Bez naszego umysłu nie istniejemy. Bez naszych wad nie żyjemy. Bez radości błądzimy po omacku, szukając siebie. Bez zasad i ograniczeń bylibyśmy wolni niczym ptak. Bez różnorodności bylibyśmy tacy sami. Bez tych wszystkich skomplikowanych rzeczy bylibyśmy po prostu nijacy.

Słowa to nie czyny, to tylko ulotne frazy okalające chwilowo nasze ciała. Nie mów nic, jeżeli nie masz zamiaru tego wykonać. Nie mów, jeżeli to tylko twoja chęć przetrwania w tym świecie. Słowa cię nie obronią, to czyny stanowią siłę.

Najgorszą rzeczą w świecie jest zapomnienie, ale są pewne momenty w życiu, które chciałoby się wymazać z pamięci raz na zawsze. Krocząc w mroku albo pragnie się w nim pozostać, albo jak najszybciej z niego wydostać, lecz na rozstaju dróg ciężko podjąć jakąkolwiek decyzję. Bezpośredni impuls otoczenia może skierować cię na jedną ze ścieżek, życie bowiem składa się z przypadków. Lecz gdy połączymy je w jedno, tworzą całość.

Jak Feniks z popiołów, możesz się podnieść, otrząsnąć i odrodzić. Po wielu klęskach wstać z rana zupełnie tak, jak czyni to słońce. Upaść i podeprzeć się, by znowu iść.

Czy wszystko, czego dotykamy, jest prawdziwe? Czy wszystko, co widzimy, naprawdę istnieje? Jak mamy wierzyć w coś, czego nie możemy ani dotknąć, ani zobaczyć? Czy to właśnie na tym polega wiara?

Życie biegnie jednostajnym tempem, czasem załamuje się i dźwiga niczym anomalie twojego serca.

Przeglądaj wszystkie cytaty

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
Książki to kopalnia wiedzy i mądrości życiowych. Setki stron pełne cytatów i krzepiących tekstów. Cytatów, które dają nadzieję, pocieszają czy rozbawiają. Któż z nas, czytając książkę, nie miał choć raz myśli, że jakieś zdanie trafia w samo sedno. Że miłość, smutek czy samo życie ujęte w ten właśnie sposób, w tych kilku słowach oddaje cały jego sens. Dlatego właśnie tak bardzo kochamy cytaty. Wyrażają pięknie nasze myśli, podsumowują rzeczywistość, bawią nas do łez. Są pocieszniem w smutku, dają nadzieję w chwili rozpaczy i pięknie ubierają w słowa nasze uczucia miłości czy radości. Wszyscy kochający aforyzmy - łączmy się. Tu na tej stronie jest nasz świat.