Cytaty

Dodaj nowy cytat

Ostatnio dodane cytaty

To nie miał być koniec świata, a jedynie koniec Cullenów. Koniec Edwarda i koniec mnie.

Stephenie Meyer z Przed świtem

Czułam się przeraźliwe krucha, jakby można było zniszczyć mnie jednym słowem.

Stephenie Meyer z Księżyc w Nowiu

Będzie tak, jakbyśmy się nigdy nie poznali.

Stephenie Meyer z Księżyc w Nowiu

Byłam jak opuszczony dom – skażony dom – w którym przez cztery długie miesiące nie dało się zupełnie mieszkać. Teraz sytuacja nieco się polepszyła – w najbardziej reprezentacyjnym pokoju przeprowadzono remont – ale to był tylko jeden pokój.

Stephenie Meyer z Księżyc w Nowiu

- To nie twoja wina - pocieszył mnie rozmawiony Carlisle. - Każdemu to się mogło przytrafić. - Teoretycznie tak. Ale w praktyce zawsze przytrafia się to mnie.

Stephenie Meyer z Księżyc w Nowiu

- Czy Billy mnie nie zabije, jeśli się dowie? - Nie. Uprzedziłem go, że twoim hobby jest deprawowanie nieletnich.

Stephenie Meyer z Księżyc w Nowiu

Trafiłam do nieba - w samym środku piekła.

Stephenie Meyer z Księżyc w Nowiu

Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje.

Stephenie Meyer z Księżyc w Nowiu

Kiedyś bałem się śmierci. Teraz boję się nieżycia. To różnica. Idziemy przez życie, planując przyszłość, ale czasami ta przyszłość nigdy nie nadchodzi. (...) Strach przed nieżyciem to dogłębny, trwały lęk przed patrzeniem, jak twój potencjał ulega rozkładowi i zmienia się w nieodwracalne rozczarowanie, gdy "powinno być" zostaje zgniecione przez to, co jest.

Neal Shusterman z Głębia Challengera

Czy przedmiot "ja" jest na ocenę, czy tylko na zaliczenie?

Neal Shusterman z Głębia Challengera
Przeglądaj wszystkie cytaty

Książki to kopalnia mądrości życiowych. Często znajdujemy w nich odpowiedź na wiele egzystencjalnych pytań. Są niczym drogowskaz w trudnych chwilach, podpowiadają nam właściwe wybory. Znajdujemy w nich nasze życie, naszą historię, często podsumowane kilkoma niezwykle trafnymi zdaniami, które na długo zapadają nam w pamięci. Tutaj masz okazję zobaczyć, jakie cytaty zachwyciły innych, poszukać wśród nich czegoś dla siebie. Może niektóre z nich zachęcą Cię nawet do przeczytania całej książki, która wcześniej nie była brana pod uwagę? A czy Ty znasz takie fragmenty, które zapadły Ci w pamięć? Do których wracasz? Które są trafione w punkt? Jeśli tak, podziel się nimi z innymi i dodaj je do naszego zbioru cytatów.