Wyzwanie stoika

William B. Irvine
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Wyzwanie stoika
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Czy korzystając z mądrości starożytnych stoików – Marka Aureliusza, Seneki, Epikteta – możemy poprawić jakość naszego życia?
Jak wypracowane przez nich taktyki mogą pomóc w zmaganiu się z codziennymi problemami w naszych czasach?
Książka profesora filozofii Williama B. Irvine’a w wyjątkowy sposób łączy spostrzeżenia starożytnych filozofów z wynikami najnowszych badań psychologicznych i podsuwa zaskakująco prostą, a przy tym niezwykle skuteczną strategię radzenia sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami, które stawia przed nami codzienność: od tych uciążliwych, ale drobnych, jak utknięcie w korku albo na lotnisku, po poważniejsze, na przykład doświadczenie śmierci bliskiej osoby czy utrata pracy.
Stoicy odkryli, że myślenie o wyzwaniach i trudnościach jak o swoistych próbach charakteru może radykalnie zmienić nasze nastawienie i reakcję. Dzięki Wyzwaniu stoika dowiecie się, jak przekształcać komplikacje w możliwości i dlaczego w ten sposób możemy się stać silniejsi, spokojniejsi i bardziej odporni psychicznie.
Wyzwanie stoika to pełna przemawiających do wyobraźni przykładów i anegdot, a przy tym błyskotliwie napisana książka i świetna lektura dla każdego, kto w stresującej codzienności poszukuje równowagi, szczęścia i lepszej jakości życia.

Data wydania: 2020-07-15
ISBN: 978-83-66575-22-6, 9788366575226
Wydawnictwo: Insignis
Stron: 236
dodana przez: LetMeRead
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

William B. Irvine William B. Irvine William Braxton Irvine jest filozofem z Wright State University w Ohio w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się etyką stosowaną, m.in. w przedsiębiorczości, zagadnieniami wolnej woli oraz logiką indukcyjną i symboliczną.

Pozostałe książki:

O pragnieniach ludzkich. Dlaczego chcemy tego, czego chcemy
Wszystkie książki William B. Irvine

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy należy przejmować się tym na co nie mamy wpływu?

{} WYBÓR REDAKCJI
4.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Po przeczytaniu ciekawych recenzji zainteresowałam się książką. Nie jest to pozycja stricte filozoficzna. Nie zapoznamy się dzięki niej z filozofami stoickimi ani pełnym wykładem ich poglądów na świat i życie, chociaż ich myśli są przywoływane na kolejnych stronach książki. Dla kogoś, kto nie zetkną się z filozofią stoików, może to być przyjemne w... {} Recenzja książki Wyzwanie stoika

@jatymyoni@jatymyoni {}× 21

Siła spokoju

22.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jeśli często ulegacie negatywnym emocjom to może w stoickiej mądrości odnajdziecie inspirację do lepszego panowania nad uczuciami. Autor książki jest filozofem oraz współczesnym stoikiem, który nauczy nas jak patrzeć na życiowe trudności, żeby widzieć w nich raczej wyzwanie niż problem. Być może stoicyzm kojarzy Wam się z wyzbyciem się wszelkich u... {} Recenzja książki Wyzwanie stoika

@czytunia@czytunia {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2020-08-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Po książkę sięgnęłam, ponieważ spodobała mi się jej zapowiedź, którą otrzymałam od wydawnictwa. Tak szczerze miałam zamiar ją bardziej przekartkować niż przeczytać i oddać osobie, która uwielbia takie książki. Nie oddałam tak prędko. W książce znalazłam wiele naprawdę ciekawych informacji m.in. pomagających zachować spokój w sytuacjach, które nas stresują.

Osobiście, o ile już po książkę tego typu sięgnę, nie czytam jej dosłownie, nie jest dla mnie gotową metodą na pozbycie się problemów, a bardziej wskazówkowa, którą mogę wykorzystać. Pod tym kontem okazała się dobra.

Książka napisana jest dość zwięźle, konkretnie odpowiadając na pytanie z tytułu. To kolejna jej zaleta, nie ma zbędnego „przedłużania”, aby było jak najwięcej stron.

Nie jest to książka, po której przeczytaniu w magiczny sposób zmienimy swoje życie, ale takie książki nie istnieją (no, chyba że ja jej nie spotkałam :)). Jednak warto ją przeczytać, znajdziemy w niej sporo oczywistych rzeczy, o których każdy z nas niby wie, a jednak zapomina, a dzięki nim bylibyśmy zdecydowanie silniejsi psychicznie. Ze swojej strony polecam.

https://anka8661.blogspot.com/2020/08/wydawnictwo-insignis-ksiazka-pt.html

{}× 3 | link |
@Agnez
2021-09-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
ES
2021-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Dusza
2020-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane E-book
@jatymyoni
2020-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Bardzo dobra książka Filozofia Psychologia 20 z mojej półki L. amerykańska
@czytunia
2020-07-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jeśli próbujesz żyć bez filozofii życiowej, musisz każdego dnia improwizować.”
{}× 2
#
“Jedną z oznak dojrzałości jest świadomość, w jakim stopniu umyślnie lub nieumyślnie utrudniasz życie ludziom wokół siebie.”
{}× 5
#
“(...) gdybyś postanowił sporządzić listę wszystkich osób, które kiedykolwiek skomplikowały ci życie, musiałbyś umieścić na niej również siebie, i to prawdopodobnie na pierwszym miejscu.”
{}× 5
#
“Większość tonących czułaby wdzięczność, gdyby jakiś dobry samarytanin wyciągnął ich z wody - za to niedoszły samobójca uznałby to za komplikację.”
{}× 1
#
“Masz do dyspozycji ograniczoną liczbę dni, dlatego każdy z nich jest cenny i niemądrze byłoby go zmarnować.”
{}× 2
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl