Wyzwanie stoika

William B. Irvine
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Wyzwanie stoika
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Czy korzystając z mądrości starożytnych stoików – Marka Aureliusza, Seneki, Epikteta – możemy poprawić jakość naszego życia?
Jak wypracowane przez nich taktyki mogą pomóc w zmaganiu się z codziennymi problemami w naszych czasach?
Książka profesora filozofii Williama B. Irvine’a w wyjątkowy sposób łączy spostrzeżenia starożytnych filozofów z wynikami najnowszych badań psychologicznych i podsuwa zaskakująco prostą, a przy tym niezwykle skuteczną strategię radzenia sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami, które stawia przed nami codzienność: od tych uciążliwych, ale drobnych, jak utknięcie w korku albo na lotnisku, po poważniejsze, na przykład doświadczenie śmierci bliskiej osoby czy utrata pracy.
Stoicy odkryli, że myślenie o wyzwaniach i trudnościach jak o swoistych próbach charakteru może radykalnie zmienić nasze nastawienie i reakcję. Dzięki Wyzwaniu stoika dowiecie się, jak przekształcać komplikacje w możliwości i dlaczego w ten sposób możemy się stać silniejsi, spokojniejsi i bardziej odporni psychicznie.
Wyzwanie stoika to pełna przemawiających do wyobraźni przykładów i anegdot, a przy tym błyskotliwie napisana książka i świetna lektura dla każdego, kto w stresującej codzienności poszukuje równowagi, szczęścia i lepszej jakości życia.

Data wydania: 2020-07-15
ISBN: 978-83-66575-22-6, 9788366575226
Wydawnictwo: Insignis
Stron: 236
dodana przez: OutLet
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

William B. Irvine William B. Irvine William Braxton Irvine jest filozofem z Wright State University w Ohio w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się etyką stosowaną, m.in. w przedsiębiorczości, zagadnieniami wolnej woli oraz logiką indukcyjną i symboliczną.

Pozostałe książki:

Wyzwanie stoika O pragnieniach ludzkich. Dlaczego chcemy tego, czego chcemy
Wszystkie książki William B. Irvine

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy należy przejmować się tym na co nie mamy wpływu?

WYBÓR REDAKCJI
4.11.2020

Po przeczytaniu ciekawych recenzji zainteresowałam się książką. Nie jest to pozycja stricte filozoficzna. Nie zapoznamy się dzięki niej z filozofami stoickimi ani pełnym wykładem ich poglądów na świat i życie, chociaż ich myśli są przywoływane na kolejnych stronach książki. Dla kogoś, kto nie zetkną się z filozofią stoików, może to być przyjemne w... Recenzja książki Wyzwanie stoika

@jatymyoni@jatymyoni × 21

Siła spokoju

22.07.2020

Jeśli często ulegacie negatywnym emocjom to może w stoickiej mądrości odnajdziecie inspirację do lepszego panowania nad uczuciami. Autor książki jest filozofem oraz współczesnym stoikiem, który nauczy nas jak patrzeć na życiowe trudności, żeby widzieć w nich raczej wyzwanie niż problem. Być może stoicyzm kojarzy Wam się z wyzbyciem się wszelkich u... Recenzja książki Wyzwanie stoika

@czytunia@czytunia × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mamazonakobieta
2020-08-06
7 /10
Przeczytane

Po książkę sięgnęłam, ponieważ spodobała mi się jej zapowiedź, którą otrzymałam od wydawnictwa. Tak szczerze miałam zamiar ją bardziej przekartkować niż przeczytać i oddać osobie, która uwielbia takie książki. Nie oddałam tak prędko. W książce znalazłam wiele naprawdę ciekawych informacji m.in. pomagających zachować spokój w sytuacjach, które nas stresują.

Osobiście, o ile już po książkę tego typu sięgnę, nie czytam jej dosłownie, nie jest dla mnie gotową metodą na pozbycie się problemów, a bardziej wskazówkowa, którą mogę wykorzystać. Pod tym kontem okazała się dobra.

Książka napisana jest dość zwięźle, konkretnie odpowiadając na pytanie z tytułu. To kolejna jej zaleta, nie ma zbędnego „przedłużania”, aby było jak najwięcej stron.

Nie jest to książka, po której przeczytaniu w magiczny sposób zmienimy swoje życie, ale takie książki nie istnieją (no, chyba że ja jej nie spotkałam :)). Jednak warto ją przeczytać, znajdziemy w niej sporo oczywistych rzeczy, o których każdy z nas niby wie, a jednak zapomina, a dzięki nim bylibyśmy zdecydowanie silniejsi psychicznie. Ze swojej strony polecam.

https://anka8661.blogspot.com/2020/08/wydawnictwo-insignis-ksiazka-pt.html

× 3 | link |
@Madison
2022-10-25
8 /10
Przeczytane
@mdr.torero
@mdr.torero
2022-05-13
4 /10
Przeczytane
ES
@elszc
2021-01-02
7 /10
Przeczytane
@piaty
2020-11-04
7 /10
Przeczytane E-book
@jatymyoni
2020-11-04
8 /10
Przeczytane Bardzo dobra książka Filozofia Psychologia 20 z mojej półki L. amerykańska
@czytunia
@czytunia
2020-07-22
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Jeśli próbujesz żyć bez filozofii życiowej, musisz każdego dnia improwizować.
Jedną z oznak dojrzałości jest świadomość, w jakim stopniu umyślnie lub nieumyślnie utrudniasz życie ludziom wokół siebie.
(...) gdybyś postanowił sporządzić listę wszystkich osób, które kiedykolwiek skomplikowały ci życie, musiałbyś umieścić na niej również siebie, i to prawdopodobnie na pierwszym miejscu.
Większość tonących czułaby wdzięczność, gdyby jakiś dobry samarytanin wyciągnął ich z wody - za to niedoszły samobójca uznałby to za komplikację.
Masz do dyspozycji ograniczoną liczbę dni, dlatego każdy z nich jest cenny i niemądrze byłoby go zmarnować.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl