Stephen King

Stephen King

Pisarz, 71 lat
4.41 4791 ocen z 159 książek, przez 1212 kanapowiczów

Urodzony 21 września 1947 roku w Stanach Zjednoczonych ( Portland )

Stephen Edwin King – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen...
2127
czytelników
Cytaty
„ Bo pisarze pamiętają wszystko . Zwłaszcza bolesne przeżycia. Rozbierz pisarza do naga, wskaż palcem na jego blizny, a on zaserwuje ci opowiastkę o najdrobniejszej z tych blizn. O tych większych napisze sporych rozmiarów powieść. Nie wymiga się amnezją. Dobrze jest mieć odrobinę talentu, jeżeli chcesz być pisarzem, ale tak naprawdę to tym, czego potrzebujesz, jest zdolność przypominania sobie okoliczności, w jakich nabawiłeś się każdej z tych blizn. ”
z książki Misery
„ W książce wszystko poszłoby pewnie zgodnie z planem. ale w życiu, cholera, zawsze panował potworny bałagan – co mógłbyś powiedzieć na temat życia, gdzie najwięcej najbardziej kluczowych rozmów toczy się, kiedy masz parcie na pęcherz, albo coś w tym rodzaju? Życia, w którym nigdy nie było żadnych rozdziałów. ”
z książki Misery
Książki

Zobacz wszystkie książki (226)

Komentarze
IR
@Inqba ponad 11 lat temu
"A USA sa tylko 3 dobre rzeczy: KFC, Red Hot Chilli Pepers i Stephen King"Utalentowany pisarz, ktory potrafi niezwykle wciagnac swoimi ksiazkami. Przeraza rzeczami ktore na codzien wywolaly by jedynie nasz smiech. W jego ksiazkach nie ma krwi, pil tarczowych, zombi (przynajmniej zazwyczaj) a mimo to potrafia trzymac w napieciu i autentycznym strachu do ostatniej strony. Dla mnie jest to dodatkowo mistrz zakonczen, Zadna z jego ksiazek nie konczyla sie tak ze mialabym ochote by bylo jeszcze pare stron wiecej.Wspolczesnie kojazony jest z innymi dzielami - filmowymi, poniewaz na podstawie wielu jego ksiazek powstaly filmy ktore niewatpliwie zdobyly popularnosc (jak "Zielona Mila, "Skazani na Shawshank", "Lsnienie")
@szarikow
@szarikow około 7 lat temu
Popieram Ciamciaramcia. Kiedy przeczytałam Carrie myślałam, że lepszej książki nie czytałam (patrz komentarz pod książką). Natomiast po kilku dniach zaczęłam rozważać wszystkie jego myśli i problemy zawarte w utworze i doszłam do wniosku, że to co wydawało się być złote wcale takie nie jest. King pisze dobre książki i nie bez powodu trafił do grona moich ulubionych pisarzy, ale nie jest bez wad i ja nie mogę o nim powiedzieć najlepszy.
@Martynka86
@Martynka86 około 6 lat temu
Uwielbiam tego autora przede wszystkim za oryginalność i ciekawe pomysły. Choć większość jego dzieł to grube tomiska, czyta się je szybko, łatwo i przyjemnie. W mojej skali ulubionych pisarzy jest tylko ciut wyżej niż Mastarton (którego także bardzo lubię).
MA
@GanjaMan987 ponad 8 lat temu
Przeczytałem tylko jedno jego dzieło, "Pod kopułą", ale już się biorę za następne, teraz męczę "To". Mimo że przeczytałem tylko jedną pozycję, to ustawiam go w rzędzie razem z Grahamem Mastertonem i Danem Brownem, czyli moich ulubionych pisarzy...;)
@Arcods
@Arcods około 8 lat temu
Mam wielki szacunek i respekt dla tego Pana i jego dzieł. Żadna jego książka nie spotkała się z moją negatywna reakcją i zawsze mam niedosyt następnych historii tego geniusza. Dla mnie jest największym i najlepszym żyjącym pisarzem na świecie.
@AnjaSchlierenzauer
@AnjaSchlierenzauer prawie 9 lat temu
To nic, że przeczytałam do tej pory tylko jedną jego książkę - Sklepik z marzeniami, bo nie zamierzam na tym poprzestać. Teraz męczę Zieloną Milę, a w planach mam jeszcze masę jego dzieł. I jest jednym z moich ulubionych pisarzy.
@chy
@chy ponad 10 lat temu
W "Komórce" niestety ani zakończeniem, ani fabułą się nie popisał. Po mistrzu horrorów oczekuję czegoś więcej niż "Świtu żywych trupów" na papierze. Ale w jego starych książkach nie ma takiej tandety i czyta się świetnie.
@deana
@deana prawie 10 lat temu
co roku ma wakacje mam ambitny plan przeczytać coś Kinga. I co? Dochodzę do polowy i mam dość. Ale nadal się nie poddaję... Znajdę taką książkę Kinga, która mnie wciągnie od początku do końca:)
@muniashek
@muniashek ponad 8 lat temu
Pomimo względnie małej ilości przeczytanych dzieł, jestem pod wrażeniem jego mistrzowskich książek. Uwielbiam go i wciąż jestem głodna kolejnych jego dzieł ;)
MZ
@Ciamciaramcia około 7 lat temu
Nie rozumiem fenomenu Kinga. Nie jestem jednak ignorantką więc czytam, czytam i czekam na coś genialnego.
@domino0026
@domino0026 około 7 lat temu
lubię go, szcególne wrażenie zrobiła na mnie książka "Gra Geralda". polecam!
@Bella17
@Bella17 ponad 8 lat temu
Czytałam tak wiele jego książek że nie zliczę...Uwielbiam wszystkie:)
@Dolores777
@Dolores777 ponad 7 lat temu
Czy jest ktoś lepszy od Kinga? Oj, chyba się nie da ;-)
AN
@heroina ponad 9 lat temu
King jest rzeczywiście prawdziwym Królem w tym co robi
@ziolko
@ziolko ponad 9 lat temu
mój ulubieniec.. za co??za ten zakręcony umysł
@Madame_K
@Madame_K ponad 6 lat temu
Jeden z moich ulubionych pisarzy<3
SI
@sid12 ponad 8 lat temu
Uwielbiam jego twórczość :) xD
@Annetteee
@Annetteee prawie 8 lat temu
Nasz Kochany Mistrz!!:)
@wonder_woman
@wonder_woman ponad 9 lat temu
U l u b i o n y.
@kasiulek1118
@kasiulek1118 około 8 lat temu
Mistrz <333
Współtworzący tę stronę

puchar @frodo @frodo pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę stronę
Obserwujący
@BeataK @BeataK
AS
@ashtrayheart0
SA
@mdmcrln
IL
@ilonnaa.a77
GA
@gabsson9924
@Babi @Babi
SH
@Shadowlyn
MA
@Maks24
JA
@jan_weteran
@jbutton @jbutton

Biografia