Stephenie Meyer

Stephenie Meyer

Pisarka
4.03 2621 ocen z 20 książek, przez 1385 kanapowiczów

Stephenie Meyer urodziła się w 24 grudnia 1973. Jest córką Steve'a i Candy Morgan. Dorastała w mieście Phoenix, w stanie Arizona. Ma pięcioro rodzeństwa: Set...
2889
czytelników
Cytaty
„ Czułam się przeraźliwe krucha, jakby można było zniszczyć mnie jednym słowem. ”
z książki Księżyc w Nowiu
„ To nie miał być koniec świata, a jedynie koniec Cullenów. Koniec Edwarda i koniec mnie. ”
z książki Przed świtem
Książki

Zobacz wszystkie książki (23)

Komentarze
@Audrey
@Audrey ponad 9 lat temu
# Kobita ma ma talent, ale zupełnie nierozwinięty.Zauważyliścieile razy powtarza te same związki frazeologiczne?Drzwiczki samochoduwpędzają mnie w irytację.J# Przewidywalność.Tojest jej zupełnie czuły punkt. Najbardziej przewidywalna jest ostatniaczęść. Każdy wiedział, że Bella przeżyje ciążę. Każdy wiedział, żeVolturi nawet ich nie drasną. # Postacie.Sąwłaściwie pozbawione charakteru. Bella jest poczciwą uczennicą,Edwardazostawię sobie na deser, Alice jest fantastyczna, ale co poza tym?# Wcielony marysuizm.Tak,tak. Jedynymi wadami zacnego Ędwarda Kalena(wybaczcie, nie mogłam siępowstrzymać) jest przesada, nadopiekuńczość i niezdecydowanie.# Ówksiążka jest tak przesiąknięta Ameryką, że as capi. # Grzeczne wapirki.Nienawidzę.
@Hope
@Hope ponad 9 lat temu
Hmmm książki czytało się w sumie dobrze :) styl pisania, słownictwo, temat - akurat dla młodzieży.też mam kilka uwag do pani S.M. :Autorka chyba boi się wprowadzic opis walki. Całkiem sprawnie stopniuje napięcie - COŚ się ma zdarzyć i ... nagle ni stąd ni z owąd jest juz po wszystkim. Zwłaszcza to mnie irytowało.Hmmm co jeszcze... No tak - przewidywalność. I czasem znosiło ją w strone romansideł...Ach! I te opisy "zbliżeń"! Jakby nie wiedziała co napisać: "chce pisać o seksie, ale to ma być książka dla młodzieży...wolno mi pisać czy nie?" XD tak to wyglądało. Chyba, że to tylko moje odczucie ale wątpie :PAle ogólnie - całkiem ok :) Oscyluje koło 4
@melve
@melve ponad 8 lat temu
Lubię jej styl pisania, piszę inteligentnie i mądrze. Ma dobre pomysły na swoje książki, co też cenię. Ale.. nie podoba mi się (np:. w sadze "Zmierzchu") bardzo opisywane wydarzenia. Bella robi kanapkę. Ok, fajnie.. ale Meyer rozpisuję się nad tą kanapką pół strony, przez to książka ciągnie się jak flaki z olejem. Przyznam. Lubię szczegółowe książki ale tu pisarka w tej kwestii przegina.
@blondevil
@blondevil ponad 8 lat temu
Jedna z niewielu pisarek, która potrafi podbić serca wielu młodych ludzi tego wieku. Dobrze wie jak jej książka ma zaciekawić. Mimo że saga zmierzch ma wiele stron, to tak na prawdę czyta się ją niesamowicie szybko i przyjemnie. Jeżeli ktoś się jeszcze nie zapoznał z jej książkami (co jest niewyobrażalne) to polecam bardzo gorąco po sięgnięcie! ;)
@truskawka
@truskawka ponad 9 lat temu
Przyznać muszę, że przeczytałam całą sagę Zmierzchu, wciągnęła mnie fabuła, no ale niestety styl pani Mayer daleki jest od ideału. Czasami miałam wrażenie, że piszę jak osoba mojego pokroju, tj. gimnazjalistka.Nie czytałam jeszcze Intruza, ale muszę bo jestem bardzo ciekawa cóż zrobiła z tą książką.
@sodoma
@sodoma ponad 9 lat temu
pomysły świetne. wykonanie, oj... co prawda z każdą kolejną częścią sagi poziom jej pisania wzrasta, jednak mogłaby unikać pisania o umięśnionych torsach. w końcu z założenia nie jest to harlekin.książki bardzo wciągające ale i gorszące stylem. nie arcydzieła, jednak zapadają w pamięć.
@Nifredil
@Nifredil ponad 7 lat temu
81 książek (:O) przez to, że samych "Księżyców w Nowiu" naliczyłam z 9. Po co powielać to tyle razy? Meyer napisała w sumie może 10 książek + egzemplarze sagi z filmowymi okładkami, a tu 80 - co za dorobek xD
OL
@Ollfon ponad 8 lat temu
Historie niezwykle papierowe. Puściutkie. Ale jako czytadło dla rozluźnienia kilku partii kory mózgowej - jak najbardziej. Jednak poza tym, jestem na nie. Radzę poszukać porządnego wampiryzmu w literaturze.
AN
@anne997 prawie 9 lat temu
Bale maturalne z piekla! Wspaniala kolejna ksiazka. Czytaliscie? wiem ze mozna ja latwo kupic bo juz nawet smsem w Onestep. jak sie na to zapatrujecie?
@kasiulek1118
@kasiulek1118 ponad 8 lat temu
blondevil , z tobą się nie zgodzę bo wiele dni męczyłam się z pierwszą częścią sagi ;// fajnie pisze ale za bardzo się rozpisuje.
AL
@arachnofobia około 10 lat temu
Lubie Stephanie Mayer za przyjemny styl (czasem aż zbyt prosty). Oczywiście też pociąga mnie w jej książkach ten cały romantyzm
@Eversleep
@Eversleep prawie 7 lat temu
POMYSŁ-w sumie niepowtarzalny CAŁOŚĆ- pomieszana Jakoś nie "pociągają" mnie książki Meyer ale nie chcę nikogo zniechęcać>
@Audrey
@Audrey ponad 9 lat temu
gdyby talentu nie miała, to nie umiałaby sklecić sensownego zdania. a umie, tylko ze te zdania są bardzo ubogie i brzydkie.
@narratorka
@narratorka ponad 7 lat temu
Jakoś mnie nie podbiła swoim talentem literackim. Znaczy... książki fajne, ale jej styl jest taki...hmmm... powtarzalny.
@Rossalie
@Rossalie ponad 9 lat temu
Lubię jej książki. Cóż, nie tyle lubię co jestem od nich uzależniona. ;)
@olka1211
@olka1211 prawie 9 lat temu
Saga Zmierzch jest fantastyczna!!! Jak można coś takiego napisać?
@ziolko
@ziolko ponad 9 lat temu
pisarka z niej kiepska..ale za pomysł duży plus
@cherie
@cherie ponad 9 lat temu
Zgadzam się w całej rozciągłości z @Audrey ;)
@zosiapw
@zosiapw ponad 9 lat temu
uwielbiam jej książki! Wszystkie!!!!! :D
@annka
@annka ponad 7 lat temu
nie spodobały mi się jej książki
@Na_maxa_zaczytana
@Na_maxa_zaczytana około 8 lat temu
jest świetna !!!!! ;D
@rosalie
@rosalie ponad 8 lat temu
Fabuła -tak.Styl-nie.
PI
@Pinazka. ponad 9 lat temu
zgadzam się z Audrey
@olya
@olya ponad 9 lat temu
Najlepsza autorka.
Współtworzący tę stronę

puchar @Niebiesko @Niebiesko pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę stronę
Obserwujący
@legendary_days @legendary_days
@martynag.1990 @martynag.1990
WI
@wio791
@Jouvencelle @Jouvencelle
SY
@skafelek
@Angel15 @Angel15
CA
@Calixta
@netya @netya
@wroblenka90 @wroblenka90
MO
@MonikaBor

Biografia