Gra anioła

Gra anioła
4.43
Ocena 4.43 na 5 możliwych
Na podstawie 189 ocen kanapowiczów
W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody ...
W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może coś więcej... Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i ...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788374956222
Wydawnictwo: Muza

Recenzje

Zagraj o własne życie..
Z oryginalnym stylem pisania autora było mi już dane się zapoznać podczas czytania Cienia Wiatru, innej świetnej powieści tegoż autora, która oczarowała mnie już od pierwszych stron. Czy i ta historia warta jest przeczytania? „Natchnienie przychodzi, kiedy człowiek przyklei łokcie do biurka, tyłe...
Carlos Ruiz Zafón - "Gra Anioła"
Dobrze jest pisać swoją opinię o książce zaraz po jej odłożeniu. Jest się pod jej wpływem, nie do końca porzuciło się jej świat. Piszę się na swoistym książkowym kacu, choć akurat w przypadku książki „Gra Anioła” kac ten trwa znacznie dłużej niż jak to bywa zazwyczaj po lekturze jednej z przecięt...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Anusiekkk
@Anusiekkk 2011-01-27
Przeczytane (2011-01-27)
"(...) sztuka odraczania i odwlekania. Każdy, kto zjadł zęby na pisaniu, wie, że jakiekolwiek zajęcie, od temperowania ołówka po katalogowanie niebieskich migdałów, ma pierwszeństwo przed tą chwilą, kiedy trzeba wreszcie usiąść na krześle przy biurku i wysilić mózg." [akt drugi, rozdział 31] - mój ulubiony cytat z tej książki, w pełni oddający moje lenistwo ;) A jak ślicznie omówione! Co do samej książki - wiele osób porównuje do "Cienia wiatru". Ja nie wiem, która była lepsza. Obie mnie w pewnych momentach nudziły. Czytając "Grę anioła", do końca trwałam w przekonaniu, że "Gra" jest kontynuacją "Cienia", a przynajmniej akcja dzieje się w późniejszych latach. Jakie było moje zdziwienie, kiedy czytałam epilog ;) O czym jeszcze wspomnę - nie czytało mi się dobrze, bo miałam wydanie z 2008 roku, w którym doliczyłam się co najmniej 5 błędów w druku, które doprowadziły mnie do gorączki. Może i jestem pedantką, ale zwracam szczególną uwagę na takie rzeczy. To jednak nie wina autora. Zafón znów zbudował akcję plątającą się w labiryncie ulic Barcelony, które z kolei oplecione były historią książki. Kolejny raz milion nazwisk, miejsc, z których nawet połowy bym nie wymieniła (mimo że skończyłam lekturę zaledwie godzinę temu). Znów miłość, z czego wątek ten ciekawy był jedynie we Francji (wydarzenia związane z tym love story w Hiszpanii były zwyczajnie nudne). I odnoszę wrażenie, że Davida, głównego bohatera, można okrzyknąć Niezniszczalnym. Tyle razy był pobity, pocięty nożem, a i tak w kilka godzin po opatrzeniu ran zdawał się być w stanie zdobyć co najmniej Mont Everest. Ostatnie 100 stron książki jest przesiąknięte baśnią, od niesamowitości wydarzeń można wyzionąć ducha. Poprzez poprzednie rozdziały można było przejść, mając wrażenie, ze historia jest co najmniej prawdopodobna. Ale wspomniana końcówka zaprzecza wszelkim prawom fizyki. Ogólnie - przez niektóre fragmenty naprawdę ciężko było przebrnąć, ale tak jest w każdej niemal książce. Mimo wymienionych przeze mnie minusów stwierdzam, że "Gra anioła" jest książką w miarę dobrą. Nutka tajemnicy i fantazji, o dwa wątki za dużo, ale nastają strony, które chce się po prostu czytać szybciej, aby dowiedzieć się, kto stoi za całą zagadką. To było moje zdanie. Pozdrawiam.
@rosamund
@rosamund 2009-12-19
Przeczytane (2008-10-24)
Ludzie, dlaczego wy porównujecie ją do Cienia wiatru? To, że książki dzieją się w tym samym miejscu i mają ten sam klimat (choc już nie czas) nie oznacza, że mają takie same. Cała reszta się różni. Cień był bardziej ckliwy, a Gra jest bardziej krwawa. Uważam, że książka jest boska, choc miejscami ciężka i przytłaczająca, ale to tylko dodaje jej uroku. Zaczęłam czytac rano w sobotę, a skończyłam o 4 nad ranem jak zaczęło świtac i wtedy poczyłam się dziwnie. Szarosc starych kamieniczek za oknem i gruchanie gołębi sprawiło, że miałam wrażenie jakbym znalazła się w powieści Zafona. Jedynym minusem i zarazem kolejnym plusem są liczne niedomówienia. Powinni uprzedzic, że książka nie jest dla wszystkich skoro tutaj tyle 'rozczarowan' ble ble ble..
@kuciej
@kuciej 2012-03-12
Po pierwsze muszę pogratulować samej sobie, że pomimo tylu zasłyszanych i przeczytanych opinii o tym, że "Gra Anioła" jest sto razy gorsza niż "Cień Wiatru", mimo wszystko sięgnęłam po te pozycję, ponieważ było naprawdę warto. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że jest to pozycja gorsza, czy lepsza od "Cienia Wiatru". Jest równie niesamowita. Opowiada inną historię, ale rozsiewa taki sam mistyczno-tajemniczy klimat, aż trudno się od niej oderwać, żeby przespać choć kilka godzin, zanim trzeba będzie wstać do pracy :) Apeluję do wszystkich niezdecydowanych - zamiast zastanawiać się, czy warto, po prostu zacznijcie czytać tę książkę, a nie będziecie mogli przestać :D
@Nancy
@Nancy 2010-07-17
Jedna z najpiękniejszych książek jakie miałam okazję czytać.! Wspaniała! Nieporównanie lepsza od części pierwszej. Z początku tak jak i w "Cień wiatru" nie przypadł mi do gustu klimat tej książki, ale z czasem, podczas czytania przestało mi to przeszkadzać. Książka fantastyczna, poruszająca do głębi. Do tego doskonale zbudowane napięcie wokół całej tajemnicy oraz lekki styl pisania autora sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Jej zakończenie, tak wzruszające i wyjątkowe doskonale wieńczy całą książkę, wzruszając do łez, zakończenie o którym się nie da zapomnieć.
@Yoggobela
@Yoggobela 2010-06-28
Przeczytane (2009-09-28)
Wciągnęła mnie od pierwszych stron, przeczytałam ją bardzo szybko, nawet za szybko, bo teraz trochę szkoda, że muszę tak długo czekać do premiery kolejnej powieści Zafóna. "Gra anioła" spodobała mi się bardzo, nie zgadzam się z opiniami, że to jakieś popłuczyny "Cienia wiatru", owszem, autor wplótł do powieści znane już miejsca, nawet osoby, ale mi się to bardzo podobało. Zakończenie dosyć zaskakujące. Carlos Ruiz Zafón już od dawna jest moim ulubionym autorem i do tej pory nie zawiódł mnie ani razu. Z niecierpliwością czekam na "Księcia mgły".
@Dariaaa
@Dariaaa 2011-02-02
Przeczytane (2011-02-02)
Jak dla mnie jest to najgorsza książka Zafóna. "Najgorsza" nie znaczy oczywiście kiepska, do bani, itd., nie. Według mnie znajduje się na pograniczu, między DOBRĄ a BARDZO DOBRĄ. W powieśći występują straszne sceny, ale jest ich naprawdę niewiele, książka przypomina bardziej kryminał bądź thriller, który ma za zadanie trzymać czytelnika w napięciu. Jednakże "Gra Anioła" urzekła mnie swoją odmiennością, choć istniały w niej nawiązania do "Cienia wiatru". Książka jest jak najbardziej godna polecenia :)
@marta_de
@marta_de 2010-08-12
Przeczytane (2010-08-12)
Zabrałam się za tę książkę po serii "Millenium" Larssona i pewnie to wpłynęło mocno na jej odbiór. Przez pierwsze 500 stron nudziłam się niemiłosiernie. Postanowiłam jednak dobrnąć do końca. Zaciekawienie obudziło się dopiero na ostatnich stu stronach... Całość uratował epilog. Pomijając nudne wprowadzenie, pojawienie się pryncypała z Cristiną uważam ze najciekawszą stronę w książce. Jednak czy dla kilku zdań warto poświęcać dwa tygodnie na tak nudną powieść?
@kittylitter
@kittylitter 2012-05-08
Przeczytane (2012-05-08)
Bardzo przyjemna książka, szybko się ją czyta mimo sporych gabarytów. To moje pierwsze zetknięcie z tym autorem i myślę, że nie ostatnie. Po przeczytaniu jej czułam lekki niedosyt zakończeniem i byłam trochę skołowana, ale ogólnie wrażenia mam niezwykle miłe. Szczególnie zżyłam się z głównym bohaterem, pisarzem, który pokazał, że praca nad książkami niekoniecznie musi być tak miła i przyjemna, jak niektórym się wydaje.
@Liliowa
@Liliowa 2010-01-30
Przeczytane (2010-01-01)
Moim zdaniem nieco słabsza niż jej poprzedniczka, "Cień wiatru". Głównym minusem jest tu nie tak intrygująca i wciągająca fabuła, jak w "Cieniu wiatru". Zagadka, owszem, jest, tajemnice przeplatają się wzajemnie, tyle, że docierając do końca i poznając rozwiązanie, nie byłam już tak zachwycona mistrzowską przebiegłością autora, jak przy "Cieniu wiatru". Mimo wszystko "Grę anioła" również polecam.
@Jjolka
@Jjolka 2012-04-16
Przeczytane (2012-04-16)
Wreszcie przeczytałam a myślałam, że nigdy jej nie doczytam. To moja druga książka Zafona i pierwsza tak dłuuuuga więc zarazem monotonna. Udało mi się przeczytać bo zainteresowała mnie tematyka tajemnicy. I po raz kolejny, niestety, przekonuje się, że nie warto iść za głosem innych ;) Kiedyś sięgnę znów po Zafona, ale już nie tak grubą! Nie lubię grubych książek, strasznie się męczę przy nich.
Autorzy
Carlos Ruiz Zafón
(ur. 25 września 1964 w Barcelonie) – hiszpański pisarz. Z wykształcenia dziennikarz. Od 1993 mieszka w Los Angeles, gdzie poświęcił się pisaniu scenariuszy filmowych i powieściopisarstwu. Wydał cz...
Inne książki:
Książka Cień wiatru
Książka Cień wiatru
Książka La Sombra del Viento
Książka Marina
Książka PRINCE OF MIST
Współtworzący tą stronę
puchar @Doszka @Doszka pierwsza opinia