Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki

Autor, 59 lat 30 czytelników
Obserwuj
5.7 /10
29 ocen z 1 książki,
przez 29 kanapowiczów
Urodzony 2 sierpnia 1963 roku w Polsce (Koszalin)
Kuba Wojewódzki, właśc. Jakub Władysław Wojewódzki – polski dziennikarz, publicysta, satyryk, felietonista, celebryta, showman, perkusista i aktor.

Karierę dziennikarską rozpoczął w drugiej połowie lat 80. w „Magazynie Muzycznym”. W kolejnych latach jego felietony ukazywały się na łamach czasopism, takich jak „Muza”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza” i „Viva!”. W latach 1993–1999 był redaktorem naczelnym magazynu „Brum”. Od 2008 jest felietonistą tygodnika „Polityka”. Równocześnie z pracą w prasie rozpoczął działalność radiową, prowadził audycje w Rozgłośni Harcerskiej i Trójce. W latach 2003–2007 był redaktorem Antyradia, w latach 2008–2013 współprowadził audycje w Esce Rock, następnie przez dwa lata był związany z Rock Radiem. Od 2019 do 2022 był współgospodarzem programu w newonce.radio. W latach 90. rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej, następnie przeszedł do Telewizji Polsat, a od 2006 jest związany z TVN.

Kategorie
Autobiografia

Książki

Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia
3 wydania
Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia
Kuba Wojewódzki
5.7/10
Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. L’enfant terrible polskiego show biznesu. O jego medialnej osobowości powstały już prace naukowe, a typowa dla niego bezczelność stała się telew...

Komentarze

Cytaty Kuba Wojewódzki

W przedszkolu marzy się o szkole. W szkole marzy się o studiach. Na studiach marzy się o pracy. A jak dostaje się już tę marną pracę, to się zachodzi w głowę, co tak nie pasowało w tym przedszkolu.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl