Lisa Taddeo

Lisa Taddeo

Autorka, 42 lata 17 czytelników
Obserwuj
7.5 /10
20 ocen z 2 książek,
przez 19 kanapowiczów
Urodzona w 1980 roku w USA
Dziennikarka i pisarka, dwukrotna laureatka Pushcart Prize za zbiór opowiadań 42. Jej debiutancki reportaż Trzy kobiety szybko stał się numerem 1 na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jej prace zostały opublikowane w antologiach The Best American Political Writing i The Best American Sports Writing. W 2015 roku „The Washington Post” uznał jej artykuł Rachel Uchitel Is Not a Madam za jeden z pięciu tekstów nietracących na aktualności. Została uhonorowana William Holodnok Fiction Prize i Florence Engel Randall Award. Mieszka w Massachusetts z mężem i trzema córkami.

Książki (2)

Sortowanie:
Trzy kobiety
Trzy kobiety
Lisa Taddeo
7.6/10
Uwodzi nas i dręczy. Kontroluje myśli, niszczy życie lub nadaje sens egzystencji. A mimo to prawie nigdy o nim nie rozmawiamy. Pożądanie – ukryta siła napędowa naszego istnienia – dotąd pozostawało...
Zwierzę
Zwierzę
Lisa Taddeo
7.5/10
Oszałamiający portret kobiecej furii Kiedy żonaty kochanek Joan popełnia na jej oczach samobójstwo, kobieta ucieka z Nowego Jorku i wyrusza na poszukiwania Alice, jedynej osoby, która może pomóc j...

Komentarze

Cytaty Lisa Taddeo

Czasami miałam wrażenie, że moja matka nie ma własnych pragnień, a jej seksualność to słabo widoczna leśna ścieżka, wydeptana przez zaledwie jedną parę butów ...Buty te należały do mojego ojca.
Makijaż to twoje barwy wojenne.
...Tak działa miłość ...karmi człowieka i patroszy, więc jest pełny i pusty jednocześnie. Nie chce jedzenia, ani towarzystwa innych ludzi. Potrzebuje tylko ukochanego i myślenia o nim.
Wystarczy włączyć komputer, żeby zleciały się demony.
...ale ja znalazłam coś, co uśmierza mój ból, a dopóki same go nie zaznacie, nie macie prawa mnie oceniać. Kobiety nie powinny krytykować życia innych kobiet, jeśli nie sparzył ich taki sam ogień.
Mężczyźni przychodzą, żeby ulokować się w dziewczynie i zmienić ją w miasto. Kiedy odchodzą zostają po nich resztki, odbarwione drewno tam, gdzie przez wiele dni codziennie świeciło słońce na nie, aż nagle przestało.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl