Lois Duncan

Lois Duncan

Autorka 10 czytelników
Obserwuj
7.3 /10
6 ocen z 1 książki,
przez 6 kanapowiczów
Lois Duncan, właśc. Lois Duncan Steinmetz (ur. 28 kwietnia 1934 w Filadelfii) – amerykańska pisarka i nowelistka, zasadniczo znana z twórczości książek dla dzieci i młodzieży. Urodzona w Filadelfii, wychowywała się Sarasocie na Florydzie. Zaczęła pisać jako dziesięciolatka, a już jako trzynastolatka sprzedała swoją pierwszą powieść. W latach 1952-1953 studiowała na Uniwersytecie Duke'a, jednak zaprzestała edukacji, by założyć rodzinę. Po pierwszym małżeństwie przeniosła się do Albuquerque (Nowy Meksyk), podejmując się pracy w charakterze wykładowcy na miejscowym Uniwersytecie. Właśnie w Albuquerque poznała Dona Arquette'a, który został jej drugim mężem. Najpopularniejszym utworem Duncan jest I Know What You Did Last Summer, intrygująca powieść suspensu dla młodzieży, która doczekała się swojej kinowej ekranizacji – Koszmar minionego lata. Inne książki pisarki: Kto zabił moją córkę? (powieść oparta na autentycznym zdarzeniu, do którego doszło w kręgach rodzinnych Duncan), Nie oglądaj się za siebie, Ransom czy Stranger with my Face.

Książki (3)

Sortowanie:
Kto zabił moją córkę
Kto zabił moją córkę
Lois Duncan
Killing mr. Griffin
Killing mr. Griffin
Lois Duncan
High school can be tough. But with teachers like Mr. Griffin it can seem impossible. They only planned to scare him. But sometimes even the best-laid plans go wrong.
Korytarzem w mrok
Korytarzem w mrok
Lois Duncan
7.3/10
Przez tę książkę będziesz spać przy zapalonym świetle!! Blackwood to nietypowa szkoła – mroczne korytarze, kręte schody, pokoje pełne antyków. Kit od pierwszej chwili w nowym miejscu czuje niepokój. W...

Komentarze

Cytaty Lois Duncan

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl