Nicola Yoon

Autorka, 49 lat 112 czytelników
Obserwuj
7.8 /10
123 oceny z 3 książek,
przez 107 kanapowiczów
Urodzona w 1972 roku na Jamajce
Nicola Yoon jest pochodzącą z Jamajki uznaną pisarką. Autorka specjalizuje się w literaturze określanej mianem young adult. Jej należące do tego gatunku powieści jak „Ponad wszystko” oraz „Słońce też jest gwiazdą” cieszą się ogromną sławą i statusem międzynarodowego bestsellera. 

Napisanie debiutanckiej powieści zajęło jej aż trzy lata. Publikacja odniosła natychmiastowy sukces wydawniczy i uplasowała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”, gdzie ostatecznie spędziła aż czterdzieści tygodni. Ponadto w 2017 roku na kanwie powieści reżyser Stella Meghie zrealizowała film o tym samym tytule. W główne role produkcji wcielili się znana widzom z „Igrzysk śmierci” Amandla Stenberg oraz Nick Robinson, który wcześniej zagrał m.in. w „Jurassic World”. 
Rok po swoim debiucie literackim Nicola Yoon wydała kolejną książkę, zatytułowaną „Słońce też jest gwiazdą”. Podobnie jak „Ponad wszystko”, druga publikacja także stała się bestsellerem czasopisma „New York Times”. Tytuł uplasował się także na listach dziesięciu topowych książek magazynów „Entertainment Weekly” oraz „Los Angeles Times”. Ponadto dzięki powieści „Słońce też jest gwiazdą” Nicola Yoon została finalistką nagrody National Book Award. Pod koniec 2016 roku prawa do zekranizowania książki zakupiła wytwórnia Warner Bros i MGM.

Obecnie Nicola Yoon wraz z rodziną mieszka w Los Angeles, w Kalifornii. Jej mąż, pochodzący z Korei David Yoon, pracuje jako grafik i tworzy ilustracje na potrzeby książek swojej żony. Pisarka należy do organizacji We Need Diverse Books, która zajmuje się promocją różnorodności w literaturze.

Książki (3)

Sortowanie:
Ponad wszystko
3 wydania
Ponad wszystko
Nicola Yoon
8.1/10
Choroba nastoletniej Maddy jest bardzo rzadka. Ma alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jest uwięziona w domu. Kontaktują się z nią wyłącznie mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy wygląda przez ...
Słońce też jest gwiazdą
2 wydania
Słońce też jest gwiazdą
Nicola Yoon
7.6/10
Natasha pochodzi z Jamajki, ale od ósmego roku życia mieszka w Nowym Jorku. Tu ma swoje życie, chłopaka, przyjaciół… Ale rodzina dziewczyny przebywa w USA nielegalnie i wkrótce zostanie deportowana. N...
Kurs tańca dla niezakochanych
Kurs tańca dla niezakochanych
Nicola Yoon
7.7/10
Seria: #GOYOUNG
Evie zwątpiła w miłość. A nawet zupełnie przestała w nią wierzyć, gdy pewnego dnia, spojrzawszy na całującą się parę, doznała… wizji! Zobaczyła początek owego romansu oraz jego smutny koniec. Cóż, nie...

Obserwujący (1)

@Anna88

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Nicola Yoon

Rozpacz jest zrozumiała w każdym języku.
Śni mi się, że uciekłam z domu, zabierając ze sobą chłopaka, którego kocham. Śni mi się, że widziałam ocean - był bezkresny, nie mogłam dostrzec jego końca. Śni mi się, że zapadam w sen w hałaśliwym pokoju u boku chłopaka, który mnie kocha, i że śni mi się, że uciekłam z domu zabierając ze sobą chłopaka, którego kocham".
- Nie wierzę w miłość.
- Miłość to nie religia - odpowiada. - Istnieje bez względu na to, czy w nią wierzysz, czy nie.
- No weź. Tragedie są zabawne.
- A bierzemy udział w tragedii? - pyta, uśmiechając się szeroko.
- Oczywiście. Bo czym innym jest życie? Na końcu wszyscy umierają.
Wmawiamy sobie, że wszystko ma swoją przyczynę, ale tak naprawdę karmimy się bajkami. Sami wymyślamy powody, które nic nie znaczą.
Koi no yokan
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl