Piotr Szmidt

Piotr Szmidt

Autor, 39 lat 6 czytelników
Obserwuj
5.8 /10
5 ocen z 1 książki,
przez 5 kanapowiczów
Urodzony 24 grudnia 1982 roku w Polsce (Warszawa)
Ten Typ Mes, właściwie Piotr Szmidt – polski raper, wokalista, producent muzyczny, realizator nagrań, autor tekstów, wydawca i felietonista. Ma na koncie trzynaście albumów, w tym trzy, które zdobyły status złotej płyty. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka.
Publikuje również jako:
"Ten Typ Mes"
Kategorie
Literatura piękna

Książki

Dwa psy przeżyły
2 wydania
Dwa psy przeżyły
Piotr Szmidt
5.8/10
ZAMACH NA PRZECIĘTNOŚĆ, KTÓRY PRZYNIESIE NIEOCZEKIWANE SKUTKI. Polska, Warszawa, XXI wiek. Świat rządzony lajkami, subami, wyświetleniami. I buntownik, który zamierza wziąć sprawy w swoje ręce i z...

Komentarze

Cytaty Piotr Szmidt

Zanim zgotujemy Ziemianinowi traumę, pamiętajmy, że to z traumy wykluje się przyszły dorosły. A dorosłym będzie od osiemnastki w górę, czyli przez jakieś sześćdziesiąt lat. Sześć dekad będziemy się borykać z konsekwencjami spierdolenia skorupki za młodu! Dzieciństwo, to dalekie? Ledwie je kojarzę, ale co by zmieniło, gdybym pamiętał szczegółowo? Zostały po tych czasach obecne dziś blokady i predyspozycje, zestaw cech wzmocnionych i osłabionych, zręby charakteru, który z każdym kolejnym świadomym rokiem stawał się twardszy w obróbce. Od trzeciego do szóstego roku życia pracujesz sobie z plastelinowym charakterkiem, potem tężeje ów materiał jak modelina, okres dojrzewania przypomina glinę, a wejście w dorosłość - drewno. Z drewna przechodzisz potem w odlew z brązu i żeby coś w tym kruszcu pozmieniać, trzeba latami majstrować palnikiem na terapiach i medytacjach, klucząc między postanowieniami. Z różnym skutkiem.
Piotr Szmidt z książki Dwa psy przeżyły
#czymskorupka#mlodosc#traumy#depresja#doroslosc#charakter#ksztalt#niezmienne#zmienne#terapia#praca#rodzina
× 1 Link
Bunt może być, byle oparty na ogólnikach, nigdy na prawdziwych traumach czy tożsamości. Apoglądowy bunt który mógłby przydarzyć się zarówno piekarzowi zmęczonemu wstawaniem o trzeciej rano, jak i copywriterowi, który czuje się eksploatowany przez niemieckie korpo. Bunt Każdego. Bunt motyla przeciw epizodyczności trwania i żółwia wobec życia ponad stówę.
(...) dobrze wiemy, że gdyby łzy kobiet skutecznie trzymały mężczyzn w domach, to na wojnę szłyby tylko sieroty i bezdzietni.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl