Temat

Psy w literaturze... [newsletter nakanapie.pl nr 44]

Postów na stronie:
2013-06-30 16:52 #
Czy wiecie, że dzisiaj w Polsce obchodzimy Dzień Psa?

Dzisiejszy dzień jest świetną okazją by zastanowić się nad tym, jak dużą rolę psy odgrywają w naszym społeczeństwie i w jaki sposób są traktowane.

Warto też pomyśleć chwilę o książkach, które są poświęcone naszym czworonożnym przyjacielom. Dlatego też, czekamy na Wasze propozycje książek, w których psy odgrywają dużą rolę. Zależy nam głównie na tytułach z literatury pięknej, ale jeżeli znacie dobre poradniki, które uczą ludzi tego jak dbać o psy, to nie wahajcie się o nich napisać.

Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach poniżej.


Tradycyjnie kilka nowości, które ukazały się pod patronatem nakanapie.pl. Może przypadną Wam do gustu?

"Król, królowa i królewska faworyta", Anne Gracie


Anglią włada młody Henryk VIII. W kraju szerzą się zamieszki na tle religijnym, a na scenie politycznej bezustannie zmieniają się sojusze. Mimo to król całą swoją uwagę skupia na rozwodzie z Katarzyną Aragońską.

Sprawa ta nie cierpi zwłoki, ponieważ Henryk nade wszystko pragnie mieć syna, a w jego życiu pojawiła się właśnie piękna Anna Boleyn – kobieta, w której rękach może leżeć przyszłość dynastii.
Kardynał Wolsey, królewski Lord Kanclerz, musi więc odłożyć na bok rację stanu i za wszelką cenę uzyskać zgodę papieża na unieważnienie królewskiego małżeństwa.
Polityczne intrygi, które zawładnęły dworem i narastający konflikt z Kościołem mogą zachwiać tronem. Ale głodny władzy i miłosnych uniesień monarcha rządzi tak, jak żyje – z żywiołowością, pasją i zapamiętaniem…

Niesłychanie wciągająca powieść oparta na pierwszym sezonie superprodukcji The Tudors, nadawanej w wielu krajach i kilkukrotnie nagrodzonej nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów®. Opowiada o ambicji i bezwzględnej walce o władzę młodego Henryka VIII, króla jednego z najpotężniejszych państw ówczesnej Europy, i o jego miłości, która na zawsze zmieni bieg historii..."Nasze szczęśliwe czasy", Gong Ji-young


Nasze szczęśliwe czasy to powieść o odkupieniu. Gong Ji-young przedstawia historię związku Yun-su - młodego człowieka skazanego na karę śmierci i Yu-jeong - pięknej, bogatej kobiety, której pełne cierpienia życie naznaczone zostało piętnem seksualnego i psychicznego znęcania. Jej pogarda dla matki i obojętność wobec reszty świata czynią ją wyobcowaną ze społeczeństwa i izolują od jakiejkolwiek szansy na szczęście.

Yu-jeong ma również ciotkę - siostrę zakonną Monikę, która od 30 lat odwiedza skazańców, rozmawia z nimi i próbuje resocjalizować. Pewnego dnia ciotka doprowadza do spotkania Yu-jeong i Yun-su. Kiedy młodzi odkrywają, że jest coś, co ich łączy (smutek), pojawia się między nimi wyjątkowe uczucie. Uczucie, które może rozwijać się w krótkim czasie przeznaczonym na spotkania raz w tygodniu. Czy nauczą się czegoś od siebie? Jak miłość odmieni ich życie?

Nasze szczęśliwe czasy to opowieść o miłości, która daje coś w rodzaju osobistego zbawienia, coś, czego nie sposób zapomnieć."Potęga marzeń", Francine Rivers


Potęga marzeń to druga po Potędze nadziei część sagi rodzinnej na temat poświęceń matki na rzecz córki oraz prawdziwej natury bezwarunkowej miłości. Rozciągająca się od 1950 roku do czasów współczesnych powieść, stanowi emocjonalną i niezapomnianą lekturę.

Dorastanie wcale nie jest łatwe dla Carolyn Arundel. Kiedy jej Mama Hildemara przechodzi okres kwarantanny po przebytej gruźlicy, zamknięta w swojej sypialni, Carolyn nawiązuje szczególnie mocną więź ze swoją Babcią Martą, która przeprowadza się do ich domu. W miarę rosnącego napięcia pomiędzy Hildie i jej matką, Carolyn przyjmuje winę za ten stan na siebie. Kiedy Hildie wraca do pracy, a Marta wyjeżdża, Carolyn i jej brat dorastają jako dzieci „z kluczem pod doniczką” w świecie przesiąkniętym strachem zimnej wojny. College oferuje Carolyn możliwość odnalezienia siebie, ale rodzinna tragedia rujnuje jej nowo odkrytą niezależność. Zamiast wracać do domu, odcina wszelkie więzy i przesiąka upojną subkulturą San Francisco. Kiedy po dwóch latach podnosi się na nowo, zagubiona bardziej niż dotychczas, niechętnie wraca do swojej rodziny, która pomaga jej odbudować własne życie i życie córki May Flower Dawn. Podobnie jak Carolyn, May Flower Dawn doświadcza bliższej więzi ze swoją Babcią Hildie niż z matką, powodując jeszcze jedną szczelinę między pokoleniami. Kiedy jednak Dawn stara się uniknąć błędów, jakie zostały popełnione przez poprzednie pokolenia, przysięga sobie, że w pewien sposób stanie się pomostem między najważniejszymi kobietami w jej rodzinie, zamiast murem, który rozdzieli je na zawsze."Cała prawda o...", Ilona Felicjańska


Modelka, gwiazda pokazów pret-a-porter i haute couture na świecie: Calvin Klein, Pierre Cardin, Escada, Max Mara i w kraju: Teresa Rosati, Maciej Zień, Ewa Minge, Paprocki & Brzozowski, Łukasz Jemioł. Założycielka fundacji, matka, żona, celebrytka - w niezwykle szczerej rozmowie z Anetą Pondo. Cała prawda o... ...o tym, jak dziewczyna z kompleksami i trudnym życiem rodzinnym z dnia na dzień zostaje Wicemiss Polski, a wkrótce najbardziej znaną polską modelką; ...o tym, co czuje młoda dziewczyna, która wychowała się w domu krytym strzechą, gdy dostrzega ją świat. Japonia, Rosja, Francja, Niemcy - to tylko niektóre z miejsc, gdzie była i pracowała; Cała prawda o... ...życiu jak w bajce, aż do momentu, w którym kieliszek wina przestał być jedynie dodatkiem do kolacji, a stał się ucieczką od problemów; ...czasie, gdy wszystkie media mówiły o jej uzależnieniu, a ona przez swoją szczerość straciła wielu znajomych; Cała prawda o... ...małżeństwie, które miało być szczęśliwe, a okazało się kolejną pułapką; ...prawdziwym życiu celebryty, związkach, przyjaźniach i nienawiści w show-biznesie.

Więcej informacji o naszych patronatach znajdziecie na stronie:
http://nakanapie.pl/patronaty
# 2013-06-30 16:52
Odpowiedz
AG
@Castiel
491 książek 156 postów
2013-06-30 21:20 #
Do "psiej klasyki" na pewno możemy zaliczyć "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego (niezapomniany Lampo) czy "Lassie wróć!" Erica Knighta :>
# 2013-06-30 21:20
Odpowiedz
@maww
@maww
50 książek 10 postów
2013-06-30 21:44 #
albo Misja na czterech łapach autorstwa W. Bruce Camerona
# 2013-06-30 21:44
Odpowiedz
@Sylviaa7777
@Sylviaa7777
237 książek 285 postów
2013-06-30 21:49 #
Mi przypomiała się klasyka angielska i "Trzech panów w łódce... nie licząc psa" z terierem Montmorency'm na czele. No i jeszcze "Marley i ja" oraz "Biały kieł".
# 2013-06-30 21:49
Odpowiedz
@Sun.shine
@Sun.shine
499 książek 279 postów
2013-07-01 01:18 #
"Anioł stróż" N. Sparksa, ponadto warto pamiętać o Łapaju - wiernym psie Tristana. Piękne wiersze o swoim czworonogu pisał również K.K. Baczyński. Z poradników pamiętam "Czworonożni przyjaciele : rasy, pielęgnacja i hodowla psów". Tymczasem idę się pobawić z własnym piesiem ;)
Co do nowości to "Król, królowa i królewska faworyta" A. Gracie jest w Empiku przeceniona o 25% :D
# 2013-07-01 01:18
Odpowiedz
@kejti1
@kejti1
255 książek 28 postów
2013-07-01 10:48 #
Wśród 'psiej literatury' u mnie króluje książka z czasów bycia trzynastolatką - "Marley i Ja" John Grogan. Pewnie znajdą się tu osoby, które oglądały adaptację filmową? :)
# 2013-07-01 10:48
Odpowiedz
@kejti1
@kejti1
255 książek 28 postów
2013-07-01 10:51 #
No i jeśli ktoś... dogłębniej chce poznać nasze czworonożne pociechy to znajdzie coś wśród moich studenckich podręczników : http://nakanapie.pl/weterynaria-kejti1,139960 Polecam, i wracam do ich zagłębiania, w środę egzamin z anatomii ;)
# 2013-07-01 10:51
Odpowiedz
AG
@Castiel
491 książek 156 postów
2013-07-01 12:01 #
Przypomnę jeszcze o psach cieszących się nieco złą sławą - tytułowy "Pies Baskerville'ów" Conan Doyle'a oraz Ponurak/Łapa z "Harry'ego Pottera i więźnia Azkabanu" Rowling.
# 2013-07-01 12:01
Odpowiedz
@Madame_K
@Madame_K
256 książek 140 postów
2013-07-01 13:46 #
Klasyka "psiej literatury" to też oczywiście "Zew krwi" Jacka Londona (Buck).
# 2013-07-01 13:46
Odpowiedz
2013-07-01 19:36 #
Ja pokochałam owczarka w książce N. Sparks'a. NIe jest głównym bohaterem ale po obejrzeniu filmu, gdzie go praktycznie brak, naprawdę widać jak wiele wnosi.
# 2013-07-01 19:36
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Książki

Wszystko o książkach
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl