Temat

Satelita, Aleksander Janowski

Postów na stronie:
2010-12-13 12:54 #
Jeszcze przed świętami ukaże się książka Aleksandra Janowskiego, "Satelita" wydana przez Wydawnictwo COMM.

nakanapie.pl objęło patronat medialny nad tym tytułem.

"Młoda Rosjanka Wala zostaje po studiach geologicznych przydzielona do odpowiedniej grupy poszukiwawczej na Syberii. Jej ponadprzeciętne zdolności, w tym paranormalne, zostają wkrótce należycie docenione. Dziewczyna trafia do prestiżowego Instytutu Badawczego. Poznaje tam Wasię, sympatycznego kolegę z pracy, z którym udaje się na wycieczkę w okoliczne góry. Zaintrygowana niezwykłym charakterem miejscowości, postanawia pobrać kilka próbek kamieni do analizy laboratoryjnej. Decyzja ta okaże się brzemienna w znaczące i tragiczne skutki.

Uruchomiony zostaje długi łańcuch przyczynowo-skutkowy niezwykłych wydarzeń, powiązanych z rywalizacją wielkich mocarstw o surowce strategiczne. Wala znajduje się w samym gąszczu wypadków.

Traci ukochanego chłopaka i zostaje wysłana przez spiskującego przeciwko niej szefa do Afryki Południowej, jak najdalej od Rosji. Na jej trop wchodzi bezwzględna rosyjska mafia, zainteresowana zagarnięciem bogatego złoża syberyjskiego. Przestępcy stosują cały arsenał sobie właściwych środków nacisku – wymuszenia, porwania, przekupstwo i szantaż.

Mocarstwowe Chiny nie mogą obojętnie patrzeć na cenne surowce położone w ich bezpośrednim sąsiedztwie. One też poprzez sieć skrytych działań włączają się do nasilającej się rywalizacji. Organizują sabotaż i skrytobójstwa.

Nie mogą również pozostać z tyłu Stany Zjednoczone, dysponujące największą potęgą przemysłową świata. Bez odkrytego w Syberii pierwiastka rywalizacja militarna z nowymi i starymi mocarstwami światowymi jest równoznaczna z przegraną w nieustającym wyścigu zbrojeń. Amerykanie uruchamiają wielką kampanię dezinformacyjno–wywiadowczą, angażują potężny kapitał korporacyjny. Organizują misterne akcje dyplomatyczne.

Odrodzony rosyjski kompleks wojskowy natychmiast orientuje się w globalnej grze o zawrotne sumy pieniężne i też nie zamierza pozostać na uboczu w bezwzględnej walce.

Oligarchowie rosyjscy, powiązani mocnymi więzami zależności z Kremlem, postanawiają zniszczyć w zarodku każdą konkurencję.

Gdzie jest ta kobieta, która posiadła wyłączną wiedzę o złożu? Odnaleźć ją natychmiast – takie rozkazy dostają odpowiednie służby w kilku stolicach. Zaczyna się morderczy - dosłownie – wyścig z rywalami i z czasem.

W życiu Wali pojawia się tymczasem ktoś interesujący - polski geolog, pracujący dla Organizacji Narodów Zjednoczonych, niedawno rozwiedziony. Niestety, nie zwraca on na dziewczynę należytej uwagi. Pochłonięty jest swoimi problemami, między innymi, uchronieniem tajemnicy super lekkiego stopu, którego sekretu nie zdradził Niemcom jego dziadek, wzięty do niewoli w czasie walk o Warszawę w 1939 roku. Taki stop zastosowany w nowoczesnych myśliwcach czy okrętach zapewniłby ogromną przewagę nad przeciwnikiem na polu walki. I przyczyni się może nawet do rozwoju nowego etapu wyścigu zbrojeń.

Czy miłość zwycięży? Kto zagarnie złoża rzadkiego pierwiastka? Co z tajemnicą superstopu?

Odpowiedź otrzyma czytelnik na kartkach tej niezwykłej książki."
# 2010-12-13 12:54
{}
Odpowiedz
OL
@Olek906
1 post
2010-12-20 16:25 #
z niecierpliwością czekam na możliwość zakupu
# 2010-12-20 16:25
{}
Odpowiedz
@patrylandia
@patrylandia
243 książki 1840 postów
2010-12-20 17:56 #
też mam ochotę na tą książkę, u mnie w rodzinie też był dziadek, który nie z wasnej woli wyjechał na Syberię, na szczęście wrócił, mam nadzieję, że w książce będzie wartka akcja i choć odrobina prawdziwej historii, bo to bardzo lubię
# 2010-12-20 17:56
{}
Odpowiedz
@Meme
@Meme
132 książki 65 postów
2010-12-20 22:14 #
Strasznie intrygujący opis. Po nowym roku muszę ją znaleźć w księgarni ;)
# 2010-12-20 22:14
{}
Odpowiedz
2011-01-17 11:21 #
Książkę możecie już znaleźć w księgarniach. Kto już ją znalazł? A może już przeczytał?
# 2011-01-17 11:21
{}
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Książki

Wszystko o książkach
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe