12 sprytnych sposobów, jak ocalić nasz świat

6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
12 sprytnych sposobów, jak ocalić nasz świat
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

 Jedząc mięso i jeżdżąc samochodem, też możesz uratować świat. Pożegnaj się tylko z każdorazowym spuszczaniem wody w toalecie.
Dobra wiadomość: żeby ratować świat, wcale nie musisz zostać weganinem-cyklistą, myjącym się dwa razy w tygodniu. Możesz zacząć od noszenia dżinsów lub czarnych sukienek, podwożenia dzieci sąsiadów, bezmięsnego postu raz w tygodniu albo urządzenia wśród współpracowników konkursu "jedna kartka dziennie". Praktycznych pomysłów w tej książce znajdziesz mnóstwo, a za ich sensowność ręczą autorzy - grupa ekspertów z WWF, czyli jednej z największych organizacji ekologicznych na świecie.
12 rozdziałów poświęconych jest kolejnym dziedzinom życia, od jedzenia i ubierania się po ekologiczne oszczędzanie, a wszystko to wzbogacone fascynującymi statystykami, niebanalnymi przykładami i niezwykle przystępnymi wyjaśnieniami. No i zilustrowane przez najbardziej zabawnego rysownika młodego pokolenia.
Jeśli dotąd wzbraniałeś się przed poradnikami ekologicznymi, odpuść sobie i sięgnij po tę książkę. 
Tytuł oryginalny: 12 Small Acts To Save Our World
Data wydania: 2020-01-21
ISBN: 978-83-8169-175-8, 9788381691758
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Poradniki
Stron: 248
dodana przez: WystukaneRecenzje

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka 12 sprytnych sposobów, jak ocalić nasz świat aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ksiazka_w_pigulce
@ksiazka_w_pigulce
2020-03-25
6 /10

Ta niewielkich rozmiarów książeczka trafiła w moje ręce niejako z zaskoczenia, lecz mnie – osobie mocno zaznajomionej w „zero waste” niestety niczym nowym nie zaskoczyła. I choć nie jestem idealna w swoich postanowieniach, to z mozołem wprowadzam w swoim gospodarstwie domowym choć minimalne zmiany. Zaczęło się od ograniczenia ilości woreczków foliowych z sklepie, po chodzenie ze swoją reklamówką na długo po tym, jak stało się to wręcz popularne, czy niejako obowiązkowe. Kolejno przyszedł czas na pieluchy wielorazowe, które (niestety) poszły w zapomnienie po wielu nieudanych, przemoczonych próbach. Co dalej? Oczywiście segregacja śmieci, jak i powtórne korzystanie z tego, co można ponownie wykorzystać, dzbanki z filtrami do wody. Wkładki wielorazowe, papierowe czy metalowe (wielorazowe) rurki do picia, swój kubek termiczny na kawę, powtórne wykorzystanie ubrań, czy przekazanie ich innym, kubeczek menstruacyjny – można by wymieniać, bo pomysłów, sposobów, jak i metod dbania o środowisko jest wiele – jedne podobne dla wszystkich, inne zależne od tego, gdzie mieszkamy, pracujemy, jak wyglądają nasze przyzwyczajenia i codzienność.
Zasadniczo książka nie była dla mnie wielkim odkryciem, gdyż o lat czytałam artykuły chociażby w „Focusie” czy „Świecie Wiedzy” o ograniczaniu śmieci, elektrycznych samochodach, powtórnym przetwarzaniu na pozór nieprzydatnych rzeczy. Nowe informacje dla mnie to przede wszystkim tzw. ślad węglowy, jak i doszłam do wniosku, że czas dać drugie życi...

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka 12 sprytnych sposobów, jak ocalić nasz świat. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl