Bagnety zastępcze podczas I wojny światowej

Maciej Prószyński, Krzysztof Szczegłow
Bagnety zastępcze podczas I wojny światowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Oddajemy do Twojej wiadomości i wykorzystania opracowanie na temat bagnetów tzw. zastępczych - broni uzupełniającej, używanej przez wojska kilku krajów europejskich podczas wojny 1914-1918. Pojęcie "bagnety zastępcze" - wymiennie "bagnety pomocnicze", a także "bagnety produkcji wojennej" i wreszcie "ersatz" - jest znane kolekcjonerom i miłośnikom broni, choć nie zawsze wiedzy ogólnej towarzyszą szczegóły. Można zaryzykować stwierdzenie, że wszyscy znają, ale nie wszyscy wiedzą. Najbardziej popularne są bagnety "zastępcze" produkcji austro-węgierskiej i niemieckiej, wytwarzane w wielu wersjach i obecnie występujące w obrocie - niestety, także w postaci kopii czy, jak się elegancko określa, "replik". Ten temat dotychczas w polskiej literaturze "bagneciarskiej" nie doczekał się samodzielnego opracowania, a tylko przyczynkowych wzmianek pojawiających się w poszczególnych publikacjach poświęconych historii bagnetów wojskowych. Autorzy podjęli trud wyszukania i przedstawienia bagnetów "zastępczych" pochodzących także z innych państw walczących w I wojnie. Taką broń produkowano nie tylko w państwach wcześniej wymienionych, ale dodać należy jeszcze Włochy i Turcję oraz z pewnych względów także Belgię. Ilość i różnorodność modeli bagnetów "zastępczych" jest tak duża, że można utworzyć samodzielną kolekcję poświęconą wyłącznie tej broni, choć pozyskać kompletny zbiór będzie trudno - bardzo trudno.
ISBN: 978-83-65746-84-9, 9788365746849
Wydawnictwo: Napoleon V
Stron: 386

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Bagnety zastępcze podczas I wojny światowej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bagnety zastępcze podczas I wojny światowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl