Bogowie w każdym mężczyźnie

Bolen Jean Shinoda
Bogowie w każdym mężczyźnie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dlaczego tak wielu mężczyzn czuje, że ich życie jest puste i pozbawione sensu. Dlaczego cierpią na pracoholizm, depresję, alkoholizm. Czy tak łatwo wybuchają złością? Dlaczego w wieku średnim chcieliby zacząć wszystko od nowa, ale nie wiedzą jak? Na Olimpie nie wszyscy bogowie byli mile widziani. Władca Zeus jednych faworyzował, a innymi pogardzał. Tak samo jest we współczesnym świecie. Uznaniem cieszą się mężczyźni trzeźwo myślący, zaradni, pewni siebie, jak Hermes i Apollo. Aby osiągnąć sukces, mężczyzna musi odciąć najbardziej emocjonalne, delikatne i wrażliwe części swojej psychiki i płaci za to ogromną cenę. Jean Shinoda Bolen pokazuje, jak dopuścić do głosu odtrąconych bogów, jak korzystać z mocy Aresa, Hefajstosa czy Dionizosa. Mężczyźnie ta książka pozwoli odkryć radość życia, kobiecie - zrozumieć mężczyznę, a obojgu umożliwi głębokie spotkanie. To odkrywcze i bardzo pouczające dowiadywać się, że panteon starożytnych bogów mieści się w przestrzeni naszej współczesnej psychiki i okazuje się adekwatnym opisem jej struktury i funkcjonowania. Można się tylko pokłonić przed starożytną wiedzą o człowieku i pokornie uznać, że nowoczesność bardzo niewiele zdołała do niej dodać. Dopełnienie książki Boginie w każdej z nas. Tym razem autorka zwraca swoje zainteresowanie ku postaciom greckich bogów, symbolizującym wewnętrzne siły kształtujące osobowość, życie zawodowe i relacje każdego mężczyzny. Jean Shinoda Bolen opisuje i analizuje zarówno te wzorce i odpowiadające im typy osobowości, jak i wymuszające konformizm stereotypy, co pozwala czytelnikom lepiej zrozumieć, gdzie znajduje się źródło ich konfliktów i w jaki sposób mogą osiągnąć pełnię rozwoju osobowości. A największą chyba zaletą książki jest to, że po jej lekturze prawdziwym mężczyzną może się poczuć każdy mężczyzna, a nie tylko ten, który pasuje do wzorca zwycięzcy i zdobywcy.
Data wydania: 2006-01-27
ISBN: 978-83-60207-39-0, 9788360207390
Wydawnictwo: Jacek Santorski & CO - Agencja Wydawnicza
Stron: 328

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bogowie w każdym mężczyźnie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bogowie w każdym mężczyźnie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe