Dydaktyka edukacji obronnej

Kazimierz Żegnałek
Dydaktyka edukacji obronnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejsza publikacja uwzględnia dorobek dydaktyki wojskowej oraz dydaktyki ogólnej. Opiera się na najnowszych opracowaniach z zakresu teorii kształcenia, jakie ukazały się w ostatnich latach, zwłaszcza po transformacji ustrojowej w naszym kraju i w Europie Południowo-Wschodniej. Wydarzenia te spowodowały wiele zmian w niektórych elementach systemu edukacji obronnej, a zwłaszcza w zakresie organizacji kształcenia obronnego na poszczególnych jego szczeblach oraz celów i treści tego kształcenia. Ponadto ogólny rozwój cywilizacyjny, szczególnie nowoczesnych technologii informacyjnych nakazuje jego szerokie wykorzystywanie w edukacji obronnej. Powszechne stosowanie w zajęciach dydaktycznych z zakresu kształcenia obronnego komputerów, internetu oraz innych multimediów korzystnie wpływa na przebieg tego procesu i jego rezultaty. Treścią tej publikacji są podstawowe zagadnienia teorii edukacji obronnej, które na ogół wystepują we wszystkich podręcznikach z dydaktyki. Obejmuje ona więc krótki rys historyczny teorii edukacji obronnej, podstawową terminologię, przedmiot badań i zadania dydaktyki edukacji obronnej, składniki i ogniwa procesu kształcenia obronnego, charakterystykę najważniejszych elementów tego procesu (celów, treści, zasad, form, metod i środków dydaktycznych) oraz sprawdzanie i ocenianie rezultatów tego procesu.
ISBN: 978-83-7233-478-7, 9788372334787
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dydaktyka edukacji obronnej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dydaktyka edukacji obronnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl