Dzieci w rodzinach zastępczych i dysfunkcjonalnych

ks. Andrzej Łuczyński
Dzieci w rodzinach zastępczych i dysfunkcjonalnych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentowane w monografii zarówno rozważania teoretyczne, jak i wyniki badań, zwłaszcza pogłębiona refleksja na temat egzystencji sierot społecznych w Polsce, zasługują na szersze upowszechnienie w środowisku odpowiedzialnym za dzieci osierocone i opuszczone przez rodziców. Z dużym uznaniem chciałbym podkreślić, że autor odznacza się, nie tak częstą w środowisku naukowym, pasją badawczą i dlatego pomimo innych, bardziej prestiżowych stanowisk w pełni świadomie wybrał pracę naukową na stanowisku nauczyciela akademickiego.prof. dr hab. Józef KuźmaPragnę podkreślić, iż pracę uważam za ważną i w wielu miejscach oryginalną, mającą duże znaczenie dla teorii i praktyki pedagogiki opiekuńczo-wycho-wawczej. Najważniejsze osiągnięcie autora to dobra konceptualizacja projektu badawczego, a następnie jego realizacja, dokonana z pewnym rozmachem wymagającym zaangażowania, wytrwałości i dużego nakładu pracy. Bogaty i bardzo zróżnicowany materiał empiryczny został opracowany w rzetelny sposób, z doskonałym zachowaniem równowagi analizy jakościowej i ilościowej. Obliczenia statystyczne, nawet te bardziej zaawansowane, zawsze służyły rozwiązaniu określonego zadania badawczego. Wiedza, jaką uzyskał Autor, nie tylko stanowi istotny wkład w teorię opiekuńczo-wychowawczą, ale pozwala pewniej rozwiązywać dylematy natury etycznej związane z praktyką przysposabiania dziecka do rodziny zastępczej
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7363-655-2, 9788373636552
Wydawnictwo: Katolicki Uniwersytet Lubelski KUL

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dzieci w rodzinach zastępczych i dysfunkcjonalnych aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieci w rodzinach zastępczych i dysfunkcjonalnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl