E-mailem z Doliny Krzemowej

Marek Hołyński
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
E-mailem z Doliny Krzemowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Marek Hołyński, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, specjalista w dziedzinie grafiki komputerowej, w latach siedemdziesiątych wydał jedną z pierwszych w Europie książek na ten temat. Omawiana książka utrzymana jest w charakterze zbeletryzowanych notatek i zapisków, w których autor relacjonuje wydarzenia związane bezpośrednio z pracą i takie, które składają się na obraz życia w Dolinie Krzemowej. Znajdują się tutaj wyjaśnienia haseł informatycznych oraz informacje dotyczące dziedziny komputerowej.
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-7255-169-6, 9788372551696
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 213

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka E-mailem z Doliny Krzemowej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vroobelek
2007-09-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Amerykańskie marzenie udziałem Polaka, tak można najkrócej określić zawartość tej książki. Autor, Marek Hołyński, opowiada w niej o swoim życiu w Stanach Zjednoczonych, dokąd wyemigrował na początku lat 80. Był wówczas specjalistą od mało popularnej dziedziny: grafiki komputerowej. Na początku było ciężko, jedyny ciepły posiłek na zebraniu profesorów z uczelni, na której wykładał... Ale już 10 lat później jako jeden z konstruktorów słynnych stacji graficznych Silicon Graphics, prezentował swoje dzieło prezydentowi Clintonowi. Wreszcie z kolegami założyli własną firmę w Dolinie Krzemowej, którą udało im się korzystnie sprzedać. Książka kończy się na Karaibach, gdzie Hołyński kupuje dom...Świetna pozycja, pełna optymizmu i mądrości życiowej. Pod koniec lat 90. Hołyński wrócił do Polski, był m.in. członkiem zarządu Telewizji Polskiej.

{} | link |
@internautka
2010-12-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka E-mailem z Doliny Krzemowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl