Fantasmagoria

Gloria Kuczora
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Fantasmagoria
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Poezja, choć nie jest modna, zwykle przykuwa naszą uwagę intensywniej niż proza. Dzięki niej na dłuższy czas możemy oddać się rozmyślaniom i oderwać od rzeczy zwykłych i doczesnych. Tylko poezja potrafi sprawić, że w sposób jednoznaczny i bezpośredni identyfikujemy się z podmiotem lirycznym.

Podczas czytania wierszy czujemy, jakby ich autor miał nas na myśli i pisał również o nas samych. Ten właśnie rodzaj uniwersalnych kryteriów spełniają treści zawarte w tomiku wierszy "Fantasmagorie" autorstwa Glorii Kuczory. Zbigniew Herbert, mając na myśli poezję, napisał: "Ale jeszcze pęta się we mnie złudzenie, że właśnie poezja jest próbą narzucenia odrobiny ładu i stwarza możliwość komunikowania się z ludźmi za pomocą zapisanego wzruszenia".

Uczucia tkwią w każdym z nas. Podobnie jak emocje, myśli i wyobrażenia. Gdy szukamy kontaktu z drugim człowiekiem, napotykamy wiele przeszkód i barier, które utrudniają nam nawiązywanie satysfakcjonujących relacji. Często wydaje się nam, że dzielą nas tak ogromne różnice, że nie jesteśmy w stanie ich w żaden sposób pokonać.

Poezja taka jak ta, z którą mamy do czynienia w "Fantasmagoriach" Glorii Kuczory, pokazuje, że mogą łączyć nas podobne uczucia i emocje. Sprawy, z którymi stykamy się każdego dnia, możemy przeżywać i interpretować na wiele sposobów. Dobrze jest pamiętać jednak o tym, że wszyscy jesteśmy ludźmi i ważniejsze od tego, co nas dzieli, jest to, co mamy ze sobą wspólnego.

Wiersze Glorii Kuczory pomagają nam obiektywnie się temu przyjrzeć i lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Bezpretensjonalnie i z właściwą sobie lekkością dostarcza nam odrobiny magii i różnorodnych tematów do rozmyślań.


Data wydania: 2021-03-23
ISBN: 978-83-8119-762-5, 9788381197625
Wydawnictwo: Psychoskok
Kategoria: Poezja polska
Stron: 40
dodana przez: agnieszka3211

Autor

Gloria Kuczora
Urodzona w 2000 roku w Polsce (Inowrocław)
Gloria Kuczora jest młodziutką poetką. Jej debiutancki tomik wierszy pod tytułem "Fantasmagoria" został zrealizowany przez wydawnictwo Psychoskok, a jego wydanie zapowiedziano na marzec 2021 roku

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miraże spotkań z Poetką

{} WYBÓR REDAKCJI
23.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Adam Zagajewski ponoć lubił książki o małych formatach. Tomik „Fantasmagoria” Glorii Kuczory z pewnością spodobałby się z pewnością niedawno zmarłemu Poecie. Spacerowałby po parku i czytał kolejne wiersze młodej poetki z Torunia. Przepraszam, nie przedstawiłem. Gloria Kuczora ma lat 20, jest studentką krytyki artystycznej, zajmuje się również cop... {} Recenzja książki Fantasmagoria

@adam_miks@adam_miks {}× 10

Moja opinia o książce

Opinie

@adam_miks
2021-04-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Fantasmagoria. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe