Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery

Jerzy Surdel
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Początki polskiej telewizji, pionierskie ekspedycje w egzotyczne strony świata, himalajskie wyprawy oraz filmowe fascynacje kinem górskim – to wszystko można znaleźć w książce Jerzego Surdela. Autor już od lat siedemdziesiątych zaliczany jest do światowej czołówki reżyserów parających się kinem ekstremalnym. Lektura napisanej z niezwykłą szczerością książki pozwala lepiej zrozumieć, jak rodził się i dojrzewał talent autora w siermiężnej rzeczywistości PRL-u. Dowiemy się, jak to się stało, że realizator licznych spektakli Teatru Telewizji został wybrany do ekipy BBC filmującej głośną wyprawę na Everest w 1971 roku. Poznamy też jego opinię na temat śmierci Staszka Latałły na Lhotse, która rzuca nowe światło na ocenę ówczesnych wydarzeń. Krótko mówiąc – burzliwe i pasjonujące życie jednej z ważniejszych postaci środowiska górskiego ukazane w rozmowie z dziennikarzem „Gór” Andrzejem Mirkiem.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-61968-29-0, 9788361968290
Wydawnictwo: Annapurna
Stron: 272

Autor

Jerzy Surdel Jerzy Surdel
Urodzony 10 sierpnia 1935 roku w Polsce (Kraków)
Jerzy Surdel – polski reżyser telewizyjny i filmowy, scenarzysta, operator (absolwent PWSTiF w Łodzi), taternik, himalaista, podróżnik. W Tatrach wspinał się od 1951 roku, przechodząc nowe drogi letnie i zimowe.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jerzy Surdel - postać nietuzinkowa

22.03.2022

Z dużym zainteresowaniem sięgnąłem po książkę-wywiad Jerzego Surdela, z którym rozmawiał Andrzej Mirek. Góry są moją pasją i wszelkie książki na ten temat cieszą się u mnie ogromną przychylnością. Kilka słów o bohaterze. Przyznam się szczerze, że to moje pierwsze spotkanie z polskim reżyserem telewizyjnym i filmowym. Za swoje filmy o tematyce gór... Recenzja książki Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery

Moja opinia o książce

Opinie

@biegajacy_bibliotekarz
2022-03-22
8 /10
Przeczytane Moje góry

Cytaty z książki

O nie! Książka Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl