Hipoteka w obrocie gospodarczym

Łukasz Grzechnik
Hipoteka w obrocie gospodarczym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wydanie przez C.H. Beck Info Biznes kompleksowej monografii, poświęconej zreformowanej hipotece, jest przysłowiowym strzałem w 10, wybór autora zaś – Łukasza Grzechnika, którego wiedza jest mi znana z jego publikacji w Teczce zarządcy nieruchomościami, gwarantuje wysoki poziom merytoryczny książki. W publikacji udało się objąć wszystkie najważniejsze elementy reformy hipoteki. Ponadto autor prosto i przejrzyście prowadzi Czytelnika przez meandry niejasnych przepisów, które nie zdążyły jeszcze obrosnąć wykładnią judykatury. Godne podziwu zatem jest to, że przepisy te zostały zilustrowane całą gamą przykładów, oddających istotę omawianych zagadnień. W książce nie znajdziemy zbędnej dyskusji naukowej ani uniwersyteckiego omówienia rozbieżnych poglądów na temat zreformowanej hipoteki. Autor bowiem odważnie stara się naprowadzić Czytelnika na to, co w nowych przepisach zdaje się być najważniejsze. Jednocześnie nie można odmówić tekstowi wysokiej wartości merytorycznej. W mojej ocenie, książka przyda się każdemu praktykowi. Jasny język, dobre prowadzenie tematu, bogactwo przykładów – to wszystko pozwala zorientować się w najważniejszych kierunkach reformy hipoteki i jej celach. A osiągnięcie celu, przy wykorzystaniu nowej hipoteki, jest dla praktyka najważniejsze. I w tym właśnie pomoże Państwu ta książka, którą gorąco polecam. Łukasz Jędruszuk – radca prawny; zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami planowania i zagospodarowania przestrzennego, gospodarką nieruchomościami, prawem budowlanym, postępowaniem administracyjnym i sądowo administracyjnym; jest cenionym wykładowcą w tych dziedzinach.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-255-2593-4, 9788325525934
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck
Stron: 169

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Hipoteka w obrocie gospodarczym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Hipoteka w obrocie gospodarczym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl