Kobieta z automobilu

Penny Haw
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kobieta z automobilu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Inspirująca powieść historyczna oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Berthy Benz, żony twórcy prototypu samochodu, który dał początek marce Mercedes-Benz.

„Niestety, znów tylko dziewczynka”.

Od najmłodszych lat Cäcilie Bertha Ringer jest zafascynowana pracą swojego ojca – mistrza budowlanego w Pforzheim w Niemczech. Ale te cztery słowa, które napisał obok jej imienia w rodzinnej Biblii, prześladują dziewczynę od momentu, kiedy je przeczytała.

Wiele lat później Bertha poznaje Carla Benza i zakochuje się w nim oraz w jego niezwykłym marzeniu o zbudowaniu powozu bez koni. Bertha wierzy w projekt tak bardzo, że inwestuje w niego swój posag, co jest ryzykownym posunięciem, ponieważ oprócz niej w powodzenie wiarę pokłada tylko Carl. Kiedy partnerzy Benza grożą wycofaniem się z biznesu, ten jest gotów rozwiązać spółkę. Bertha wie, że ta decyzja wszystko zaprzepaści i doprowadzi ich na skraj bankructwa. Ignorując lekceważące nastawienie otoczenia, bierze sprawy w swoje ręce, potajemnie opracowując plan, który albo przyczyni się do całkowitej kompromitacji ich rodziny, albo udowodni ich geniusz. Tymczasem Benz jest o krok od zawarcia umowy z nowym, tajemniczym inwestorem. Bertha nie tylko ryzykuje swoje małżeństwo i pracę ich życia, ale także walczy z patriarchatem, zwątpieniem Carla i ściga się z czasem.

Podobnie jak wiele innych, współczesnych jej kobiet, Bertha przez lata żyła w cieniu swojego męża. W tej inspirującej historii o wytrwałości, miłości i stawianiu czoła przeciwnościom autorka oddaje zasłużony hołd jej niezłomnemu duchowi.

Wydanie 1 - Wyd. Kobiece
Tytuł oryginalny: The Woman at the Wheel. A Novel
Data wydania: 2024-06-12
ISBN: 978-83-8371-038-9, 9788383710389
Wydawnictwo: Kobiece
dodana przez: Vernau

Autor

Penny Haw Penny Haw przez ponad trzydzieści lat pracowała jako dziennikarka i felietonistka dla wiodących gazet i magazynów w Republice Południowej Afryki, a następnie oddała się życiowemu pragnieniu pisania beletrystyki. W swych powieściach portretuje kobiet...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kobieta z automobilu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@kamafama0713
2024-06-10
8 /10

Gdy mówił o swym wynalazku jego oczy zaczynały błyszczeć, a on sam płonął jakimś wewnątrznym żarem.

Bertha Rigger przyszła na świat w wielodzietnej niemieckiej rodzinie, w czasach, gdy rola kobiety w społeczeństwie ograniczała się do haftowania , zarządzania służbą i opieki nad dziećmi, a decydujący głos w rodzinie należał do męża.
A jednak dziewczynka od zawsze chciała towarzyszyć ojcu, który był inżynierem i prowadził świetnie prosperujące przedsiębiorstwo budowlane.
Dziesięciolatka była głodna wiedzy i szybko pojęła niuanse działania silnika pociągu.
Marzyła o tym, by nadal się uczyć i coś osiągnąć.
Ku rozczarowaniu rodziców nie pragnęła mariażu z tak zwaną dobrą partią z prywatnej szkoły.
Pewnego dnia udawszy się z matką na piknik do lokalnego klasztoru przypadkiem poznaje Carla Benza - młodego, ambitnego konstruktora mostów, którego największym pragnieniem jest wynalezienie bezkonnego pojazdu zdolnego poruszać się po drogach o różnej nawierzchni.
Początki tej znajomości nie należą do łatwych.
Młody mężczyzna czuje wiele obaw , a po wyjeździe do Wiednia czuje się bardzo rozczarowany..
A jednak znajomość z Augustem Ritterem i wsparcie ukochanej odmieniają życie wizjonera.
Jakie przeszkody napotkają zakochani? Czy uda im się zrealizować przełomowe pragnienie?
To była przepiękna literacka podróż. Poznałam niesamowity pełen barw świat w jakim żyli ludzie w XIX wieku , a także niezwykłą, niezłomną kobietę, która w imię mi...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Kobieta z automobilu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl