Kosmos. Możliwe światy

Ann Druyan
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kosmos. Możliwe światy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Kosmos. Możliwe światy

Fascynuje Cię kosmos? Wciąż spoglądasz w niebo i zastanawiasz się, czy gdzieś tam, na oddalonych o lata świetlne planetach żyją „obcy”? Wierzysz w teorie spiskowe na temat kosmitów? A może jesteś sceptykiem i uważasz, że jesteśmy sami we wszechświecie? Niezależnie od tego, do jakiej grupy się zaliczasz, książka „Kosmos. Możliwe światy” napisana przez Ann Druyan z pewnością Cię zainteresuje.

Kolejna część gwiezdnej odysei

Niegdyś Carl Sagan i Ann Druyan zapoczątkowali cykl książek dotyczących kosmosu, które stały się podstawą do stworzenia serialu „Kosmos”. W kolejnej publikacji Ann Druyan kontynuuje podróż przez wiele miliardów lat, podczas których kosmos się zmieniał. Jak wygląda ta przestrzeń teraz? Jakie cuda natury skrywają się przed Twoim wzrokiem?

Druyan skupia się między innymi na losach Ziemi i jej mieszkańców. Dzięki lekturze dowiesz się, jak pojawiło się życie na naszej planecie. Pamiętaj, że są to teorie naukowe, choć niepozbawione fantastycznych wizji. Autorka twierdzi, że w przyszłości statki kosmiczne stworzone przez ludzi będą mogły podróżować w głąb kolejnych galaktyk, a ich wielopokoleniowe załogi zaczną eksplorować nieznane nam jeszcze światy.

Znani i nieznani bohaterowie

Książka „Kosmos. Możliwe światy” przywołuje pamięć o bohaterach, którzy mieli największy wkład w rozwój astronomii, ale i poznanie ewolucji życia na Ziemi. Dowiesz się, kim byli Caroline Herschel, Nikołaj Wawiłow czy Jurij Kondratiuk.

Atrakcyjność pozycji podnoszą sugestywne zdjęcia i rysunki, ale największym jej atutem jest opowieść o wszechświecie, od Wielkiego Wybuchu i pojawienia się pierwszych oznak życia. Jak w przyszłości będzie wyglądać odkrywanie kosmosu? Czy człowiek jest w stanie go dobrze poznać?

Data wydania: 2020-03-25
ISBN: 978-83-8053-508-4, 9788380535084
Wydawnictwo: Burda
Stron: 384
dodana przez: LiterAnka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Co za kosmos!

23.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wiem, że „Kosmos. Możliwe światy” Anna Druyan jest niejako kontynuacją sukcesu serialu stworzonego przez nią razem z Carlem Saganem i naprawdę nie robi to na mnie żadnego wrażenia, bo go nie oglądałam, nie mam punktu odniesienia. Mogę ocenić tylko książkę, która leży przede mną i przyciąga mój wzrok barwnym obrazem kosmicznej struktury. Pochłonę... {} Recenzja książki Kosmos. Możliwe światy

@LiterAnka@LiterAnka {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@LiterAnka
2020-05-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kosmos. Możliwe światy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl