Koty, czyli złap mnie w Nowej Hucie

Hanna Sokołowska
Koty, czyli złap mnie w Nowej Hucie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Komunizm się kończy, ale jeszcze nikt o tym nie wie. W Nowej Hucie życie toczy się po staremu. Czasem zdarzy się jakaś zbrodnia, więc kapitan Wcisło, nietuzinkowy śledczy, się nie nudzi. Ma ręce pełne roboty. Dobrze, że znalazł sobie taką rozsądną żonę, która pomaga mu zupełnie bezinteresownie. Poza zbrodnią i kryminalną łamigłówką w „Kotach” jest także coś w wehikułu czasu. Książka została napisana tak, by pokazać cztery bardzo ważne dla Polski miesiące – od lutego do maja. Historia została osadzona wśród historycznych wydarzeń – obserwujemy strajk w Hucie Lenina oraz uliczne demonstracje w Nowej Hucie. Wszystko to przedstawiono bez zbędnego patosu. Autorka łączy subtelny humor z mroczną atmosferą tajemnicy. Poznamy kilku typowych obywateli czasu przełomu – idealistów, cyników, spryciarzy i ekscentryków. Przyjrzymy się relacjom i poczytamy trochę o uczuciach. Nie zapominajmy też o kotach, ponieważ będą bardzo pomocne przy rozwikłaniu zagadki.
Data wydania: 2015-02-22
ISBN: 978-83-935704-3-0, 9788393570430
Wydawnictwo: Różnica
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 350

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Koty, czyli złap mnie w Nowej Hucie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Koty, czyli złap mnie w Nowej Hucie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat