Książki, przez które zginiesz

Jan Szymanski
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książki, przez które zginiesz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Z północy, z Miasta Meksyk wyrusza na południe para z przypadku. On – młody archeolog z Polski, ona – niefrasobliwa australijska podróżniczka. W drodze do serca gwatemalskiej dżungli podsłuchują bandytów rozmawiających o bezcennym zabytku, ponoć zrabowanym z miejsca objętego klątwą. Jorge, włamywacza z Hondurasu, postawiono w sytuacji bez wyjścia. Wbrew swojej woli eskortowany jest na północ, by pomóc swoim prześladowcom ponownie złapać utraconą okazję nabycia pewnego manuskryptu. Para podróżników nie może się oprzeć czarowi przygody, zwłaszcza, że i tak mają po drodze. Złodziej zaś odkrywa nieznane sekrety własnej przeszłości, które zmienią na zawsze jego życie. A wszystko to w oparach mgieł tropikalnego lasu. Jest też happy end. No, prawie.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-65886-43-9, 9788365886439
Wydawnictwo: Po Godzinach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Książki, przez które zginiesz nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Patriseria
@Patriseria
2019-03-16
8 /10
Przeczytane

Młody polski archeolog, jak co roku zresztą, wyrusza do Ameryki Pd. do pracy przy wykopaliskach. Zanim jednak to nastąpi zatrzymuje się w hostelu w Meksyku, bo potrzebuje pewnych informacji do swoich badań. Tak poznaje Annie, atrakcyjną australijską podróżniczkę, z którą przychodzi dzielić mu nie tylko dormitorium, ale także wyprawę. Korzystając z wolnych dni, oboje wyruszają na południe. On jako przewodnik, ona jako miła towarzyszka. Głód wiedzy i przygód sprawia, że znajdują się w złym miejscu i czasie. Nie wiedzą jeszcze, że podsłuchana rozmowa kartelu, przyniesie same nieszczęścia.

Dalsza podróż upływa pod znakiem ruin i znajomych Pawłowi miejsc, dopóki nie zostają napadnięci przez znajomy już kartel. Pierwszy raz Paweł uczestniczy w archeologicznych poszukiwaniach, gdzie stawką oprócz artefaktów jest życie.

Annie będzie musiała wykazać się nie lada odwagą by odnaleźć Pawła, a on spokojem i opanowaniem by dostarczyć tego czego poszukują napastnicy.Akcja książki dzieje się dwutorowo; z jednej strony historia Pawła i Annie, z drugiej historia Jorge, który jest włamywaczem. W pewnym momencie drogi tych troje się przecinają i oboje podejmują nierówną walkę o przetrwanie.

Wiedza autora o krajach Ameryki Pd. dodaje kolorytu całej historii. Piękne opisy przyrody, mieszają się z ciekawostkami historycznymi i informacjami na temat tamtejszej kultury. Niezwykle atrakcyjne umiejscowienie akcji, sprawia, że możemy czytać i jednocześn...

× 1 | link |
@paulaczyta
2021-04-09
5 /10

Autor, dr Jan Szymański z Instytutu Archeologii UW, wykorzystał swoją wiedzę, swoje doświadczenie, sięgnął do wspomnień z wyjazdów archeologicznych i prywatnej włóczęgi po Ameryce Środkowej i tak oto powstała książka sensacyjno-podróżniczo-awaturnicza pt. „Książki, przez które zginiesz”.

Miejsce akcji: Meksyk, Honduras, Gwatemala.
Główny bohater: młody polski archeolog.
Towarzyszka głównego bohatera: piękna Australijka.
Niebezpieczeństwa: niezliczone.
Intryga: zagmatwana.
Emocje: gwarantowane!

Jesteście gotowi na powieść pełna sekretów, niebezpieczeństw i tajemnic?

On to młody archeolog z Polski. Ona to zadziorna podróżnicza z Australi. Choć zdaje się, że nic ich nie łączy, ich drogi się spotykają w drodze do serca gwatemalsiej dżungli.

Bestie, skarby i sekrety, tak wszystko w tropikalnym lesie.

Nie tego spodziewałam się po tytule i okładce. Książka jest nietypowa, dla kogoś kto interesują się tymi sprawami na pewno wyda się ciekawa, ale mnie nie porwała, ani nie zachwyciła. Niestety. Mimo to plus jest za niebanalny temat i całkiem przyjemny styl pisania.


| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Książki, przez które zginiesz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl