Lean management w restrukturyzacji przedsiębiorstwa

Bogdan Ostrowski, Marek Lisiński
Lean management w restrukturyzacji przedsiębiorstwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wszystkie przedsiębiorstwa muszą podlegać restrukturyzacji. Restrukturyzacja przedsiębiorstwa oznacza istotną zmianę jego strategii oraz uwarunkowaną tym systemową przebudowę organizacji i lasad funkcjonowania, które winny zapewnić mu przewagę konkurencyjną na rynku, a przede wszystkim stały, kontrolowany rozwój. Winna być ona traktowana Jaka proces diagnostyczno projektowy, zmierzający do oceny i przekształcenia przedsiębiorstwa, stosownie do aktualnych bądź przewidywanych zewnętrznych warunków funkcjonowania. Z restrukturyzacją przedsiębiorstwa związana jest różnorodność płaszczyzn l wielość obszarów występowania zmian. Panuje powszechne przekonanie, że restrukturyzacja przedsiębiorstwa winna obejmować zmiany w strategii, strukturze i kulturze organizacyjnej przedsiębiorstwa. Tak ustalony zakres restrukturyzacji przedsiębiorstwa rodzi jednak wiele poważnych problemów praktycznych, z których najważniejszy można zawrzeć w pytaniu "Jak należy diagnozować stan i sytuacje przedsiębiorstwa oraz projektować i wdrażać zmiany restrukturyzacyjne? Opracowanie Marka Lisińskiego i Bogdana Ostrowskiego podejmuje udaną próbę odpowiedzi na to pytanie. Zawiera ono ciekawą propozycję podejścia metodycznego do restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Autorzy za cel swego opracowania przyjęli przedstawienie możliwości wykorzystania "koncepcji lean management" do restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw. Przy czym koncepcja lean management obudowana została ciekawym, mającym duże praktyczne walory, instrumentarium metodycznym, właściwym dla nauki organizacji i zarządzania. Przedstawione podejście badawczo zostało praktycznie zweryfikowane i okazało się efektywnym narzędziem restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Walorem opracowania jest więc umiejętne połączenie refleksji metodologicznej z praktycznymi propozycjami metodycznymi. Reasumuiąc można wyrazić przekonanie, ze opracowanie takie jest oczekiwane przez praktyków jak i teoretyków zarządzania. Zawiera ono syntezę wiedzy o restrukturyzacji przedsiębiorstwa na której oparte efektywne propozycje metodyczne, które mogą być bezpośrednio wykorzystywane przez podejmujących trudnej sztuki restrukturyzacji swych przedsiębiorstw. Opracowanie to może również stanowić ważna lekturę ma studentów, studiujących kierunki zarządzanie i marketing, organizację produkcji, ekonomię, jak i dla uczestników zaawansowanych kursów i treningów menedżerskich.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-60495-01-8, 9788360495018
Wydawnictwo: ANTYKWA

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Lean management w restrukturyzacji przedsiębiorstwa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lean management w restrukturyzacji przedsiębiorstwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl