Mały człowiek z wielkim psem

Mariola Żylińska-Jestadt, Bożena Kraczkowska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Mały człowiek z wielkim psem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Mały człowiek z wielkim psem to wspólny projekt pisarki Bożeny Kraczkowskiej i malarki Marioli Żylińskiej-Jestadt, na który składają się: zbiór opowiadań Bożeny Kraczkowskiej oraz inspirowane nimi obrazy Marioli Żylińskiej-Jestadt, tworzące „Galerię Małego Człowieka”. Projektowi towarzyszy niezależny od publikacji singiel z piosenką Blues na drugą stronę (słowa, muzyka, śpiew – Bożena Kraczkowska). Mały człowiek z wielkim psem wart był zaangażowania tych, którzy przyczynili się do zrealizowania projektu spinającego niejako w jedno: słowo, obraz i muzykę. Ukazała się bowiem książka ze świetnymi opowiadaniami, z których niektóre są bardziej miniaturą literacką balansującą na pograniczu poezji niż opowiadaniem. Teksty Kraczkowskiej są lekkie, pełne pozytywnego myślenia, mimo smutnych spostrzeżeń w nich zawartych. Inteligentna gra zestawień słów, bawi i wywołuje emocje czytelnika swymi przewrotnymi skojarzeniami. Idealnym dopełnieniem treści opowiadań są obrazy autorstwa Marioli Żylińskiej-Jestadt. Czytelne intencje ujęcia tematu w połączeniu z zamaszystym niedopowiedzeniem szczegółów i mocną kolorystyką nadają dynamizm zawartym w książce obrazom. W sposób doskonały Słowo i Obraz oddają ducha narracji. Dobrze się stało, że zapał i chęć twórczego wyrażenia dwóch olsztyńskich artystek się spełnił. Mamy dzięki temu możliwość bliższego poznania interesującego warsztatu literackiego Bożeny Kraczkowskiej i walorów malarstwa Marioli Żylińskiej-Jestadt.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-64736-27-8, 9788364736278
Wydawnictwo: Pracownia Wydawnicza ELSet

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Hej, wielki psie, idziemy na koniec świata?

26.05.2015

"- Hej, wielki psie, idziemy na koniec świata?". Rzadko kiedy spotykam się z takim ciekawym połączeniem. Połączeniem słowa pisanego, malarstwa i do tego wszystkiego warstwy muzycznej. Takim niecodziennym kolażem jest bowiem zbiór opowiadań Bożeny Kraczkowskiej, któremu towarzyszą obrazy oraz piosenka, dopełniająca całości. Bożena Kraczkowska to ... Recenzja książki Mały człowiek z wielkim psem

Moja opinia o książce

Opinie

@awiola
2015-05-26
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mały człowiek z wielkim psem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl