Marzyciel w hełmie. Francuz w Waffen SS

Christian Maziere
Marzyciel w hełmie. Francuz w Waffen SS
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przejmujące wspomnienia paryskiego dziennikarza, ochotnika francuskiej dywizji SS "Charlemagne", syna francuskiego oficera - członka misji wojskowej gen. Weyganda, która w 1920 r. wspomagała marszałka Piłsudskiego w wojnie z Rosją Sowiecką, a następnie współorganizowała odradzające się Wojsko Polskie. Beztroskie lata dzieciństwa spędzone przez autora w Warszawie sprawiły, że Polska stała się dla niego drugą ojczyzną "(...) Jakby w podzięce za to, polscy żołnierze uratowali mu życie w marcu 1945r. (...)". W książce znajdują się barwne opisy światka francuskich elit w okupowanym Paryżu, morderczego szkolenia na poligonach Waffen SS, tragiczne epizody z walk dywizji La Maziere na Pomorzu Zachodnim w 1945 r., wspomnienia z sowieckiego obozu jenieckiego, a na koniec - gehenna więzienie w wolnej już Francji.

Data wydania: 2005-01-01
ISBN: 978-83-11-10219-4, 9788311102194
Wydawnictwo: Bellona
Seria: Na pierwszej linii
Kategoria: Biografia
Stron: 224

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Marzyciel w hełmie. Francuz w Waffen SS aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Marzyciel w hełmie. Francuz w Waffen SS. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl