Metodyka pisania prac doktorskich

Tadeusz Mendel
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Metodyka pisania prac doktorskich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Celem tego opracowania jest przybliżenie i wyjaśnienie wszystkich problemów związanych z pisaniem rozprawy doktorskiej od strony metodycznej. Chodzi zarówno o zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne, o stronę merytoryczną dysertacji doktorskiej i stronę formalną, o tok postępowania w czasie studiów doktoranckich, w czasie publicznej obrony itp.<BR> W opracowaniu skorzystano z literatury, która, zdaniem autora, powinna być przez młodego adepta nauki bardziej szczegółowo penetrowana. Na podstawie własnych doświadczeń autora, a przede wszystkim na podstawie wskazanej bibliografii starano się w sposób możliwie krótki, zwięzły, w miarę jasny, czasem nawet uproszczony zaprezentować główne kwestie, które każdy doktorant powinien wiedzieć. Szczególnie wykorzystano opracowania profesorów: Z. Zakrzewskiego, W. Pytkowskiego i J. Pietera. Jednakże są one trudno dostępne, ukazały się kilkanaście lat temu, a od tego czasu niektóre poglądy na pracę doktorską uległy modyfikacji, zmieniło się też ustawodawstwo. Autor starał się na miarę swoich skromnych możliwości zmiany te uwypuklić, a w niektórych miejscach problemy poszerzyć i naświetlić je z punktu istniejących zasad i zwyczajów. Jeśli opracowanie to pomoże doktorantom w ich ambitnym działaniu, jeśli zainteresuje ich problem i sięgną do oryginalnych opracowań wielkich mistrzów w tym zakresie (T. Kotarbiński, J. Pięter, S. Rudmański, W. Pytkowski, Z. Zakrzewski), to cel stawiany przez autora zostanie spełniony.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7417-024-6, 9788374170246
Wydawnictwo: Akademii Ekonomicznej w Poznaniu
Mamy 3 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Metodyka pisania prac doktorskich nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2009-01-29
1 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Metodyka pisania prac doktorskich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl