Metodyka pracy sędziego w sprawach o wykroczenia

Dariusz Świecki
Metodyka pracy sędziego w sprawach o wykroczenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Stan prawny: 01.07.2007 r. Metodyka oznacza zbiór zasad i sposobów dotyczących wykonywania jakiejś pracy i realizacji określonych celów. Niniejsza książka ma więc za zadanie przedstawienie zagadnień procesowych związanych z pracą sędziego w sprawach o wykroczenia. Przyjęte przez ustawodawcę rozwiązanie polegające na zachowaniu odrębnego aktu prawnego regulującego procedurę wykroczeniową z jednoczesnym umieszczeniem przepisów odsyłających do odpowiedniego stosowania przepisów kodeksu postępowania karnego rodzi liczne problemy interpretacyjne. Zważywszy, że odesłania dotyczą przepisów zawartych w ponad 250 artykułach kodeksu postępowania karnego, zaś kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia składa się jedynie ze 119 artykułów, przy czym część z nich dotyczy pozasądowych czynności wyjaśniających i postępowania mandatowego, to w postępowaniu sądowym w sprawach o wykroczenia znajdują w większości zastosowanie przepisy kodeksu postępowania karnego. Trudność w stosowaniu procedury wykroczeniowej polega więc na konieczności odpowiedniego włączenia przepisów kodeksu postępowania karnego do kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia z jednoczesnym uwzględnieniem specyfiki postępowania unormowanego w tym kodeksie. Z tego też względu praca sędziego orzekającego w sprawach o wykroczenia wymaga dobrej znajomości nie tylko przepisów kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, ale również przepisów kodeksu postępowania karnego oraz umiejętności ich łącznego stosowania. Fragment z Wprowadzenia
ISBN: 978-83-7526-241-4, 9788375262414
Wydawnictwo: Oficyna
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Metodyka pracy sędziego w sprawach o wykroczenia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Metodyka pracy sędziego w sprawach o wykroczenia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl