Myśli nieupaństwowione

Magda Awoszko
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Myśli nieupaństwowione
Książka Myśli nieupaństwowione
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Nie trzeba być filozofem, żeby formułować cenne spostrzeżenia o rzeczywistości. Nie wystarczy tytuł przed nazwiskiem, żeby pozbyć się wystającej z butów słomy. O tym i wielu innych sprawach pisze autorka „Myśli nieupaństwowionych”.

Jaka jest największa z ludzkich przywar? Zdaniem autorki – obłuda. Brzydzi się nią bardziej niż czymkolwiek na świecie, dlatego książkę, którą trzymasz w ręku, napisała na wskroś szczerą, pełną trafnych spostrzeżeń i ostrych, ale niepozbawionych racji ocen. Czytając „Myśli nieupaństwowione”, pewnie nie raz poczujesz przykre ukłucie, zastanowisz się, czy czytany fragment nie dotyczy również Ciebie. Na tym polega siła tej książki, jej siła rażenia. Autorka nie boi się wskazywać obłudy i ją piętnować. Nawet jeśli diagnoza dotyczy osób szanowanych w społeczeństwie, piastujących wysokie stanowiska czy szczycących się tytułami przed nazwiskiem. 
Data wydania: 2019-07-24
ISBN: 978-83-8147-545-7, 9788381475457
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Filozofia
Stron: 132
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Lubię prawdę.

Myśli nieupaństwowione Magdy Awoszko – to zbiór esejów o Polsce, o Polakach, o naszych przywarach i dobrych stronach. Książka jest niewielka ma 130 stron, w niewielkim rozmiarze jest wiele prawdy i ciekawych spostrzeżeń. Pośród nich możemy znaleźć interesujące pytania, które sami sobie powinniśm... czytaj dalej »

Porządkując myśli...

Dziś jeszcze inaczej. Jak wiecie, rzadko zdarza się, abym opowiadała Wam o krótkich formach. Nie sięgam po nie regularnie, gdyż wówczas nie mam możliwości wciągnąć się w historię. Tym razem jednak pokusiłam się o wyjątek od reguły, a wszystko to dzięki wydawnictwu Novae Res. Czy można napisać swoją... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Skazananaksiazki
2020-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Wydawnictwo Novae Res
@Possi
2019-10-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Myśli nieupaństwowione. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}