Nazistowska eugenika

Melvyn Conroy
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Nazistowska eugenika
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Pseudonauka zwana eugeniką – zaistniała w wielu krajach w ostatnich latach XIX i na początku XX wieku. Najbardziej entuzjastycznie doktryna ta została przyjęta w Niemczech, gdzie stosowanie teorii eugenicznej spotkało się z wyjątkową przychylnością władz. Była postrzegana jako odpowiedź na wszystkie pozornie nierozwiązywalne problemy zdrowotne i społeczne ludzkości i promowana jako substytut ortodoksyjnych przekonań religijnych. Program zrodzony z często sprzecznych opinii rozpoczął się, pod rządami nazistów, od przymusowej sterylizacji tysięcy obywateli Niemiec, następnie przekształcił się w masowe mordowanie najbardziej bezbronnej ludności, by ostatecznie ewoluować w obejmującą cały kontynent politykę eksterminacji tych, którzy nie pasowali do nazistowskiego wyobrażenia świata.

Postęp tej barbarzyńskiej polityki przeszedł kolejne etapy rozwoju. Od praktycznego zastosowania eutanazji przez organizację zwaną akcją T4 – i ośrodki zagłady, które ta instytucja zrodziła – po akcję „Reinhardt” i Holokaust.

Jak to się stało? Jaki to miało wpływ na współczesne społeczeństwo? Jakie cechy i losy jednostek przyczyniły się do wprowadzenia tej morderczo nieludzkiej quasi-religii? Melvyn Conroy udziela wyczerpujących i złożonych odpowiedzi.

Tytuł oryginalny: Nazi Eugenics. Precursors, Policy, Aftermath
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-66512-85-6, 9788366512856
Wydawnictwo: Post Factum
Kategoria: Historia Niemiec
Stron: 940
dodana przez: Vernau

Autor

Melvyn Conroy Melvyn Conroy
Urodzony w 1941 roku w Wielkiej Brytanii
Melvyn Conroy bada Holokaust od ponad 60 lat. Jest znawcą tematu, a także współautorem licznych publikacji, zarówno drukowanych, jak i internetowych. Melvyn Conroy urodził się w Anglii w 1941 roku w umiarkowanie ortodoksyjnej rodzinie żydowskiej....

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Eugenika - choroba XXI wieku

28.09.2021

„W przyszłości będziemy próbowali, wyprodukować dziecko o odpowiednich cechach wedle określonej miary”. Eugenika od zawsze kojarzy nam się z nazizmem, eksperymentami medycznymi dokonywanymi przez Niemców na ludziach podczas II wojny światowej, doktorem Mengele oraz fobią Adolfa Hitlera w temacie czystości rasy. Mało kto wie, że eug... Recenzja książki Nazistowska eugenika

Moja opinia o książce

Opinie

@aniabruchal89
2021-09-28
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Nazistowska eugenika. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl