Opinia na temat książki Naznaczona

@denudatio_pulpae @denudatio_pulpae · 2019-12-18 11:33:47
Przeczytane
Najpierw widziałam film, pierwszy raz już dawno temu, paskudny. Bardzo dobry horror, ale pełen obrzydliwych sztuczek, pewnie taki musi być, skoro odniósł tak oszałamiający sukces. Pierwowzór książkowy raczej nie zacznie wymiotować i wyć nieludzkim głosem, musi straszyć słowem. Na okładce dumnie stoi "najbardziej przerażająca powieść wszech czasów", ale czy to nie jest tylko chwyt marketingowy? 

Mnie nie pytajcie, ja się książkowych i filmowych horrorów nie boję. Momentami jednak czułam pewien dyskomfort podczas czytania i chyba właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nie zamierzam nawet silić się na obiektywizm, jestem oddaną fanką filmowych horrorów z tamtych lat, a ich wersje książkowe, które zazwyczaj czytałam już po seansach, traktuję jako miłą powtórkę z rozrywki plus uzupełnienie filmu. Podobnie jest w tej sytuacji. "Egzorcysta" jest już klasyką horroru, a jak to z klasyką bywa, nie każdemu podpasuje. Jeżeli lubicie film, książka też się Wam spodoba. Jeżeli nie znacie tej historii (jest ktoś taki na sali?) i oczekujecie grozy, która Was zwali z nóg, możecie się troszeczkę rozczarować. 

Ocena @denudatio_pulpae:
Data przeczytania: 2013-01-01
Naznaczona
3 wydania
Naznaczona
P.C. Cast, Kristin Cast
{}7.2/10
Cykl: Dom Nocy, tom 1
Zoey to zwyczajna nastolatka, która dzieli życie między szkolną monotonię a rodzinną niesielankę. Pewnego dnia cały jej świat staje na głowie. Zostaje Na z n a c z o n a i musi się udać do szkoły Domu...
Komentarze

Pozostałe opinie

Seria trzymająca w napięciu do ostatniego tomu. Wątki miłosne, przyjciele i ludzie, którym możn ufać. Czy oby na pewno?

Czytałam ją już lata temu i wciągnęła mnie bardzo. Klimaty wampirów itd to coś co tutaj macie podane w ogromnej ilości

Spodziewałam się czegoś lepszego po tej książce, a nie dobrnęłam nawet do połowy. Może kiedy indziej..

Moja recenzja na: @Link

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl