Nazywają mnie śmierć

8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Nazywają mnie śmierć
Książka Nazywają mnie śmierć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

To historia chłopca, który mógł zostać rybakiem, jak jego przodkowie, ale stał się jednym z najbardziej skutecznych płatnych zabójców na świecie. Júlio Santana ma na sumieniu 492 osoby i nadal żyje na wolności gdzieś w Brazylii. Po realizacji zlecenia Júlio zawsze odmawia 10 razy Zdrowaś Mario i 20 razy Ojcze nasz, by prosić Boga o wybaczenie. Boi się, że skończy w piekle. Júlio nie zabija w imię żadnej ideologii - to jego zawód, którego nauczył się od wuja Cicero, gdy skończył 17 lat. W swojej 35-letniej karierze Júlio każdą z ofiar wpisywał do notesu z okładką z Kaczorem Donaldem. Autor książki, Klester Cavalcanti, sprawia, że czytelnik obserwuje bohatera z bardzo bliska - widzi jego dramaty, marzenia, pasje i słabości. Poznaje go nie tylko jako płatnego zabójcę, ale także jako dobrego syna, kochającego ojca i wiernego męża. Przeprowadz anie wywiadów z bohaterem książki, sprawdzanie faktów, rozmowy ze świadkami zajęły autorowi 7 lat.
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-287-0734-4, 9788328707344
Wydawnictwo: Muza
dodana przez: WolneLitery

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nazywają mnie śmierć aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@anatola
@anatola
2019-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Wyobraźcie sobie, że wasz wujek, osoba której ufacie, która jest waszym powiernikiem i sprzymierzeńcem pewnego dnia prosi was o przysługę. Musicie zabić człowieka. Jeżeli tego nie zrobicie wujka może spotkać coś złego. Macie siedemnaście lat, dopiero wkraczacie w dorosłe życie, dotąd byliście szczęśliwi, niewinni, a teraz macie zabić. Co więcej musicie dokonać morderstwa na osobie, którą znacie. Od tej porażającej przysługi zaczyna się nowy etap w życiu Julio Santany. Chłopak nawet nie zdaje sobie sprawy, że za kilkanaście lat będzie mieć na swoim sumieniu śmierć 492 osób i będzie się zastanawiać – jak to możliwe, że jego życie się tak potoczyło?


Nazywają mnie Śmierć to histori...
{} | link |
@WolneLitery
2019-04-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Ta książka zainteresuje pewnie bardzo dużo osób i wcale się nie dziwie. W końcu nie na co dzień wychodzą książki o płatnym zabójcy. Zabójcy, który zabił prawie 500 osób, który podał swoje dane i który wciąż żyje na wolności!
Historia Julia oczywiście przeraża i szokuje. To właśnie on w wieku 17 lat zabił swoją pierwszą ofiarę. Nie zrobił tego z zimną krwią, on nawet nie chciał tej zbrodni, ale poniekąd zmusiła go do tego sytuacja rodzinna. Czy to właśnie tak rodzą się płatni zabójcy?

Pierwsze zbrodnie wcale nie były łatwe, dalej było trochę lepiej, ale i tak po każdej prosił o rozgrzeszenie i łaskę. Jego pokutą było 10 zdrowasiek i 20 Ojcze Nasz. Myślicie, że to wystarcza?
...
{} | link |

Co czytać po książce “Nazywają mnie śmierć”

Książka Gospoda pod bocianem
Gospoda pod bocianem Katarzyna Droga
{}7.9/10
Korzenie rodziny Bogoszów nierozerwalnie wiążą się z zajazde...
Książka Sherlock. Prawdziwa historia psiego strażaka
Sherlock. Prawdziwa histori... Paul Osborne
{}8/10
Woof, woof! Oto najodważniejszy strażak z całej psiej brygad...
Książka Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia
Bądź. Holistyczne ścieżki z... Orina Krajewska
{}10/10
Czy długowieczność jest możliwa? Czy można uniknąć chorób cy...
Książka Układ
Układ Igor Brejdygant
{}6.8/10
Nowy kryminał Igora Brejdyganta wciąga bez reszty w mroczny ...
Książka Trzynasty dzień tygodnia
Trzynasty dzień tygodnia Ryszard Ćwirlej
{}7.1/10
Akcja kolejnej powieści kryminalnej Ryszarda Ćwirleja rozpoc...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}