Nieznane tajemnice III Rzeszy na Dolnym śląsku

Bogusław Wróbel
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Nieznane tajemnice III Rzeszy na Dolnym śląsku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

W książce znany badacz II wojny światowej Bogusław Wróbel opowiada o wciąż podejmowanych próbach odnalezienia skarbów i dzieł sztuki ukrytych przez Niemców pod koniec wojny. Docieka sekretów związanych ze zbudowanymi przez hitlerowców podziemnymi fabrykami zbrojeniowymi pod Górą Wapienną, w Maślicach, w podziemiach twierdzy w Kłodzku i w Potoku.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-7339-132-1, 9788373391321
Wydawnictwo: CB
Stron: 232

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Nieznane tajemnice III Rzeszy na Dolnym śląsku nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2022-01-02
6 /10
Przeczytane POPULARNONAUKOWE HISTORIA

Nieznane tajemnice III Rzeszy na Dolnym Śląsku Bogusława Wróbla to książka poruszająca tematykę skarbów i tajemnic z czasów drugiej wojny światowej. W niej ukazuje próby odkrywania ukrytych i zagrabionych skarbów przez nazistów. Nadal nie dostępne i tylko nieraz przypadkowo odkryte czekają na swojego znalazcę.
Sięgając po książkę spodziewałem się po niej więcej i dokładniejszego zgłębienia tematyki dotyczące ukrytych skarbów w nie dostępnych miejscach. Ciekawie wypada tutaj opisy podziemnych sztolni i odkrywanie wejść sprytnie zamaskowanych. Świadkowie tamtych wydarzeń, nieraz pracownicy przymusowi lub ludzie znający takie osoby opowiadają o swoich przeżyciach i próbie po kilkunastu latach odszukania domniemanych składowisk zagrabionych rzeczy. Mamy tutaj różne historie, nieraz teorie i domysły jeśli chodzi o znalezienie pozostawionych przez nazistów skarbów. Oprócz sztolni i budowanych kwater dla dowódców dostajemy opisy umocnień mających na celu zatrzymanie ofensywy wroga. Podziemne fabryki zbrojeniowe, tunele i kompleksy jakie znajdowały się między innymi w Maślicach, pod Górą Wapienną, w twierdzach w Kłodzku lub Potoku. Mogące posłużyć pod koniec wojny za miejsca docelowe do składania zrabowanych dzieł sztuki lub innych rzeczy. Autor biorący nieraz sam udział w poszukiwaniach wraz z pozostałymi eksploratorami , sięga po własne archiwa, zdjęcia i pamiętniki jakie posiada osób mogących przynieść rozwiązanie zagadek ukrycia przedmiotów przez wojska niemieckie. Każdy...

× 5 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Nieznane tajemnice III Rzeszy na Dolnym śląsku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl