Opera omnia - Dzieła wszystkie

Seduliusz Celius
Opera omnia - Dzieła wszystkie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka niniejsza jest pierwszym polskim przekładem i gruntownym opracowaniem wszystkich dzieł Seduliusza Caeliusza, chrześcijańskiego poety łacińskiego z 1. połowy V wieku. Obszerny wstęp zawiera omówienie życia i twórczości Seduliusza oraz dokładną analizę jego utworów: Paschale carmen, Paschale opus i Hymnów, uwzględniającą zagadnienia kompozycyjne, językowe i stylistyczne (m.in. paragraf poświęcony technice poetyckiej i sztuce imitacji, zwłaszcza Wergiliusza i Owidiusza). Obok polskiego tłumaczenia podano oryginalny tekst łaciński (editio minor). Przekładowi towarzyszy zwięzły komentarz. Indeks rzeczowy zaświadcza o bogactwie słownictwa i podaje miejsca występowania różnych figur retorycznych w utworach Seduliusza; indeks cytatów i odniesień biblijnych dowodzi treściowego zakorzenienia dzieł poety w Biblii. Twórczość Seduliusza, będąca przykładem wprzęgnięcia techniki retorycznej do przekazu myśli chrześcijańskiej i próbą podniesienia orędzia ewangelicznego do poziomu dzieł starożytności pogańskiej, powinna zainteresować filologów klasycznych, patrologów, teologów i literaturoznawców.  
Tytuł oryginalny: Sedulii Opera omnia
Data wydania: 1999
ISBN: 83-87703-69-9, 8387703699
Wydawnictwo: Katolicki Uniwersytet Lubelski KUL
Seria: Źródła i monografie
Kategoria: Poezja
Stron: 456

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Opera omnia - Dzieła wszystkie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Opera omnia - Dzieła wszystkie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl