Oświetlenie portretowe w praktyce

Grey Christopher
Oświetlenie portretowe w praktyce
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Człowiek jest w centrum uwagi fotografii od chwili jej narodzin, a portret to najczęściej poruszany temat na zdjęciach. Wielu fotografów uważa tę dyscyplinę za swoją największą pasję. Bogaty i solidny warsztat pracy pozwala na żonglowanie techniką, dobór odpowiednich środków i świadomą wypowiedź twórczą. Umiejętne wykorzystanie sprzętu zdjęciowego i oświetleniowego stanowią fundament pracy fotografa. Christopher Grey, najwyższej klasy specjalista, w Oświetleniu portretowym w praktyce w przemyślany sposób odsłania tajniki własnego warsztatu. To książka, która pomoże każdemu rozwinąć pasję fotograficzną. Szymon Kobusiński Fotografia portretowa jest dziedziną, która od zawsze przyciągała uwagę fotografów. Dzięki rozwojowi techniki z roku na rok zyskuje ona coraz szersze grono zwolenników. Być może nie każdy zdaje sobie sprawę, że kwestią kluczową dla udanego portretu jest oświetlenie. Dla Christophera Greya światło jest istotą żywą, wibrującą i plastyczną. Autor przybliża nam terminy niezbędne do zrozumienia sposobów korzystania ze światła. Pisze o funkcjach oświetlenia studyjnego i sposobach jego ustawienia. Jego rady mają nam pomóc w świadomym kreowaniu światła, co jest niezbędną umiejętnością każdego fotografa zainteresowanego tworzeniem portretów. Marcin Grabowiecki, Fotopolis.pl ? Techniki dla fotografów posługujących się sprzętem tradycyjnym i cyfrowym ? Porady dotyczące wyposażenia studia fotografa?portrecisty ? Proporcje oświetlenia i zasady efektywnego wykorzystania światła ? Klasyczne style oświetleniowe i sposób ich stosowania ? Uniwersalne ustawienia oświetlenia dla każdego modela ? Twórcze pomysły na zdjęcia portretowe ? Zasady dobierania tła i sposoby jego oświetlenia w celu uzyskania ? jak najlepszych rezultatów ? Techniki wysokiego i niskiego klucza ? Techniki imitujące światło słoneczne ? Tworzenie dramatycznych portretów hollywoodzkich ? Techniki mające zastosowanie do portretów biznesowych, zdjęć do czasopism ilustrowanych, zdjęć mody i urody, portretów ślubnych i wielu innych
ISBN: 978-83-7579-094-8, 9788375790948
Wydawnictwo: Galaktyka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Oświetlenie portretowe w praktyce nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Oświetlenie portretowe w praktyce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl