Phonotactic preferences of English and Spanish (wydanie anglojęzyczne)

Małgorzata Haładewicz-Grzelak
Phonotactic preferences of English and Spanish (wydanie anglojęzyczne)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka należy do dziedziny fonologii współczesnej. Pisana jest w bezsylabowym modelu beats-and-binding Fonologii Naturalnej, opracowanym przez prof. Dziubalską-Kołaczyk (1995, 2002). Zawiera porównawcze opracowanie fonetyki hiszpańskiej z angielską, co może stanowić dużą pomoc w nauce fonetyki j. hiszpańskiego. Oprócz tego znajduje się w niej przegląd najważniejszych teorii fonologii współczesnej, w zakresie dotyczącym badań nad strukturą sylaby. Czytelnicy, chcący zapoznać się z dynamicznie rozwijającą się dziedziną fonologii współczesnej, znajdą tu poręczne wprowadzenie i krytyczną analizę. Bezsylabowy model prof. Dziubalskiej-Kołaczyk, od odróżnieniu od ostatnio modnych analiz w kategoriach uwarunkowań (ang. constaints) zakłada opis w ramach preferencji, co uwypukla czynnik ludzkiej decyzji zawarty w aktach mowy. Najważniejszą zaletą tej pozycji wydaje się być zachęta do zmiany schematycznych sposobów myślenia i kategoryzowania świata. Spojrzenie z innej perspektywy na ogólnie przyjęte truizmy (tutaj: założenie, że sylaba jest niepotrzebną epistemologicznie jednostką) może prowadzić do ciekawych i dogłębnych wniosków, nie tylko w dziedzinie fonologii.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-60264-01-0, 9788360264010
Wydawnictwo: Sygnatura AW

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Phonotactic preferences of English and Spanish (wydanie anglojęzyczne) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Phonotactic preferences of English and Spanish (wydanie anglojęzyczne). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl