Pięć błękitnych much

Carmen de Posadas, Carmen Posadas
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Pięć błękitnych much
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Lepiej gdy mówią o tobie źle, niż gdy nie mówią wcale - zdają się potwierdzać bohaterowie powieści Carmen Posadas. Ale nawet w świecie, w którym o znaczeniu zmarłego świadczy nie ilość limuzyn na kościelnym parkingu, a sznur paparazzich uczepionych ambony, miewa się ochotę schować przed błyskiem fleszy. Egzotyczny, odległy i dyskretny hotel to chyba trafny wybór. Ale co zrobić, gdy okaże się, że świat jest mały i znajomi z towarzystwa wpadli na ten sam pomysł? Można próbować zachować pozory... Wnikliwym wzrokiem jednego z bohaterów, autorka przygląda się ludzkim zachowaniom niczym dziecko obserwujące nieporadne, błękitne muszki uwięzione w szklanej butelce. Na ograniczonej przestrzeni eleganckiego kurortu rysuje się jak na dłoni ludzka śmieszność i sztuczność, nieudolne intrygi i zbrodnie, ambicje, mody i męczące udawanie zadowolenia. Niejasne okoliczności zgonów dwóch nieznośnych małżonków to tylko pretekst, by posługując się staranną konstrukcją literacką, plastycznym językiem i subtelnym dowcipem, kpić z aspiracji i słabości współczesnych elit.
Data wydania: 2003-10-01
ISBN: 978-83-7079-618-1, 9788370796181
Wydawnictwo: Muza
Seria: Salsa
Stron: 392

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pięć błękitnych much aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mru
2014-08-07
8 /10
Przeczytane Mam, posiadam Iberoamerykańska

To musi być jakaś forma masochizmu, ale lubię takie nudziarskie książki. Z pozoru nic się nie dzieje, akcja wlecze się.. co ja mówię, akcji nie ma! Bohaterowie są nudni, prowadzą jakieś wewnętrzne dialogi, wszystko jakieś takie przegadane. Z pozoru, bo mnie te historie wciągają i nie chcą puścić. Zagłębiam się w szczegółowe opisy osobowości, złośliwe wytykanie słabości i przywar, uszczypliwe komentarze dotyczące szczególnych społeczności, które z powodzeniem można przenieść na naszą rzeczywistość. To umiejętne odbicie naszej małostkowej mentalności. Istnieje ryzyko, że odnalazłam tam także cząstkę siebie, zgroza. Szczególnie polecam przemyślenia dziennikarza Sáncheza podczas pisania krótkiego felietonu, majstersztyk!

| link |
@Fantazja
2008-10-21
3 /10
Przeczytane

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Pięć błękitnych much. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl