Podchorąży, wojna i ślepy los

Zygfryd Maciej Stryjecki
Książka Podchorąży, wojna i ślepy los
Książka Podchorąży, wojna i ślepy los
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Relacja podchorążego WP, który dostawszy się do niewoli niemieckiej podczas walk wrześniowych 1939 r., potem sześciokrotnie podejmował ucieczki z obozów. Szósta ucieczka zakończyła się sukcesem dzięki pomocy belgijskiego ruchu oporu. [MON, 1974] Od Autora: Książka "Podchorąży, wojna i ślepy los" ma charakter suchej relacji, a nie opisu literackiego. Wszystkie opisane w niej zdarzenia są prawdziwe i rzeczywiście miały miejsce w latach 1938-1944, a wiele osób, które były świadkami tych zdarzeń, przeżyło szczęśliwie wojnę i może ich autentyczność poświadczyć. Fakt ten podkreślam szczególnie mocno, w czasie bowiem opisanych sześciu moich ucieczek z niewoli niemieckiej w latach 1942-1943 spotykałem sytuacje tak nieprawdopodobne, że mogłyby budzić niejedną wątpliwość. W pamiętniku przedstawiłem to, co zaobserwowałem, przeżyłem i przemyślałem w czasie służby wojskowej, w walkach tragicznego września 1939 roku oraz w latach niewoli niemieckiej, kiedy to sześć razy usiłowałem wyrwać się spoza drutów obozów, co wreszcie zostało uwieńczone powodzeniem w lipcu 1943 roku. W końcowym rozdziale wspomnień ukazałem swój udział w działaniach Armee Secrete Belge na przełomie lat 1943-1944.  
Data wydania: 1980
ISBN: 83-11-06455-5, 8311064555
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Seria: Pamiętniki
Kategoria: Biografia
Stron: 260

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Podchorąży, wojna i ślepy los nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podchorąży, wojna i ślepy los. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}