Postępowanie cywilne. Zarys wykładu

Władysław Siedlecki
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Postępowanie cywilne. Zarys wykładu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"W czwartym wydaniu podręcznika zostały uwzględnione zmiany wprowadzone do k.p.c. ustawami z 2000 r., a mianowicie: ustawą z 24 maja 2000 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów, ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych oraz ustawy o komornikach sądowych i egzekucji (Dz.U. nr 48, poz. 554) nałożono m.in. obowiązek wnoszenia pozwów na urzędowym formularzu o roszczenia wynikające z niektórych umów, zmieniono niektóre uregulowania dotyczące środków odwoławczych, apelacji, kasacji i zażalenia, nieco inaczej określono model postępowania nakazowego i upominawczego, wprowadzono siódmy rodzaj postępowania odrębnego: postępowanie uproszczone. Omówiono również zmiany wprowadzone: ustawą z 2 marca 2000 r. o zmianie ustawy - Kodeks celny oraz ustawy - Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U. nr 22, poz. 269); ustawą z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271). Została również uwzględniona ustawa z 19 lipca 2001 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych oraz ustawy o komornikach sądowych i egzekucji (Dz.U. nr 98, poz. 1069). Poruszanie się po książce według zagadnień ułatwia skorowidz przedmiotowy. Prof. Władysław Siedlecki - (zm. w 1998 r.) profesor zwyczajny UJ, członek Komisji Kodyfikacyjnej opracowującej projekt Kodeksu postępowania cywilnego w 1964 r., wychowawca wielu pokoleń prawników, autor podręczników z zakresu postępowania cywilnego oraz licznych monografii, komentarzy, rozpraw, glos, recenzji i artykułów. Prof. Zdzisław Świeboda - długoletni sędzia Sądu Najwyższego orzekający w Izbie Cywilnej, nauczyciel akademicki, autor wielu publikacji, w tym monografii, komentarzy, rozpraw, glos, recenzji oraz artykułów. "
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-7334-161-6, 9788373341616
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Mamy 4 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Postępowanie cywilne. Zarys wykładu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MacPL
2008-09-15
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Postępowanie cywilne. Zarys wykładu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl