Prawo międzynarodowe publiczne

Wojciech Góralczyk
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Prawo międzynarodowe publiczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"Dziewiąte wydanie znanego podręcznika autorstwa prof. Wojciecha Góralczyka oraz prof. Stefana Sawickiego zostało na miarę potrzeb zmienione, uzupełnione i poszerzone. W szczególności rozwinięto rozważania na temat ratyfikacji i zatwierdzania umów międzynarodowych w systemie prawnym polskim oraz innych państw. W części poświęconej prawu dyplomatycznemu przytoczono funkcje szefa polskiej misji dyplomatycznej za granicą — określone w ustawie o służbie zagranicznej. Problematykę ONZ poszerzono o rozważania dotyczące budżetu organizacji. W związku z utworzeniem Unii Afrykańskiej omówiono podstawy prawne jej powstania i działalności oraz funkcje. Podręcznik wzbogacono o rozważania poświęcone dwóm ważnym, funkcjonującym w systemie Wspólnoty Europejskiej, instytucjom finansowym: Europejskiemu Systemowi Banków Centralnych oraz Europejskiemu Bankowi Centralnemu. Skorowidz przedmiotowy uzupełnia to wydanie. Opracowanie jest przeznaczone przede wszystkim dla studentów wydziałów prawa i administracji, także dla praktyków, polityków i dziennikarzy. Prof. Wojciech Góralczyk (zm. w 1994 r.) - z Instytutu Prawa Międzynarodowego UW, był wybitnym znawcą prawa międzynarodowego publicznego (w tym szczególnie prawa morza). Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz wciąż aktualnych monografii i podręczników. Uczestniczył wielokrotnie, jako przedstawiciel Polski, w licznych konferencjach międzynarodowych poświęconych kodyfikacji prawa morza. Prof. Stefan Sawicki - jeden z uczniów prof. W. Góralczyka, nauczyciel akademicki, kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego UW. Specjalista w zakresie prawnej problematyki międzynarodowego ruchu osobowego i organizacji międzynarodowych oraz prawa dyplomatycznego i konsularnego. Autor licznych artykułów naukowych i monografii oraz podręczników."
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7334-168-5, 9788373341685
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Mamy 7 innych wydań tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Prawo międzynarodowe publiczne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@AnnMariee
2018-11-11
3 /10
Posiadane
@IvanG
2019-11-25
8 /10
Przeczytane 2017

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawo międzynarodowe publiczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl