Projekt Ameryka. Stany Zjednoczone od rewolucji do wojny secesyjnej

Kuba Ryszard Gąsiorowski
Projekt Ameryka. Stany Zjednoczone od rewolucji do wojny secesyjnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dlaczego Stany Zjednoczone są potęgą, a ich ustrój ciągle inspiruje świat? Jak to możliwe, że Stany Zjednoczone Ameryki, mimo niewątpliwych kłopotów, są jedynym światowym supermocarstwem? Dlaczego prezydent tego kraju wciąż jest najpotężniejszym człowiekiem na Ziemi? Odpowiedź na te pytania nie jest możliwa bez zrozumienia historii amerykańskiej myśli prawno-politycznej. Z tego powodu autor - bazując na oryginalnych materiałach źródłowych - wyjaśnia ewolucję amerykańskich poglądów na rolę państwa i prawa w polityce wewnętrznej, gospodarczej i zagranicznej. Temu służy dogłębna analiza okresu od początku rewolucji amerykańskiej i powstania niepodległego państwa do momentu rekonstrukcji stanów południowych po wojnie secesyjnej. W książce czytelnik znajdzie odpowiedzi m.in. na pytania: - Jak historia Stanów Zjednoczonych może pomóc nam zrozumieć ten kraj współcześnie? - Jak powstały amerykańskie instytucje polityczne i prawne, które wciąż tak mocno inspirują resztę świata? - Jakie idee wpłynęły na współczesny charakter Stanów Zjednoczonych oraz ich działania wobec innych państw? - Czego możemy się nauczyć z historii Stanów Zjednoczonych jako najstarszej demokracji? - Co ważne, autor obala niektóre mity dotyczące amerykańskiej tradycji politycznej, chociażby ten o idealizmie warstw rządzących: „Klasa polityczna Stanów Zjednoczonych zawsze bardzo mocno stąpała po ziemi w realizacji wizji nowego republikańskiego i demokratycznego ładu”.
ISBN: 978-83-8124-025-3, 9788381240253
Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Projekt Ameryka. Stany Zjednoczone od rewolucji do wojny secesyjnej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Projekt Ameryka. Stany Zjednoczone od rewolucji do wojny secesyjnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl